lelo-hagbala.co.il  ללא הגבלה -אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות              חבר איגוד האינטרנט הישראלי ISOC-IL | רישיון אקו"ם | כניסת כתבים | חזרה לדף הבית
6
 
בארץ ובעולם   בריאות ונפש   בקהילה שלנו   חוק ומשפט   רפואה משלימה   תזונה נכונה   ספורט בריאות       חיפוש באתר    
1

מכשיר הבדיקה הנייד של סופיה נכנס למגזר העסקי

מציע בדיקות קורונה מיידיות עם תשובה בתוך מספר דקות לחברות מסחריות, עסקים, חדרי כושר ומשרדים


מערכת, 02/12/2020, צילום: באדיבות סופיה ישראל

 

עם פתיחת המשק המדורגת, מגיעה הטכנולוגיה הניידת של סופיה, למגזר העסקי ומציעה בדיקות קורונה מיידיות עם תשובה תוך דקות, באישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי ה-FDA ומשרד הבריאות. המהלך מתבצע לאחר שבימים האחרונים כבר הושלמה הגעתם של 300 מכשירים בהזמנת משרד הבריאות עבור בתי אבות, דיור מוגן, חדרי מיון, קופות חולים, הצבא, המשטרה ואיי התיירות הירוקים באילת ובים המלח. לשוק הפרטי מוצעים מכשירים נוספים שכבר הגיעו לארץ או נמצאים בדרכם במטוס תובלה, הישר ממטה תאגיד קווידל (Quidel) האמריקאי הנמצא בקליפורניה.
 
סופיה היא טכנולוגיה ניידת חדשה ופורצת דרך, המאפשרת לבצע כ-40 בדיקות בשעה, לתת תשובה מיידית לעובדים או ללקוחות הנבדקים במקום תוך 15 דקות ללא תלות במעבדה. מדובר בבדיקת קורונה מהירה ומיידית אשר מאפשרת לחברות מסחריות, מוסדות תרבות ועסקים להמשיך לעבוד לצד ניהול שיגרת קורונה זהירה. עלות הטכנולוגיה של סופיה היא כשליש מעלות בדיקת מעבדה (PCR) רגילה, ללא הוצאות שינוע דגימות או השקעת משאבים להקמת מבנה.
 
תוצאה שלילית של בדיקת קורונה מיידית, פירושה שזה בטוח להמשיך בשגרת העבודה כל עוד נוהגים באמצעי המיגון האחרים כמו לבישת מסיכות, ריחוק חברתי ושטיפת ידיים. במידה ותתקבל תוצאה חיובית, יופנה הנבדק לבידוד בהשגחת קופת החולים שלו.
 
מחקר חדש ודרמטי של אוניברסיטת הרווארד קבע לאחרונה שביצוע בדיקות מהירות יכול לצמצם משמעותית את אחוז הנדבקים. החוקרים הדגישו שמדובר בקצב מספיק גבוה כדי לחסל את המגיפה בתוך 6 שבועות. "הבדיקות המהירות למעשה מזהות מי מדבק ומי לא והן יעילות במיוחד בשלבי המחלה שבהם החולה מדבק לאחרים," הדגיש ד"ר מייקל מינה, מרצה לאפידמיולוגיה באוניברסיטת הרווארד ואחד החוקרים במחקר החדש אשר עוסק בפתיחה מחודשת של המשק ושליטה על התפשטות הנגיף. למחקר המלא לחצו כאן.
 
גם אירגון הבריאות העולמי ה-WHO  ממליץ על הרחבה מאסיבית של הבדיקות ברחבי העולם על ידי הגדלה מיידית של כמות ונפחי בדיקות האבחון המהירות. להצהרה המלאה לחצו כאן.
 
