lelo-hagbala.co.il  ללא הגבלה -אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות              חבר איגוד האינטרנט הישראלי ISOC-IL | רישיון אקו"ם | כניסת כתבים | חזרה לדף הבית
6
 
בארץ ובעולם   בריאות ונפש   בקהילה שלנו   חוק ומשפט   רפואה משלימה   תזונה נכונה   ספורט בריאות       חיפוש באתר    
1
בארץ

יום העישון הבינלאומי - העישון במגמת ירידה


מערכת, 31/05/2018, צילום: באדיבות משרד הבריאות
 


 
העישון במגמת ירידה: שיעור העישון בכלל האוכלוסייה הבוגרת בישראל עומד על 20.5%, ירידה לעומת שנים עברו. שיעור העישון בגברים גבוה מהשיעור בנשים: 25.9% לעומת 15.3%. שיעור העישון בערבים גבוה מהשיעור ביהודים: 22.9% לעומת 20.0%. מספר שיא של למעלה מ-27 אלף נגמלים.
 
הנתונים בקרב בני הנוער מדאיגים: יותר מ-50% מהתלמידים התנסו לראשונה בעישון בגיל 13. במגזר הערבי 56% התנסו לראשונה בעישון סיגריות בגיל 12.
 
סגן השר ליצמן: "למרות המגמה האופטימית אין מקום לשאננות. המאבק שלנו בנגע העישון ונזקיו יימשך ואף יגבר לטובת בריאות הציבור."
 
בין הצעדים שהציג משרד הבריאות לצמצום העישון: הרחבת צו למניעת העישון במקומות ציבוריים (כולל בחניונים, משרדי ממשלה וסביבת גני ילדים) שאושרה אתמול בוועדת עבודה, רווחה ובריאות בכנסת, הצעת חוק להגבלת הפרסומת ושיווק של מוצרי טבק ביוזמה משותפת של משרד הבריאות וח"כ  איתן כבל, יחד עם קמפיין שיעלה כבר בטורניר המונדיאל הקרוב.


כמו כן הצו יכלול אירועי תרבות והתקהלות של 50 אנשים או יותר בטווח של 10 מטרים, עישון משרדי ממשלה לרבות מועצות דתיות, עיריות ובתי משפט בטווח של 10 מטרים לפחות ואיסור עישון גם בחניונים, גני חיות ועוד.
 
סגן השר יעקב ליצמן אמר כי אנו רואים בעישון ונזקיו סכנה לבריאות הציבור והרחבת הצו תביא להחמרת המאבק שלנו בעישון מתוך דאגה לאזרחים. אני מודה לוועדת העבודה, רווחה ובריאות על ההירתמות המהירה לתהליך. משרד הבריאות ממשיך במלחמה נגד העישון והרחבת האיסור בעישון במקומות ציבוריים הינה חלק ממערך פעילויות שאנו נוקטים לטובת הציבור.
 
ליצמן הוסיף שבימים אלו עובד המשרד על צו נוסף שיתרחב גם לאיסור עישון במסעדות.
 
ליצמן הדגיש כי שיתוף הפעולה שלנו עם הוועדה להרחבת הצווים הוא חיוני לטובת הציבור במלחמה שהמשרד מוביל נגד העישון
 
מנכל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הוסיף: ״עשינו היום צעד גדול בהגנה על הציבור מפני נזקי העישון. התיקון שביצענו עם הוועדה מבטא את המחויבות שלנו למלחמה בעישון. מודה ליו"ר הוועדה על המחויבות."

 
יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת ח"כ איתן כבל: "אנחנו נעבוד יחד על חקיקה מהירה ואפקטיבית בכדי להצליח." יו"ר ועדת עבודה רווחה ובריאות ח"כ אלי אלאלוף: "זהו אתגר משותף לכולנו."  
 
בהופעה משותפת למשרד הבריאות בראשות סגן השר ח"כ יעקב ליצמן, לצדו של יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות ח"כ אלי אלאלוף, יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת ח"כ איתן כבל, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב והצוות המקצועי הבכיר של משרד הבריאות הציגו הבוקר בכנסת את הנתונים ליום העישון הבינלאומי. בפני הוועדה הוצגו גם הפתרונות שיוזם המשרד יחד עם שני יושבי הראש, חברי הכנסת כבל ואלאלוף על מנת להילחם בנגע העישון ובכך להוריד את היקפי העישון בישראל.
 
