lelo-hagbala.co.il  ללא הגבלה -אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות              חבר איגוד האינטרנט הישראלי ISOC-IL | רישיון אקו"ם | כניסת כתבים | חזרה לדף הבית
6
 
בארץ ובעולם   בריאות ונפש   בקהילה שלנו   חוק ומשפט   רפואה משלימה   תזונה נכונה   ספורט בריאות       חיפוש באתר    
1
בארץ ובעולם

טקס חנוכת מרכז צנתורי מוח לגליל המזרחי במרכז הרפואי פדה-פוריה

במעמד שר הבריאות, ניצן הורוביץ, חברי ועדת הבריאות בכנסת ונכבדים נוספים נחנך מרכז צנתורי מוח לגליל המזרחי, במרכז הרפואי פדה-פוריה


מערכת, 16/01/2022, צילום: דוברות המרכז הרפואי


במעמד שר הבריאות, ניצן הורוביץ, חברי ועדת הבריאות בכנסת ונכבדים נוספים נחנך מרכז צנתורי מוח לגליל המזרחי, במרכז הרפואי פדה-פוריה. צילום דוברות המרכז הרפואי פדה-פוריה
 


בטקס חגיגי ומרגש במעמד ניצן הורוביץ, שר הבריאות, נחנך ביום חמישי, 06/01/2022, מרכז צנתורי מוח לתושבי הגליל המזרחי, במרכז הרפואי פדה-פוריה. בטקס השתתפו חברי כנסת רבים: יו"ר הקואליציה ויו"ר הועדה, ח"כ עידית סילמן, ח"כ עלי סלאלחה וח"כים נוספים מהצפון: ח"כ אופיר כץ, ח"כ שרון רופא אופיר, ח"כ אופיר סופר, ח"כ ענבר בזק וח"כ אימאן חטיב יאסין, ראש חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים, ד"ר דגן, ראשי רשויות, אורחים ונכבדים נוספים. 
 
ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פתח, "זו זכות גדולה, להגשים חלום ולשנות מציאות. הקמת מרכז צנתורי המוח לגליל המזרחי תאפשר לנו להציל חיים ולמנוע מצב של נכות עבור מאות תושבי הצפון. לקחנו על עצמנו להקים מרכז צנתורי מוח ולתת מענה ראוי, שלא היה קיים עד כה באזור. היעד הבא שהצבנו הוא לפתוח מחלקה לנוירולוגיה ב-2022."
 
שר הבריאות ניצן הורוביץ, ברך ואמר, "מדהים לגלות שמחיפה צפונה יש בסה"כ ארבעה מצנתרי מוח, ברמב"ם, בנהריה ועכשיו בפדה-פוריה, במצב כזה תושב הצפון צריך לנסוע למרחקים גדולים כדי לקבל טיפול בשעת חירום. לכן אני כל כך שמח לחנוך פה את מרכז צנתורי המוח עבור תושבי הגליל המזרחי. המשימה שלי במשרד הבריאות היא לצמצם את הפערים בשירותי הבריאות ולהנגיש שרותים מצילי חיים בפריסה רחבה ובזמינות גבוהה לכולם, גם בפריפריה! אזרחים בפריפריה הם שווי זכויות לכל מקום אחר."
 
השר הורוביץ סיים בבשורה חשובה על הקמת  מכון לרפואה גרעינית בפדה-פוריה. "אני רוצה לחזק את המרכז הרפואי פדה-פוריה כמרכז חדשני ומוביל ושמח להעניק לכם תקציב לתכנון מכון לרפואה גרעינית בביה"ח. כדי שנוכל להעניק כאן שרותי אבחון מתקדמים מבלי להסיע חולים לבי"ח אחר... השרות יהיה זמין לתושבים ויהיה בחזית החדשנות העולמית וברמה גבוהה. אני אשמח להגיע לכאן שוב בקרוב ולחנוך גם את המכון לרפואה גרעינית."
 
עלות הקמת המרכז 12 מליון ₪, קרן תד אריסון סייעה ברכישת מכשיר האנגיוגרפיה בתרומה בסך 1,250,000 $. יו"ר הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון, ג'ייסון אריסון, שלח את ברכתו, "לצערי, אין באפשרותי לקחת חלק היום בטקס אבל אני בהחלט נרגש ושמח על הרגע הזה. הבקשה מהקרן הייתה לסייע ברכישת מכשיר אנגיוגרפיה שיאפשר טיפול בחסימות חריפות של כלי דם במוח. הקרן, שרואה חשיבות עליונה בהנגשת שירותי רפואה מתקדמים לפריפריה ובמתן טיפול שויוני ומיטיב, נעתרה לבקשה. הפרויקט הזה נולד כמענה לצורך חיוני ואנו רואים בו מהלך מציל חיים."
 
המרכז החדש שבראשו עומד ד"ר ערן מאירוביץ', נוירוכירורג ומצנתר מוח יתן מענה מציל חיים שלא היה עד כה לתושבי האזור!  ד"ר מאירוביץ' ציין, "שבץ מוחי הינה מחלה שכרוכה בתמותה ובנכות גבוהה מאד, במידה ולא ניתן טיפול תוך זמן קצר. הזמן הוא מרכיב קריטי, פתיחת מרכז צנתורי מוח כאן, בפדה פוריה, מאפשרת להביא את תושבי הגליל המזרחי לטיפול מהיר ויעיל במרכז רפואי קרוב לביתם ולחסוך מהם העברה לבי"ח מרוחקים."
 