על פי הרגולציה של מערכת הבריאות, השימוש במכשיר הקטן והחכם עבור המגזר העסקי, אפשרי בשני מסלולים שנועדו לתת מענה על פי היקף הפעילות. חברות גדולות ותאגידי ענק יכולות לרכוש מכשיר סופיה נייד ישירות מקבוצת רימיפארם, הנציגה בארץ של חברת קווידל האמריקאית. בחברות קטנות, חדרי כושר, רשתות שיווק, קניונים, ומוסדות תרבות ניתן לבצע את הבדיקות באמצעות חברה לשירותי רפואה כגון סאלוס מקבוצת נובולוג או של חברת הבדיקות מדיצ'ק, אשר מגיעות עם צוות רפואי ומכשירי סופיה, לאתר החברה. 
 
בימים האחרונים כבר אימצו את הטכנולוגיה של סופיה, מספר תאגידים, מיפעלי יצור וחברות היי טק. חברות נוספות נעזרו בשירות של מדיצ'ק ובינהן רשת סטימצקי, המרכז הרפואי רמת אביב הנמצא בבעלות חברת נור-מד וכן חברת מרקט מסטר - הפקת פרסומות וסרטי תדמית. בנוסף גם התאחדות התעשיינים, החלה בפריסת הטכנולוגיה של סופיה במפעלים חיוניים וכן ביתר העסקים חברי ההתאחדות כחלק ממערך "מגן תעשייה" שמפעילה ההתאחדות. 
 
יעל שניידמן, מנכ"ל המרכז הרפואי סאלוס מקבוצת נובולוג הסבירה כי: "חברת סאלוס, המספקת בין היתר בדיקות קורונה  רואה חשיבות רבה בקיום בדיקות באופן שוטף בכדי לאפשר למשק לחזור לשיגרה. השימוש בטכנולוגיה של סופיה מהווה עבור המעסיקים כלי לניהול סיכונים. הבדיקה מאפשרת פעילות שוטפת, כאשר בתוך רבע שעה מתקבלת תוצאה ברמת וודאות גבוהה  המאפשרת הפעלה שוטפת של העסק תוך דאגה שוטפת לבריאות העובדים או הלקוחות ויכולה לסייע לחקירות האפידמיולוגיות מול המשך ההתפרצות של הנגיף. הנגישות והזמינות של סופיה והטכנולוגיה פורצת הדרך שלה מאפשרת לנו להעניק שירות מיידי למעסיקים עבור עובדיהם."
 
דורית ורדימון, מנכ"ל מדיצ'ק הדגישה כי: "בתקופה של אי ודאות עסקית השימוש בסופיה מאפשרת באופן יעיל ומיידי להחזיר את המגזר העסקי לשיגרה בטוחה לצד אילוצי הקורונה. העובדה שמדובר בבדיקת האנטיגן הראשונה בעולם לזיהוי קורונה שה - FDA  האמריקאי אישר מעניקה לנו כאן בישראל יתרון ויכולת לרתום את הטכנולוגיה החכמה לטובת העסקים בישראל בקצב מיידי. נכון שבדיקות הקורונה הרגילות הן בעלות דיוק גבוה יותר, אך בנוסף לעלות הגבוהה ביחס לטכנולוגיה של סופיה, תהליך הפענוח שלהן ממושך, כך שהנבדקים ממתינים מספר ימים והתשובות מתקבלות על חולים בדיעבד וזה כלל לא מתאים לתחום העסקי המהיר."
 
כ-2 מיליון בדיקות סופיה בעולם בשבוע

ברחבי ארצות הברית כבר פועלים כ-55 אלף מכשירים וישראל, הודות לצוות המעבדות של משרד הבריאות שראה את הפוטנציאל ואימץ אותו בין הראשונים בעולם, הפכה ישראל למדינה הראשונה בעולם מחוץ לארצות הברית בה פועלת הטכנולוגיה. לאחרונה הצטרפו עוד מדינות כמו בריטניה, צרפת, אירלנד, הולנד, דנמרק, גרמניה וסלובניה, כך שבכל שבוע כבר מתבצעות ברחבי העולם כ-2 מיליון בדיקות סופיה. משרד הבריאות האמריקאי ה–NIH חתם לאחרונה על הסכם ייצור עם תאגיד קווידל, הכולל מענק של 71 מיליון דולר אשר ניתן במטרה להרחיב את כושר הייצור לקצב של 4 מיליון בדיקות בשבוע. 
 