פירוט צעדי המדיניות המקודמים בימים אלה:

משרד הבריאות מקדם שורת יוזמות חקיקה שונות לשיפור ההגנה על הציבור מפני חשיפה לעישון כפוי ולמניעת התחלת עישון בבני נוער, בהן צו שאושר אתמול ויאסור או יגביל את העישון במתחמי ספורט, גני שעשועים, גני חיות, בקרבת גני ילדים ומקומות נוספים.

במקביל מקדם המשרד צו נוסף להגבלה נרחבת יותר של עישון במקומות ציבוריים ביניהם מסעדות, בתי קפה וברים.
 
כמו כן המשרד מקדם תיקון לחוק הגבלת הפרסומת והשיווק שיחיל את ההגבלות הקיימות על מוצרי טבק גם למוצרי אידוי, ימנע פרסום מוצרי עישון באינטרנט וברשתות חברתיות, יקבע הגבלות על הצגת טבק בחנויות, יחייב את היצרנים לדווח על התכולה והפליטה בשימוש במוצרי טבק ועוד.

בימים אלה מקדם המשרד מוקד גמילה לאומי שצפוי להתחיל לפעול עד סוף שנה זו.

לצד המוקד החדש המשרד מקים גם סיירת אכיפה ופיקוח ייעודית לנושא העישון. הסיירת תתגבר את הפיקוח העירוני המוניציפאלי ותהיה אמונה רק על פיקוח עישון. הפקחים של משרד הבריאות יהיו בעלי סמכויות אכיפה בנושא.

בנוסף - משרד הבריאות יוסיף במסגרת הצעת החוק שנדונה בוועדת הכלכלה חובה להוסיף לקופסאות סיגריות עלון המפרט את נזקי העישון ומפנה לקו הגמילה הלאומי

בתחום המניעה המחלקה לחינוך וקידום בריאות, בשיתוף אגף הפיקוח והאכיפה, מייעצים ומדריכים צוותים חינוכיים ואנשי מקצוע שונים בתחום מניעת העישון ואכיפת החקיקה.

בשנת 2018 הושק מסע הסברה לצמצום העישון בקרב צעירים בחברה הערבית בהשקעה של 500,000 ₪, ותקציב נוסף של 1.5 מיליון הוקצה לטובת מסעות הסברה נוספים.

עוד הוקצו חצי מיליון ₪ לתכניות התערבות לצמצום העישון בחברה הערבית שייפרסו על פני השנתיים הקרובות.

במסגרת שיתוף הפעולה בין משרדי הבריאות והחינוך והאגודה למלחמה בסרטן, מתוכננת הפקה של 400 ערכות פעילות "מפזרים את מסך העשן" למניעת עישון בבני נוער, 300 בשפה העברית ו-100 בשפה הערבית.

החל מפברואר 2016 חל איסור מוחלט על עישון בכל שטחם של מוסדות חינוך, הן במבנה והן בחצר, וכן בטווח של עשרה מטרים מהכניסה לבית הספר. מכתב בנושא וכן חוזר מנכ"ל משרד החינוך, המתווה מדיניות אכיפה כלפי צוות ותלמידים, הופץ לכל מנהלי מוסדות החינוך, והושקעו עשרות אלפי שקלים בפרסום החוק החדש בעיתונות היומית. הערכת ההטמעה והיישום מתבצעים במקביל.

כמו כן קמפיין חדש שהמשרד יעלה כבר במשחקי המונדיאל הקרובים בסכום בערוצים המשדרים את משחקי הספורט הקמפיין יעלה גם בתכניות בוקר ,לייט נייט ובדיגיטל
 
סגן שר הבריאות ח״כ יעקב ליצמן: "למרות המגמה האופטימית אין כל מקום לשאננות. המאבק שלנו בנגע העישון ונזקיו יימשך ואף יגבר לטובת בריאות הציבור."
 
עיקרי הדוח:

דו"ח שר הבריאות על העישון לשנת 2017 מציג מגוון נתונים חדשים על המאבק לצמצום העישון ונזקיו בישראל. לפי סקר "ידע, עמדות והתנהגויות בריאות בישראל 2017", שנערך במרכז הלאומי לבקרת מחלות (מלב"ם), במשרד הבריאות, בשיתוף עם המחלקה לחינוך וקידום בריאות, אחוז המעשנים בבני 21 שנים ומעלה באוכלוסיית ישראל הוא 20.5%.

שיעור העישון בגברים גבוה מהשיעור בנשים: 25.9% ו-15.3% בהתאמה.

שיעור העישון בגברים הערבים הוא 38.2%, בגברים יהודים 23.3%, בנשים יהודיות 16.9% ובנשים ערביות 7.2%.
 
