אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - רונן רוזנבלט ניר 22-02-2017 2
אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות   
                   
מבזקים
האתר בשדרוג תודה על סבלנותכם
  חיפוש   פייסבוק   כניסת כותבים   צור קשר
                   
אוכל ותזונה  |  בריאות ונפש  |   בארץ  |   התנדבות - קהילה  |  חוק ומשפט   |  ספורט פראלימפי  |  רפואה משלימה   |  עמותות וארגונים  | >>  כניסה לאינדקס  <<
 
הידעתם שדיקור סיני לפוריות מעלה את הסיכויים לכניסה להיריון?


רונן רוזנבלט-ניר, 22/02/2017

 

 

כידוע, בשנים האחרונות, שיעור אי הפריון, לצערנו, נמצא במגמת עלייה ואפילו מגיע לממוצע של כ-15% מהזוגות החווים בעיה בכניסה להריון. אין ספק שמדובר בתקופה קשה מאוד עבור רוב הזוגות המלווה בסערת רגשות, תסכול, כעס, עצב וצער. בזמן ש-80% ממקרי חוסר-הפוריות, הם בעלי ממצאים פתולוגיים, כמו: שחלות פוליציסטיות (PCOS) או אנדומטריוזיס, אך, כ-20% מהמקרים נובעים ללא כל רקע או ממצא רפואי, ולכן, לא ניתנים להסבר. גם במקרים בהם נמצא הגורם לאותו חוסר-פוריות, ובעקבותיו בוצעה פעולה רפואית כלשהי, כמו מתן תרופות, ניתוחים ואף הפרייה חוץ גופית או שיטות אחרות, זה לא אומר בהכרח כי הבעיה נפתרת כך שתסתיים בלידת תינוק. למעשה, בשנת 2011 נרשמו בארה"ב כ-170,000 מקרים בהם בוצעו פרוצדורות רפואיות לקידום הריון שהסתיימו בלידת תינוק חי רק ב-29% מהמקרים.
 
על המחקר
המחקר שנערך בעיר מלבורן שבאוסטרליה ופורסם בתחילת השנה הנוכחית (2015) בכתב העת Complimentary Therapies In Medicine,  הוכיח כי שיעור הפוריות והלידות בקרב נשים שטופלו בטיפול משולב של רפואה קונבציונלית ונטילת צמחי מרפא סיניים (רפואה סינית) היה גבוה פי 1.74 מאשר קבוצת הנשים שטופלו בטיפול קונבנציונלי בלבד. ובנוסף לכך נרשמו כ-66% הריונות בקבוצה הראשונה בהשוואה לקבוצה השנייה בה הושגו רק 30%. חדשות מסעירות כמו אלה עשויות להביא אור ותקווה לאותן נשים הסובלות מהבעיה.
המחקר הינו מטאנליזה, כלומר, מחקר מבוקר אקראי אשר אסף מידע מלא פחות מ-40 מחקרים שהתבצעו עד סוף שנת 2013 וכלל כמות של 4247 נשים שאובחנו כסובלות מחוסר-פוריות ראשוני (מצב בו הנשים מעולם לא הצליחו להכנס להריון) ומחוסר-פוריות משני (מצב בו הנשים הצליחו להכנס להריון פעם אחת אך מאז לא הצליחו עוד) מסיבות מגווהות כגון: תסמונת השחלות הפוליציסטיות, חוסר ביוץ, אנדומטריוזיס, היעדר-וסת, חסימת חצוצרה או חוסר-פוריות ממקור בלתי מוסבר.
פרט לעובדה שנראה שיפור ניכר בשיעורי הלידה, הראה המחקר עוד, שיפורים ברמת הביוץ, ברירית צוואר הרחם, אותה הרירית המאפשרת תנועת הזרע אל הביצית, בחום השחר, החום המשפיע כאמור על הביוץ, ובעוביה של רירית הרחם. כל השיפורים הללו נבעו אף הם כתוצאה מנטילת פורמולת הצמחים הסיניים, והביאו למצב רמתאים וראוי להקלטות הריון. המחקר הראה שיפור בביוץ בשיעור של 18% בקבוצה המשולבת אל מול הקבוצה שקיבלה רק טיפול קונבנציונלי.
 