כ-80 אלף בדיקות מיידיות

לצורך הכנסתה לארץ בתוך מספר שבועות, הוקם מערך של כ-2,500 אנשי צוות רפואי שעברו הדרכה ללא כל השקעה כספית נוספת. מתחילת פעולתה בישראל כבר בוצעו בעזרת סופיה כ-80 אלף בדיקות מיידיות בבתי אבות ודיור מוגן במסגרת פרויקט אבות ואימהות וגם במרפאות שרותי בריאות כללית, מכבי שרותי בריאות, קופת חולים מאוחדת ולאומית שרותי בריאות. בשבועות הקרובים מספר הבדיקות עתיד לצמוח ל-200 אלף.
 
תשובה מיידית בזמן אמת

סופיה אינה מיועדת להחליף את בדיקות ה–PCR המתבצעות במעבדה אלא לשמש כמענה מהיר ונייד תוך ניצול יתרונות הטכנולוגיה המיידית של תשובה בזמן אמת. לבדיקת סופיה קיימים נכון להיום 96.7% רגישות וכן 100% ספציפיות לזיהוי אנטיגן הקורונה. הכנסת סופיה לשימוש בארץ נעשתה רק לאחר אישור ה–FDA ותיקוף של מספר חודשים על ידי המעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות וכלל אלפי בדיקות. כאשר מחשבים את רגישות המכשיר בהתייחס לכלל החיוביים המאומתים בבדיקת מעבדה רגילה (PCR) – רגישות של 82.5% (סימפטומטיים 95% ואסימפטומטיים 72%). כלומר בדיקת סופיה לחולים סימפטומטיים בהשוואה לחיוביים מאומתים ב-PCR היא 95%. כך גם על פי דוח התיקוף של משרד הבריאות אשר קבע כי: "מכשיר ה-Sofia הראה ספציפיות גבוהה מאוד לנגיף הקורונה עם התאמה של 99.9%. דרישת ארגון הבריאות העולמי לבדיקות Point of care הינה רגישות של מעל 80% וספציפיות מעל 97%". יודגש כי לצד פעילותה, עדיין מתבצעים תהליכי המשך תיקוף בשטח, במטרה למנוע טעויות נדירות בביצוע פרוטוקול הבדיקה ובתפעול המכשיר. 
 
אחת החברות הגדולות בעולם לטובת מערכת בריאות יעילה 

קווידל (Quidel) היא חברה ציבורית אמריקאית ותיקה אחת הגדולות בעולם הנסחרת בנאסד"ק. החברה הוקמה בשנת 1979 ונחשבת ליצרן מוביל של פתרונות לאבחון מדויק ומהיר של מחלות זיהומיות, כמו גם לב וכלי דם. החברה מספקת מגוון טכנולוגיות לשיפור חיי המטופלים בבתי החולים ובקהילה עם יתרונות כלכליים רבים למערכת בריאות יעילה. בשנת 1983, השיקה קווידל את בדיקת האבחון המהירה הראשונה בעולם לשפעת, בהמשך פיתחה בדיקה מהירה גם לאבחון נגיף הסארס ומאז היא מתמקדת בהשקעה במחקר ופיתוח כדי להאיץ את קצב המוצרים המתקדמים והחדשים. קווידל מיוצגת בישראל כ–20 שנה על ידי רימיפארם, המשווקת בין היתר מוצרים רבים כגון מכשיר ובדיקות PCR, דיאגנוסטיקה מתקדמת על תאים וכן קיטים מהירים מגוונים נוספים.
 