יו"ר ועדת הבריאות, ח"כ עידית סילמן ברכה ואמרה, "אני נרגשת להיות כאן! פתיחת מרכז צנתורי מוח לתושבי האזור היא דוגמא לצמצום פערים אמיתי! זו הסיבה שבשלה ביקשתי לעמוד בראש ועדת הבריאות, ואני גאה בוועדה ובתקציבים בסך מיליוני שקלים שהשגנו.... אנחנו נפעל לצד משרד הבריאות ולצד הרופאים והמטפלים על מנת להביא בריאות שווה שתצמצם את הפערים בין הפריפריה למרכז."
 
חבר ועדת הבריאות, ח"כ עלי סלאלחה, אמר, ‏"כתושב הגליל זה מעמד מרגש בשבילי. יש כאן בצפון 23 חברי כנסת ואנחנו נעשה הכל כדי לקדם את מערכת הבריאות בפריפריה. כולי תקווה שנחנוך עוד מתקנים ועוד מחלקות חדשות למען בריאות אזרחי ישראל."
 
‏ח"כ אופיר כץ, "התרגשתי להיות היום בחניכת המרכז לצנתורי מוח הראשון בגליל המזרחי! מרכז שיכול להציל את חייהם של תושבי הצפון. הבאת הרישיון למרכז היה אחד מהדברים הראשונים בהם טיפלתי כחבר כנסת, ואני שמח לראות אותו מתחיל לפעול. אמשיך להילחם למען שיפור שירותי הרפואה בפריפריה."
 
‏ח"כ שרון רופא-אופיר יו״ר השדולה לקידום הפריפריה, "‏מברכת על הזכות שיש לי להיות שותפה לפעילות של המרכז הרפואי למען תושבי הצפון, מגיע לכם שירותי בריאות שווים לאלו הניתנים במרכז הארץ ועלינו לדאוג שזה אכן יקרה. כדי להוביל חזון צריך אנשים חולמים, ד״ר און הוא איש כזה ולשמחתי כיום מנשבות רוחות חדשות גם בממשלת ישראל, מובילים אותם שר האוצר, שר הבריאות, והשר לפיתוח הגליל והנגב. אני אוסיף ואפעל לקידום הפריפריה כדי שכבר בעתיד הקרוב ניפגש שוב לחנוך עוד שירותים חדשים."
 
ח"כ ענבר בזק: "כיום בכנסת אנחנו קבוצה מאוד חזקה של תושבי הצפון והגליל. אני יו"ר בשדולה למען פיתוח הגליל ושמנו לנו מטרה לחזק את הצפון בכל התחומים."
 
‏ח"כ אימאן חטיב יאסין, "כבת המקום הנושא של הבריאות הוא בדמי. אין ספק שבתי החולים בפריפריה סובלים ממצוקה ואני מבטיחה שאעשה הכל כדי לשפר את המצב הזה."

 


 
 
1
מבזקי חדשות   הרשמה לאינדקס
1
1
דוברות מד״א: בשעה 08:34 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על תאונת דרכים בין רוכב אופנוע לרכב פרטי ברחוב המאבק בגבעתיים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח שיבא בתל השומר נער בן 17 במצב בינוני עם חבלה בגפיים תחתונות


 
 
      אולפן החדשות: 08-973-4-006
1
      מערכת החדשות: 08-9282508
 
האינדקס המרכזי
18,937 בעלי עסקים ונותני שירות
8
הרשמה לאינדקס המרכזי 
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח לאומי
     


עורכי דין
דיני נזיקין
 

עורכי דין
רשלנות רפואית
     


פודיאטרים
 

פיזיותרפיה
     


פיזיותרפיה התפתחותית
 

פילאטיס
     


פלדנקרייז
 

פסיכוגריאטריה
     


פסיכולוגיה התפתחותית
 

פסיכולוגיה שיקומית
     


פסיכותרפיה
 

פרחי באך
     


ציוד ואביזרים
 

קינסיולוגיה
     


קלינאי תקשורת
 

רולפינג
     


רכב חשמלי
 

רכיבה טיפולית
     


רפואה סינית
 

רפלקסולוגיה
     


שיאצו
 

שיטת אלבאום
     


שיטת אלכסנדר
 

שיטת פאולה
     


שיקום
נכים
 

שירותי
סיעוד
     


תזונה ודיאטות טבעיות
 

תרפיה במוסיקה

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח לאומי
עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה פיזיותרפיה התפתחותית
פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית פסיכולוגיה שיקומית
פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה קלינאי תקשורת
רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית רפלקסולוגיה
שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה שיקום נכים ונפגעים
שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה    
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
 fax-to-mail: 153-54-7126459             דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com מערכת החדשות: בן חור אליהו 14-3 באר שבע 08-9282508 אולפן החדשות: העצמאות 57 באר שבע 08-9734006

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, עדי גולן נדרשת לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 

כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN

 
לייבסיטי - בניית אתרים