טבלת מגמת עישון 2017:
הקו הכחול: שיעורי עישון מדגמי משקי בית בעלי טלפון נייח
הקו האדום: שיעורי עישון מדגמי משקי בית בעלי טלפון נייח ו/או נייד
 

שיעור העישון בגברים בישראל (25.9%) גבוה מהממוצע הכולל במדינות החברות בארגון ה- OECD (22.9%). שיעור העישון בנשים בישראל (15.3%) גבוה מהממוצע הכולל במדינות החברות ב-OECD (14.3%).

38.0% מהמרואיינים הלא מעשנים דיווחו כי הם חשופים לעישון כפוי, כ-30% מהיהודים וכ-50% מהערבים, והמקומות המועדים ביותר לחשיפה לעישון כפוי היו בית המגורים ומקומות ציבוריים סגורים, כגון אולמות אירועים.

כ-20% מתלמידי כיתות י' התנסו בעישון סיגריות אי פעם. שיעור זה גבוה במקצת מהממוצע בקרב קבוצת גיל זו באירופה שהינו כ-17%.

יותר מ-50% מהתלמידים שהתנסו בעישון אי-פעם, התנסו לראשונה בעישון סיגריות בגיל 13 או לפני כן. במגזר הערבי כ-56% התנסו לראשונה בעישון סיגריות בגיל 12 או לפני, לעומת כ-30% במגזר היהודי.

אחוז התלמידים בכיתות ו', ח' ו-י' המעשנים סיגריות או מוצרי טבק לפחות פעם בשבוע היה 5.3% במגזר היהודי לעומת 14.4% במגזר הערבי.
 
בשנת 2017 בעת הגיוס לצה"ל, שיעור העישון בקרב החיילים הגברים עמד על 28%, ובקרב המתגייסות על 13.5%, המבטאים עלייה קטנה בשיעור החיילים המעשנים וירידה קטנה בשיעור החיילות המעשנות לעומת שנת 2016.
 
צריכת הסיגריות היומית הממוצעת בקרב מתגייסים מעשנים על כחצי חפיסה (10 סיגריות בקרב הגברים ו-9 סיגריות בקרב הנשים), וגיל התחלת עישון בקרב המתגייסים היה 16 בשני המינים.
 
אירועים משמעותיים בשנת 2017 בתחום העישון היו ההכרה באייקוס כמוצר טבק, הכפוף לכל החקיקה הקיימת על סיגריות ומוצרי טבק אחרים, תוך קביעת מיסוי זהה למס על סיגריות.
 
בפרק האכיפה בדו"ח השר מוצגת העשייה של המחלקה למניעת עישון ואלכוהול באגף האכיפה והפיקוח של משרד הבריאות, הכוללת מבצעי אכיפה, בשיתוף גורמי הפיקוח ברשויות המקומיות, למניעת עישון במקומות ציבוריים ולסילוק מכונות סיגריות אוטומטיות, וכן הכשרות לסדרנים ולפקחים ברחבי הארץ.
 
למרות שהשנה חל שיפור בדיווחי אכיפה של רשויות מקומיות על פעילות האכיפה של החוק למניעת העישון לעומת שנים קודמות, ראשי רשויות רבים עדיין לא מדווחים על כך כמתחייב בחוק.

בתחום הגמילה מעישון נרשם שיא של 27,342 מעשנים ומעשנות שפנו לסיוע בגמילה מעישון באמצעות קופות החולים. סדנאות הגמילה מעישון מתבצעות בפריסה כלל ארצית ובהנגשה שפתית ותרבותית למגוון קבוצות באוכלוסייה, זמני ההמתנה לסדנאות היו בין שבוע לחודש.

בצה"ל הועברו מעל ל-30 סדנאות קבוצתיות לגמילה מעישון ועשרות ייעוצים אישיים.

במהלך שנת 2016 הוציאו חברות הטבק בישראל 55.3 מיליון ₪ על פרסומות, חסויות, קידום מכירות ודיוור ישיר, וגם השנה נמשכה מגמה של עלייה חדה בהשקעה בפרסום באינטרנט ובמובייל, אמצעי שמאפשר לפנות לקהלים מוגדרים, כגון צעירים.

על-פי ההערכות, עמדו הכנסות המדינה ממס קנייה על סיגריות בלבד בשנת 2017 על כ-5.790 מיליארד ש"ח, מהם כ- 5.236 מיליארד ש"ח מיבוא וכ-554 מיליון ש"ח מייצור מקומי. בנוסף, התקבלו כ-352 מיליון ש"ח ממיסי קנייה על טבק לגלגול וכן תקבולים נוספים של כ-52 מיליון ₪ ממוצרי טבק אחרים, בסה"כ 6.19 מיליארד ₪, לא כולל את תקבולי המע"מ, המסתכמים בכ-1 מיליארד ₪ נוספים.