איך אם כך מסייעת הרפואה הסינית לפריון וביוץ?
הרפואה הסינית, המבוססת על תאוריית המרידיאנים שהינם, מסלולי האנרגיה אשר בהם אמורים לזרום בצורה חופשית האנרגיה (צ'י) והדם בגוף הקשורים לאיברים בגוף. ידוע כי מחלות גניקולוגיות קשורות לבעיה אנרגטית (חוסר איזון אנרגטי) במספר איברים: כליות, טחול, כבד. יש לציין כי ברפואה הסינית נהוג להשתמש במינוחים שונים ועל כן, לא מדובר בבעיית תפקוד באיברים  (מבחינה פזיית) אלו כפי שנהוג להציגם ברפואה מערבית, אלא בחוסר איזון אנרגטי בהם.
בפגישה הראשונה אוסף המטפל אינפורמציה רבה מהמטופלת באמצעות תשאול ואיבחון בשיטות נוספות כמו למשל: אבחנת באמצעות לשון ודופק. ישנה חשיבות רבה לאותה אינפורמציה שמוסרת המטופלת, שכאמור, באמצעותה נקבעים הסינדרומים מהם היא סובלת ובהתאם להם, יטפל המטפל בטיפול המתאים ביותר לאותו מצב ורגע נתון.
על פי הרפואה הסינית, לכל איבר תפקיד כלשהו בגוף, לדוגמא ניקח את הכליות , האחראיות על פי אותה תאוריה של הרפואה הסינית על מערכת הרבייה: איכות הזקיקים, הזנה ועיבוי רירית רחם, קיום ביוץ איחוד בין ביצית לזרע כולם נתמכים ותלויים במצבן האנרגטי של הכליות.  באותו עקרון, הטחול אחראי על ייצור הצ'י והדם בגוף. תפקידו לבצע פירוק המזון ולהעביר את המינרלים והויטמינים אל כל תאי הגוף לשם הזנתם. כשצ'י הטחול תקין, הוא מייצר חומרי הזנה, נוזלי גוף ודם שיבנו את רירית הרחם, ויתמכו בהשרשת העובר ובהתפתחותו. לעומתם, תפקיד הכבד על פי הרפואה הסינית הוא להיות אחראי על זרימתם החופשית של הצ'י ותנועת הדם בגוף. כאשר תנועתם תקינה, זקיק יתפתח, ביצית תוכל לפרוץ מהשחלה, הדם יזין את הרירית והיא תתעבה, דם גם יגיע אל העובר ויזין אותו.
הבעיה מתחילה, אם כך, כאשר אותה זרימה חופשית מופרעת וגורמת לחוסר-איזון. תפקידהם של האיברים תלוי האחד בשני ובעיה באחד מהם עשויה להוביל לבעיה באחר. ברפואה הסינית ישנה התייחסות לשיפור איכות הביצית ולא לטיפול בכמות הביציות. לדוגמא ניקח את תסמונת השחלות הפוליציסטיות שעשויה לנבוע מחוסר בצ'י ודם בכליות או מחוסר באנרגיה מחממת ומניעה (יאנג), מה שכאמור עשוי לגרום להפרעות בביוץ ובקיום המחזור החודשי. תופעה זו תוטב אם כך באמצעות צמחים סיניים שתפקידם הוא לחזק ולתמוך בחסרים שתוארו, צ'י ודם בהתאם לאבחנה וכמובן צמחים נוספים בהתאם לאבחנה.
אנדומטריוזיס נתפס על פי הרפואה הסינית כ'היתקעות' (סטגנציה) של דם, שעשוי להתאפיין בכאב רב. מצב זה עשוי לנבוע ממספר סיבות, כמו 'היתקעות' (סטגנציה) של צ'י הכבד שכאמור, אמור להניע את הצ'י ואת הדם בחופשיות בגוף או ממצבים אחרים. הטיפול יהיה באמצעות צמחים שתפקידם להניע צ'י ודם ובשילוב צמחים נוספים הקשורים לאבחנה.
אי סדרים בביוץ נגרמים לרוב מכשל בהזנת הכליות ובכך בחוסר הזנה לביצית ובהפרעה לקיומו. מצב  כגון זה יטופל גם הוא באמצעות צמחים שתפקידם הוא לחזק ולתמוך בצ'י ובדם הכליות וזאת, במטרה להזין את הביצית ולשפרה במטרה שהביוץ יתקיים. 

בטח שמעתם על המונח ?רפואה אינטגרטיבית? - מה זה אומר אם ככה?
לפי המחקר המדובר, נוכל לראות כי שילוב הטיפול של שתי שיטות הרפואה עשוי להוביל לשיפור דרמטי של כמעט פי 2 בשיעורי ההריון, וזאת בהשוואה לשיעורי ההריון שטופלו אך ורק בשיטה הרגילה בטיפול בחוסר-פוריות בנשים. שיפור שכזה בסבירות להריון מ-33% ל-60% מצריך תקופת טיפול של שלושה עד שישה חודשים. כיום, בעת שהרפואה המודרנית המערבית פוזלת לה יותר ויותר לכיוון הרפואה הסינית, חשוב לגוף ונפש האדם לקבל פתרונות הולמים ומשלימם משני עולמות אלו, ולכן, נוצרה, מה שנקראת: ה?רפואה האינטגרטיבית?. הרפואה הזו, המשלבת בין שתי הרפואות, מספקת טיפול הוליסטי אשר מהווה טיפול ופיתרון מלאים, מהירים ונכונים יותר לכל תופעה. חשוב מאוד שהאבחנה והטיפול ברפואה הסינית, יתבצעו באמצעות מטפל מוסמך וחבר באגודה הארצית לרפואה סינית מסורתית. השילוב עשויי להפחית זמני הטיפול כמו גם הקלה במצב הרגשי והלחץ המלווים את התהליך, זאת בנוסף לעובדה שמדובר בשיטה טבעית
.

 


 


 
 

האינדקס המרכזי
18,918 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 23
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 422
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 265
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 16
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1044
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1217
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 632
   
פרחי באך 41
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 433
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   


אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459   דוא"ל: adigo.adigolan@gmail.com   כתובת: בן חור 14 באר שבע   הצהרת נגישות   רישום ניוזלטר   אודות ADIGO

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר לנו לפעול ולהפעיל את האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתכם מהשימוש בו, אנו עשויים להשתמש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, על מנת שנוכל לעשות זאת, אנו נדרשים לאישורכם והסכמתכם | היה ואם אין רצונכם להתיר לנו להשתמש בכלים אלו, הנכם נדרשים להפסיק באופן מיידי שהייתכם-שימושכם באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ניתן לפנות אלי באמצעות צור הקשר שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: "עדיגו"- עדי גולן ADIGO-ADI GOLAN