תחזית יומית:  יום רביעי 28 אוקטובר 2020:  מעונן חלקית בעננות בגובה רב, תחול ירידה בטמפרטורות בעיקר בצפון הארץ ובהרי המרכז. הלילה: מעונן חלקית וקר. (עדכון 05:15)
1
 חדשות הבריאות    
1
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |    רפואה משלימה    |   תזונה נכונה    |     כניסה לאינדקס המרכזי    | חיפוש
1

תביעה: האם הנכה עבר התעללות ע"י שוטרים מפני שחשדו כי נהג בשכרות?


מערכת, 05/04/2017
 


 
בערר על פסילת מנהלית לנהג נכה, שהוגשה לביהמ"ש לתעבורה בעכו ע"י עוה"ד ראובן מלאך – נטען כי הנכה, תושב הצפון - עבר התעללות בידי שוטרים, אשר לטענתו, התנפלו עליו בטענה כי עבר באור אדום ולא נענה לכריזתם.
הנכה עוכב על ידי השוטרים כ-8 שעות, משעות הבוקר המוקדמות – לאחר שנעצר ברחובות עכו. על פי דו"ח השוטרים הם פתחו אחריו במרדף לאחר שלא נענה לקריאותיהם לעצור.
לדברי הנהג, הוא לא שם לב לשוטרים עד אשר הפעילו את אורותיה הכחולים של הניידת, מפני שהאזין למוזיקה בווליום גבוה ונהג בחלונות סגורים.
הנהג הודה כי יתכן ועבר באור אדום בשל כך שהייתה תקלה ברמזורים והוא אינו היחיד שעבר באור אדום באותו צומתאך הכחיש שנהג בשוכרה. לדבריו, הוא שתה שעות רבות לפני מעצרו כוס שמפניה.
בערר אשר הגיש פרקליטו, עוה"ד ראובן מלאך, נטען כי השוטרים גררו את הנכה בכוח מרכבו, ונהגו בו באלימות ללא כל התגרות מצדו. 

על פי דוח השוטרים, לאחר שנעצר בסמוך לביתו - הנהג לא עבר את בדיקת המאפיינים, (שבה מתבקשים נהגים להדגים קואורדינציה במספר פעולות פשוטות כמו הילוך על קו ישר) ועל כן הובילו אותו השוטרים לבדיקת דם בביה"ח רמב"ם בחיפה.
לדברי עוה"ד מלאך, הנהג לא היה יכול לעבור את בדיקת המאפיינים מפני שהוא נכה, סובל מבעיות שרירים, רועד ואינו הולך יציב. כל אלו הובילו את השוטרים לקבוע "בשטח" כי מדובר בשיכור. "לא ברור ותמוה למה לא לא בוצעה לנהג בדיקת ינשוף – ובמקום זאת בחרו לבצע בדיקת דם, ברם, בית החולים הקרוב לביצוע בדיקת דם הנו ביה"ח האזורי לגליל המערבי בנהריה אך השוטרים בחרו "לטייל" עם הנ"ל עד לבית החולים רמב"ם (!)"טוען עוה"ד מלאך.

אמנם בבדיקת הדם נמצא כי אחוז האלכוהול בדמו של הנהג עולה על הכמות המותרת בחוק ומלמד על כמות נמוכה של אלכוהול בדם. השוטרים פסלו את רישיונו של הנהג במקום עד דיון בעניינו בביהמ"ש לתעבורה בעכו.
עוה"ד ראובן מלאך הגיש לאחרונה ערר לביהמ"ש לתעבורה על הפסילה המנהלית, בה טען כי הרכב משמש כרגליו של הנכה – ופסילתו מהווה עונש לא מידתי – מה גם שלא נקבע סופית כי הוא נהג בשוכרה.
עוה"ד מלאך ציין בערר כי המשטרה לא טענה למסוכנותו של הנהג, עקב כך שיש לו עבר תעבורתי קל – ועל כן טוב ייעשה בית המשפט אם יתחשב במצבו – ויתיר לו להמשיך ולנהוג ברכב עד למשפטו. החלטה בערר ובכתב האישום נגד הנהג – ששניהם נדונים ביהמ"ש לתעבורה בעכו – עדיין לא הוכרעו.