אודות מדיצ'ק

מדיצ׳ק בדיקות הוקמה על מנת להנגיש בדיקות מהירות לכל מי שנזדקק להן. בין אם פרטים שרוצים תשובה מהירה לחששות שלהם, גופים עסקיים שצריכים תגובה להתפרצות או לחלופין גופים עסקיים שרוצים לסקור עובדים על בסיס קבוע על מנת למנוע התפרצות. לחברה צוות אחים נרחב ויכולת להגיע לכל מקום ולתת שירות מהיר ומקצועי בהיקף גדול ובזמן קצר.

לחברה שתי מרפאות המיועדות למי שמעונין בביצוע בדיקות האחת בתל אביב והשנייה בחיפה.
 
אודות המרכז הרפואי סאלוס מקבוצת נובולוג

סאלוס הינו המרכז הרפואי הראשון מסוגו בישראל, בו פועל מערך ייחודי של רופאים מומחים, המעניקים שירותי רפואה פרטית מותאמת אישית, בגישה חדשנית של מנוי לתוכנית ניהול רפואי אישי. המשמעות היא שכל ענייניו הרפואיים של המטופל מנוהלים ומתנהלים במקום אחד, על-ידי רופא מומחה, מתוך ראיית התמונה הרפואית המלאה של המטופל ואינטגרציה בין הצרכים הרפואיים והאישיים שלו. הרפואה המודרנית שמה דגש על רפואה מותאמת אישית ובבית המטופל. הגישה החדשנית היא ניהול תיק רפואי אישי על ידי רופא וצוות מלווה  בעלי ניסיון המנהלים את כל שירותי הרפואה הנדרשים למטופל, תוך תאום ושילוב בין הגורמים הרפואיים והמסגרות הטיפוליות השונות. השירות ניתן לכל מטופל - בריא, חולה או מבוגר, כל אחד ואחת על פי צרכיו.

להודעת ה-FDA על אישור סופיה לבדיקת קורונה לחצו כאן
.

 

 
1
מבזקי חדשות   הרשמה לאינדקס
1
1
דוברות מד״א: זכי הלר : בשעה 07:46 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב, על טרקטורון שהתהפך באתר בנייה, ברחוב קורא מדברי, באילת. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח יוספטל, גבר כבן 30 במצב קשה, עם חבלה רב מערכתית


 
 
      אולפן החדשות: 08-973-4-006
1
      מערכת החדשות: 08-9282508
 
האינדקס המרכזי
18,937 בעלי עסקים ונותני שירות
8
הרשמה לאינדקס המרכזי 
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח לאומי
     


עורכי דין
דיני נזיקין
 

עורכי דין
רשלנות רפואית
     


פודיאטרים
 

פיזיותרפיה
     


פיזיותרפיה התפתחותית
 

פילאטיס
     


פלדנקרייז
 

פסיכוגריאטריה
     


פסיכולוגיה התפתחותית
 

פסיכולוגיה שיקומית
     


פסיכותרפיה
 

פרחי באך
     


ציוד ואביזרים
 

קינסיולוגיה
     


קלינאי תקשורת
 

רולפינג
     


רכב חשמלי
 

רכיבה טיפולית
     


רפואה סינית
 

רפלקסולוגיה
     


שיאצו
 

שיטת אלבאום
     


שיטת אלכסנדר
 

שיטת פאולה
     


שיקום
נכים
 

שירותי
סיעוד
     


תזונה ודיאטות טבעיות
 

תרפיה במוסיקה

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח לאומי
עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה פיזיותרפיה התפתחותית
פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית פסיכולוגיה שיקומית
פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה קלינאי תקשורת
רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית רפלקסולוגיה
שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה שיקום נכים ונפגעים
שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה    
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
 fax-to-mail: 153-54-7126459             דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com מערכת החדשות: בן חור אליהו 14-3 באר שבע 08-9282508 אולפן החדשות: העצמאות 57 באר שבע 08-9734006

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, עדי גולן נדרשת לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 

כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN

 
לייבסיטי - בניית אתרים