8
1
 
1
1
בארץ ובעולם  |  בריאות ונפש  |  התנדבות וקהילה  |   חוק ומשפט  |  ספורט נכים  |  רפואה משלימה   |  תזונה נכונה  |   כניסת כתבים   |  פייסבוק חיפוש
1
בארץ

דיון בוועדת החינוך על רפורמת החינוך המיוחד

אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות: "הרפורמה בחינוך המיוחד עלולה להוביל להדרתם החברתי של ילדים עם מוגבלות ולהשמתם בחינוך נפרד במקום לשילובם במסגרות החינוך הרגילות"


מערכת, 05/03/2018, צילום: ויקיפדיה
 


 
שילובם של ילדים עם מוגבלות הינו ערך בקידום שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, הנגזר בין היתר גם מאמנת האו"ם בדבר זכויות אנשים עם מוגבלות. בשנים האחרונות נעשו ניסיונות רבים להנגשת בתי הספר ולמתן הנגשה פרטנית לתלמידים המשולבים בבתי הספר על מנת להגביר את השילוב. כיום רק כ-60% מן הילדים עם מוגבלות משולבים במערכת החינוך, כ-20% לומדים בחינוך המיוחד וכ-20% לומדים בכיתות נפרדות במסגרות החינוך הרגילות. נושא השילוב עומד על סדר היום הציבורי ועל סדר היום של משרד החינוך עם זאת, רפורמה של משרד החינוך אשר עולה לדיון היום בכנסת עתידה לפגוע בשילובם של ילדים עם מוגבלות בישראל.

היום בשעה 12:00 יתקיים דיון בכנסת בהצעת חוק של משרד החינוך בנושא רפורמה בחוק החינוך המיוחד. החוק המוצע קובע שינוי במנגנון ההשמה של ילדים בחינוך הרגיל, החינוך המיוחד או החינוך המשולב. במצב כיום ההחלטה היכן ילמד הילד נקבעת על ידי ועדות שילוב בבית הספר וועדות השמה של הרשות המקומית. על פי הצעת החוק, ועדות אלה יאוחדו לוועדה אחת שתיקרא ועדת החינוך ותהיה כפופה למשרד החינוך. בנוסף, קובע החוק המוצע כי ההורים יהיו בעלי זכות הבחירה על מסגרת החינוך שבה ילמד הילד.

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות הציגה הסתייגות להצעת החוק הואיל והיא חוששת שרפורמה זו תפגע בחינוך המשולב של ילדים עם מוגבלות וזאת מן הסיבות הבאות:

מטרתו המוצהרת של החוק היא להסדיר את תהליך ההשמה במגמה להפחית את מספר הילדים המקבלים שירותי חינוך מיוחד. במקביל לתיקון החוק נערך המשרד גם לשינוי נהלים פנימיים שיצמצמו את קבוצות הילדים הזכאים לחינוך מיוחד. כתוצאה מכך 100,000 תלמידים עלולים לצאת מאחריות החינוך המיוחד והם לא יהיו זכאים לשירותים שניתנים במסגרתו. החשש הוא שתלמידים אלו יופנו לקבלת מענים מבתי הספר הרגילים. בתי הספר ייאלצו להתמודד באמצעות משאביהם הקיימים עם הצרכים של התלמידים עם המוגבלות. דהיינו, זכויותיהם של אותם תלמידים שעד היום הוקנו להם באמצעות חוק החינוך המיוחד, לא יינתנו מכיוון שלא יעוגנו בחקיקה.  בצורה זו יימצאו עצמם תלמידים עם מוגבלויות כגון לקויות למידה חמורות, הפרעות התנהגות ועיכוב התפתחותי בפני מצב שבו הם אינם זכאים לתמיכות ולמענים שהם מקבלים כיום במסגרת חוק חינוך מיוחד.

בנוסף, המצב בפועל הוא שסל השירותים הניתן לילדים המשולבים בבתי ספר רגילים קטן משמעותית מזה הניתן לילדים הלומדים במסגרות חינוך המיוחד הנפרדות. מצב זה נשאר גם בהצעת החוק החדשה ועלולה להטות את בחירת ההורים כך שיעדיפו דווקא את החינוך המיוחד נפרד.  פעמים רבות הורים מעדיפים לשים את הילד במקום שבו ניתנים יותר מענים (כגון יום לימודים ארוך, טיפולים רבים יותר וכדו') גם במקרים בהם הילד יכול היה ליהנות משילוב בחינוך רגיל. העברת ההחלטה לידי ההורים תוך קיבוע פער זה בחקיקה תביא לבחירה במסגרות החינוך המיוחד.

אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות: "היום תידון בכנסת רפורמה בחינוך המיוחד אשר עלולה להוביל להדרתם החברתי של ילדים עם מוגבלות, להשמתם בחינוך נפרד במקום לשילובם במסגרות החינוך הרגילות. לצערי, קיים חשש שבעקבות הצעת חוק זו ילדים עם מוגבלות שעד כה קיבלו שירותים במסגרת החינוך המיוחד יוצאו ממנה, וילדים אחרים אשר יכלו להשתלב במסגרות החינוך הרגילות תוך מתן התמיכות הנדרשות ימצאו עצמם במערכת החינוך המיוחד הנפרדת. במקום לפעול למימוש המלצות ועדת דורנר ולשילובם של ילדים עם מוגבלות במערכת החינוך הרגילה תוך מתן סל שירותים, מקדם משרד החינוך רפורמה אשר פוגעת בשילובם החברתי של ילדים עם מוגבלות וביצירת חברה שוויונית בישראל
."

 


 


 
1
 
כותרות היום - מבזקים   24/7
1
 
1
דוברות מד״א: בשעה 13:14 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב על ילד שהובא למרפאה מקומית בתל שבע לאחר שככה"נ נפל מגובה. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח סורוקה ילד בן 8 במצב בינוני עם חבלת ראש. טימור

משרד הבריאות: חולה קורונה יצא בטיסה של חברת Delta מתל אביב לניו יורק. פרטי הטיסה: מספר טיסה: DL235 המראה: 21/01/2021 בשעה 11:30 שדה תעופה נתב״ג (TLV) - תל אביב ישראל נחיתה: 22/01/2021 בשעה 05:00 שדה תעופה ג׳ון פ. קנדי (JFK) - ניו יורק ארה״ב כל הנוסעים בטיסה חייבים להיות בבידוד ולדווח באתר משרד הבריאות על בידוד ביתי. תקופת הבידוד הנדרשת היא 14 ימים מתאריך 21/01/2021 ועד 04/02/2021 כולל. ניתן לקצר את תקופת הבידוד ל- 10 ימים, כאשר מתקיימים התנאים הבאים: דיווח על בידוד בית באתר משרד הבריאות, ביצוע שתי בדיקות לקורונה- בדיקה ראשונה בהקדם ובדיקה שנייה ביום התשיעי מ- 30/01/2021. אם שתי הבדיקות שליליות, תשלח הודעת SMS על קיצור בידוד

נגישות ישראל: רוכשים שפה חדשה!  בואו ללמוד את שפת הסימנים באונליין - קורס ערב מיוחד למתחילים!  6 מפגשים של 60 דקות | פתיחה 1.2.21 |  20:00 - 21:00 | בזום | מחיר: 250 ₪   נושאי לימוד: בסיס השפה, איות, חברה, משפחה, ערים, היכרות מרתקת וחוויתית עם השפה ועוד...  מתאים לכל מי שרוצה להתחיל מאפס (בני 16 ומעלה).  למידע מפורט והרשמה - לחצו כאן!  לפניות בווטצאפ - לחצו כאן!


 
 
  מערכת החדשות:  077-330-8993
   
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו''
שבת קודש פרשת בא י' שבט התשפ"א
1
האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח
     


עורכי דין
ביטוח לאומי
 

עורכי דין
דיני נזיקין
     


עורכי דין
רשלנות רפואית
 

פודיאטרים
     


פיזיותרפיה
 

פיזיותרפיה התפתחותית
     


פילאטיס
 

פלדנקרייז
     


פסיכוגריאטריה
 

פסיכולוגיה התפתחותית
     


פסיכולוגיה שיקומית
 

פסיכותרפיה
     


פרחי באך
 

ציוד ואביזרים
     


קינסיולוגיה
 

קלינאי תקשורת
     


רולפינג
 

רכב חשמלי
     


רכיבה טיפולית
 

רפואה סינית
     


רפלקסולוגיה
 

שיאצו
     


שיטת אלבאום
 

שיטת אלכסנדר
     


שיטת פאולה
 

שיקום נכים
     


שירותי
סיעוד
 

תזונה ודיאטות טבעיות
     


תרפיה במוסיקה
  רישום לאינדקס
     

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
    fax-to-mail: 153-54-7126459   דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com   כתובת: בן חור אליהו 14 באר שבע       מערכת החדשות: 077-330-899-3

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN
לייבסיטי - בניית אתרים