ב-28/11/2017 בשעה 4:05 נהג הגבר ברכבו הפרטי בעיר עכו מכיוון מזרח למערב. הוא הואשם כי בהגיעו לצומת של שני רחובות לא ציית לאור אדום שהיה ברמזור בכיוון נסיעתו, המשיך בנסיעה ולא ציית להוראות השוטרים, שהחלו בנסיעה אחריו בניידת משטרתית עם אורות כחולים מהבהבים וכרזו לו לעצור את רכבו. על פי כתב האישום, הנהג המשיך בנסיעה עד שנעצר על ידי השוטרים.
בכתב האישום נטען עוד כי הנאשם נהג ברכב כשהוא שיכור, ובבדיקת דוגמה של דמו נמצא ריכוז אלכוהול של 75 מ"ג ב-100 מ"ל דם, כמות העולה על המידה המותרת בחוק. עוד נטען, כי הוא נהג ללא פוליסת ביטוח תקפה.
בחקירתו במשטרה טען הנהג, כי בלילה הקודם היה במפגש עם בחורה ושתה כוס שמפניה בסביבות השעה 22:30. הוא הודה שתוך כדי נהיגה כפי הנראה עבר ברמזור אדום בשל כך שהייתה תקלה ברמזורים והוא אינו היחיד שעבר באור אדום באותו צומת, התנצל וטען שמיהר, אך מנגד טען כי נהג עם חלונות סגורים ומוזיקה ולא הבחין כי השוטרים נסעו אחריו – עד שראה את הצ'קלקות הנדלקות. לדבריו, השוטרים כלל לא כרזו לו.
עוד טען הנהג כי ברגע שהבחין בניידת הוא עצר בצד הכביש, אך השוטרים נהגו באגרסיביות, הוציאו אותו בכח מהרכב ולקחו אותו לתחנת המשטרה בעכו ולאחר מכן לבית החולים רמב"ם בחיפה, כדי לעבור בדיקות דם, בטענה כי שתה אלכוהול, זאת לאחר שלא הצליח לעבור את בדיקת המאפיינים בהצלחה (הליכה על קו ישר, למשל), עקב היותו נכה. הוא נלקח לבית החולים רמב"ם בחיפה שם בוצעה לו בדיקת דם, ומשם בחזרה לתחנת המשטרה בעכו. לטענתו, במהלך אותו בוקר שבו נהג, לא שתה ולא אכל כלום.

כבוד השופט יעקב בכר מבית המשפט לתעבורה בעכו, דן בפסילת רישיונו המנהלית של הנכה - וקבע כי אין מקום להתערב בשיקול דעתו של קצין המשטרה, שהחליט על פסילה מנהלית ועל איסור שימוש ברכב לנאשם.
בתגובה להחלטה, הגיש עוה"ד ראובן מלאך בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה, ובה ביקש לבטל את הפסילה המנהלית. עוה"ד מלאך טען כי באירוע שבגינו הובא הנהג לחקירה היתה כפי הנראה תקלה במערכת הרמזורים, שכן הרכב אשר נסע לפני רכבו של הנאשם עבר באור אדום. הנאשם, שפנה ימינה, עצר בפיצוציה על מנת לרכוש סיגריות, חזר אל ביתו והחל לנסוע לכיוון ביתו.
כשהגיע כמעט עד פתח ביתו, שני שוטרים הורו לו לעצור וטענו כי רדפו אחריו, אך לדברי עוה"ד מלאך – לא היו דברים מעולם. "השוטרים תקפו את הנהג, השכיבו אותו על הרצפה ואזקו אותו כשהם עצבניים מאד, והכניסו אותו לניידת", טוען עו"ד מלאך.
עוד קבל עו"ד מלאך על לקיחת הנהג לבית חולים בחיפה כדי לערוך לו בדיקות דם. "לא ברור מה הביא את השוטרים לטייל עם הנהג עד לבית חולים בחיפה, בעוד בית החולים לגליל מערבי בנהריה קרוב בהרבה למקום האירוע – עכו".
לדברי עו"ד מלאך, הנהג הינו נכה מוכר במוסד לביטוח לאומי, הסובל מחולשות ומדילול שרירים, ואלו בהחלט מהווים גורם משפיע על בדיקת מאפיינים, ככל שזו בוצעה לו. הנהג היה נתון במעצר עד לשעה 12:00 – למעלה מ-8 שעות – ושוחרר רק לאחר מתן ערבות.