בשנת 2017 נצרכו בישראל 292 מיליון חפיסות סיגריות, 261 מיליון חפיסות מייבוא ו-31 מיליון חפיסות מייצור מקומי, ירידה של 6.7% לעומת שנת 2016. כ-10% מצריכת הסיגריות בישראל מקורן בחנות הפטורה ממס בנמל תעופה בן גוריון ובחנויות דומות במעברי הגבול האחרים.

בשנת 2017 יובאו 760,150 ק"ג טבק, עלייה של כ-9.3% בהשוואה לשנת 2016, חלקן של הסיגריות המגולגלות מכלל הסיגריות הנצרכות עלה מ-0.2% בשנת 2009 והגיע לכ-15% בשנת 2017. מכיוון שישנו עיוות מס, והמיסוי על טבק לגלגול נמוך משמעותית מהמס על סיגריות רגילות, יש תמריץ למעשנים לעבור לצריכת טבק לגלגול במקום לבחור בהפסקת עישון,  ונגרם אובדן הכנסות ממיסים שהצטבר בשנים 2012-2016 ל-1.5 מיליארד ₪.

בשנת 2017 נמכרו בישראל מייצור מקומי ומייבוא 201,198 טון של טבק לנרגילה, עליה של 28% לעומת שנת 2016.


איגוד רופאי בריאות הציבור והחברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון של ההסתדרות הרפואית, האיגוד הישראלי למקדמי ומחנכי בריאות והאגודה למלחמה בסרטן, בהתייחס לדוח, קוראים לממשלה, ובמיוחד למשרד הבריאות ולעומד בראשו, סגן השר יעקב ליצמן, ולמשרד האוצר, ולעומד בראשו, השר משה כחלון, לפעול ביתר שאת להצלת חייהם של אלפי אזרחים במדינת ישראל. כפי שהודגם בדו"ח מבקר המדינה, חוסר המדיניות העקבית והיעדר הנחישות של הנהלת משרדים אלו, בהובלת מהלכים שהוכחו כיעילים ביותר, עולים בחיי אדם ובבריאות הציבור וכנראה מובילים לכך שישראל לא תעמוד ביעד שהיא קבעה לעצמה לרדת לשיעור של 15% מעשנים בשנת 2020 (על פי תוכנית הבריאות האסטרטגית של משרד הבריאות לשנת 2020). הנתונים מדוחות שר הבריאות בשנים האחרונות וגם בדו"ח היום (31/05/2018) מראים כי מדינת ישראל בעיקרון דורכת במקום מאז שנת 2012 ושיעורי העישון לא יורדים כנידרש. לעומת זאת במדינות בהן הייתה מדיניות כוללנית עקבית ונחושה ירדו באותה תקופה שיעורי העישון בצורה משמעותית. אנו קוראים לסגן שר הבריאות ולשר האוצר לפעול במהירות ליישום מלא של אמנת הפיקוח על הטבק אותה אישרה ישראל, הכוללת איסור פרסום גורף והחלת חפיסות אחידות כולל אזהרות עם תמונות, וכן העלאת מחיר הסיגריות בכלל ותיקון עיוות המס על הטבק לגלגול בפרט.
 
ד"ר חגי לוין, מזכיר איגוד רופאי בריאות הציבור הסביר כי: "לא ניתן להסתפק בצעדים קטנים ולא תכופים כדי להילחם בגורם המוות מספר אחד הניתן למניעה של תושבי ישראל והעולם. נדרשת מדיניות עקבית וברורה הנלחמת בכל האמצעים ובמהירות כדי להגן על אזרחי מדינת ישראל."

ד"ר יעל בר-זאב יו"ר החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון הדגישה כי: "תוכנית זו נדרשת במיוחד כעת עם כניסתם לשוק של מוצרים חדשים המכילים ניקוטין ואינם נתונים, נכון להיום, לשום מגבלות במדינה שלנו."
 
מירי זיו מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן ציינה כי: "ניתן וצריך להגיע לשיעור מעשנים חד סיפרתי, לשם כך יש לפעול באופן נמרץ ועקבי באמצעות חקיקה ואכיפה. על מדינת ישראל בהובלת משרד הבריאות להגן על הדור הצעיר מפני נגע העישון הממית והממכר ולהצמיח פה דור של ישראלים חופשיים  מהתמכרות לניקוטין."
 
מבקר המדינה השופט בדימוס יוסף חיים שפירא, פרסם בראשית חודש מאי 2018 את הדו"ח השנתי אשר כלל בין היתר פרק אשר עסק באיכות חיים והסכנה לבריאות וביקורת על פעולות רשויות השלטון לצמצום העישון ונזקיו. חשוב להזכיר מדו"ח המבקר הדברים הבאים: "ראוי שהפעילות למניעת העישון ולצמצום נזקיו תהיה לאומית-מערכתית ותכלול את כלל הגורמים הרלוונטיים במדינה. על משרד הבריאות להוביל בנחישות את ביצועה של הפעילות ובין השאר ליזום ולקדם שינויי חקיקה שיקשו להפיץ מוצרי טבק וליזום פעולות הסברה בעניין נזקי העישון. כמו כן על משרד האוצר, בשיתוף משרד הבריאות, לפעול להעלאת המסים על מוצרי הטבק
."


חמש שנים עברו מאז הגיש ח"כ יואל רזבוזוב ('יש עתיד') לראשונה הצעת חוק המבקשת לאסור את העישון בגני שעשועים ציבוריים, ואתמול אושרה בוועדת העבודה הרווחה והבריאות, הרחבת הצו המורה על כך.

מאבקו של ח"כ יואל רזבוזוב התנהל ברובו מול משרד הבריאות שעל אף הבטחת סגן השר ליצמן, במשך שנים לא התקדם דבר בנושא.

לאחר הרחבת הצו, התייחס ח"כ רזבוזוב לסיומו של המאבק ולבשורה הגדולה שהוא מביא איתו: "5 שנים עברו מאז הגשתי לראשונה את הצעת החוק לאיסור עישון בגני שעשועים ציבוריים, וכעת, ניתן לברך על סיומו של המאבק. היה לי חשוב להגן על מי שאינם יכולים לדרוש שלא יעשנו לידם - הילדים, במקום בו הם נמצאים ברוב שעות היום. אני שמח שסוף סוף נוכל להבטיח לילדינו סביבה נקייה מנזקי העישון. אני מודה לחברי ועדת העבודה הרווחה והבריאות על אישור הרחבת הצו, ולהר"י שהיו שותפים מלאים במאבק הזה."

לפי הרחבת הצו שאושר היום, "גן שעשועים לילדים הפתוח לציבור" נוסף לרשימת המקומות הציבוריים בהם ייאסר העישון. צו זה ייכנס לתוקף בעוד כ-60 יום
.


 


 
1
מבזקי חדשות   הרשמה לאינדקס
1
1
דוברות מד״א: בשעה 09:58 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על פועל שנחתך ממסור דיסק באתר בנייה ברחוב ליפסקי בתל אביב. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח איכילוב גבר כבן 60 במצב בינוני עם פציעה בחזה. טימור


 
 
      אולפן החדשות: 08-973-4-006
1
      מערכת החדשות: 08-9282508
 
האינדקס המרכזי
18,937 בעלי עסקים ונותני שירות
8
הרשמה לאינדקס המרכזי 
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח לאומי
     


עורכי דין
דיני נזיקין
 

עורכי דין
רשלנות רפואית
     


פודיאטרים
 

פיזיותרפיה
     


פיזיותרפיה התפתחותית
 

פילאטיס
     


פלדנקרייז
 

פסיכוגריאטריה
     


פסיכולוגיה התפתחותית
 

פסיכולוגיה שיקומית
     


פסיכותרפיה
 

פרחי באך
     


ציוד ואביזרים
 

קינסיולוגיה
     


קלינאי תקשורת
 

רולפינג
     


רכב חשמלי
 

רכיבה טיפולית
     


רפואה סינית
 

רפלקסולוגיה
     


שיאצו
 

שיטת אלבאום
     


שיטת אלכסנדר
 

שיטת פאולה
     


שיקום
נכים
 

שירותי
סיעוד
     


תזונה ודיאטות טבעיות
 

תרפיה במוסיקה

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח לאומי
עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה פיזיותרפיה התפתחותית
פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית פסיכולוגיה שיקומית
פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה קלינאי תקשורת
רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית רפלקסולוגיה
שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה שיקום נכים ונפגעים
שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה    
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
 fax-to-mail: 153-54-7126459             דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com מערכת החדשות: בן חור אליהו 14-3 באר שבע 08-9282508 אולפן החדשות: העצמאות 57 באר שבע 08-9734006

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, עדי גולן נדרשת לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 

כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN

 
לייבסיטי - בניית אתרים