עוה"ד מלאך טוען בעררו, כי בית המשפט שגה כשלא ייחס שום משקל לנכותו של הנהג, שכן עובדה זו, לטענת עו"ד מלאך, גרמה לו לקשיים בבדיקת המאפיינים. בנוסף, נטען, עקב נכותו של הנהג, רכבו משמש לו כרגליים, ואיסור שימוש ברכב הינו גזר דין קשה מנשוא עבורו.
עוד נטען, כי בית המשפט קבע את מסוכנותו של הנהג כנובעת ממספר הרשעות שיש לו, אך לטענת עו"ד מלאך, בעת האירוע החזיק הנהג ברישיון נהיגה תקף והיה זכאי על פי חוק לנהוג ברכבו. "תיאור עברו התעבורתי הקל של הנהג אינו יכול לשמש נימוק יחיד להחלטה על פסילה מנהלית", דברי עו"ד מלאך.
"כלל ידוע הוא, כי אחד מעמודי הפסילה המנהלית או איסור השימוש ברכב הינו המסוכנות – כלומר אם נהיגתו של הנהג תסכן את הציבור. במקרה הנדון, קצין המשטרה לא העלה טענה זו, ולא בכדי: משאין מסוכנות, אין מקום לפסילה".

"בטרם הורשע הנהג, אין כל מקום לתת לו עונש"

עוד טוען עו"ד מלאך, כי על פי פקודת התעבורה רשאי קצין משטרה לפסול את הנהג מלהחזיק רישון נהיגה, אך הוא אינו מחוייב בכך. "טרם הורשע הנהג, אין כל מקום לתת לו עונש", לדבריו. לפיכך, מבקש עו"ד מלאך בערר להורות על ביטול הפסילה המנהלית ואישור השימוש ברכב שהושת על הנאשם, וכן להורות על ביטול הערבות.

עו"ד ראובן מלאך מנהריה http://malachlaw.zapages.co.il/ עוסק בדיני תעבורה ופלילי, במעמד אישי ודיני משפחה
.

 

 


 
 
1
    בהרצה גרסת beta מס' גולשים 0001  
 
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
גלידות נסטלה מבקשת לעדכן את הציבור כי בעקבות תלונות צרכנים נמצא כי בשלגון גומיגם, המסומן כעשוי להכיל חלב, נמצאו בפועל מוצקי חלב בכמות מועטה. מדובר בשלגון גומיגם, גלידות נסטלה, 90 גרם, מאצווה מספר Lo0259 (מהשעה 18:00), Lo260, Lo266,Lo266A בעלת תאריכי תפוגה 15/03/22, 16/03/22, 22/03/22 "

התקבלה הודעה תן חיובי לכלבת שנתפס בקיבוץ שדה נחמיה, בגליל העליון. לא ידוע על בני אדם שנחשפו לו. אנו מבקשים מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, בין התאריכים 7.10.2020 עד 21.10.2020 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת, טלפון 04-6994257, 04-6994200, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע להם.

דוברות מד"א : בשעה 09:02 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על רוכב אופנוע שנפצע במהלך רכיבה בשטח סמוך לצומת מבוא מודיעים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק גבר כבן 35 במצב בינוני עם חבלות בגפיים. נדב

 
 
 
     כניסה לאינדקס המרכזי      
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
  פרסום באינדקס ובאתר החדשות  
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת נח ו' מרחשון התשפ"א
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: h.news.ltd@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-באתר "חדשות הבריאות" (באמצעות "חדשות הבריאות בע"מ") נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: חדשות הבריאות בע"מ 
לייבסיטי - בניית אתרים