תחזית יומית:  יום רביעי 28 אוקטובר 2020:  מעונן חלקית בעננות בגובה רב, תחול ירידה בטמפרטורות בעיקר בצפון הארץ ובהרי המרכז. הלילה: מעונן חלקית וקר. (עדכון 05:15)
1
 חדשות הבריאות    
1
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |    רפואה משלימה    |   תזונה נכונה    |     כניסה לאינדקס המרכזי    | חיפוש
1

נקעה את קרסולה ומתה

תביעה נדירה הוגשה בימים אלה לביהמ"ש השלום בתל אביב באמצעות עו"ד רן שפירא - בשם משפחתה של חולת סוכרת שמצאה את מותה כתוצאה מהתדרדרות רפואית שהחלה מנקע ברגל


מערכת, 04/09/2016, צילום: אפרת ספקטור
 


 
האישה, חולת סוכרת בת 52, מעדה ונחבלה בקרסול כף רגלה הימנית במהלך טיול. האישה פנתה לרופאת המשפחה שלה, אשר אבחנה נקע בקרסול והפנתה אותה לצילום רנטגן - בו לא נמצא שבר.
חרף כך, כאביה של האישה החמירו, רגלה התנפחה וגונה האדים. האישה פנתה למיון בבית החולים 'אסף הרופא', אך לדברי עו"ד שפירא - למרות החום, סימני דלקת וסימני צלוליטיס בכף הרגל שמהם סבלה, וחרף היותה סוכרתית - הוחלט לשחררה לביתה עם טיפול אנטיביוטי בלבד.
משלא חשה הטבה במצבה, חזרה האישה ופנתה שוב לרופאת המשפחה, אך זו, כך נטען בתביעה - כלל לא בדקה את כף רגלה, ולא התייחסה גם למסמכים הרפואיים מהמיון אותם הציגה האישה. בשל כך, רק לאחר יומיים – משהחמירו הכאבים והסימפטומים – חזרה האישה שוב למיון ב'אסף הרופא', הפעם אובחן כי היא סובלת מחום גבוה, אנמיה ועלייה בכדוריות הדם הלבנות. היא אושפזה בפנימית ב' והועברה לטיפול נמרץ, מונשמת, כשהיא סובלת מעליית חום, קוצר נשימה חמור, אי שקט, אי ספיקת כליות, בצקת ריאות והפרעת קצב לב.
במהלך האשפוז, שנמשך שבועיים,מצבה של האישה התדרדר והיא נפטרה.
פרופ' יאיר יודפת, מומחה ברפואת משפחה וברפואה פנימית, אשר חיווה את דעתו על המקרה קבע, כי מותה של האישה הוא תוצאה חד משמעית של פעולות בית החולים ורופאת המשפחה, אשר חרגו לדבריו מכל פרקטיקה של טיפול רפואי סביר ומקובל.
לדבריו, האיחור בארבעה ימים בקבלתה לאשפוז, הוא שגזר את גורלה של האישה, שכן לו הייתה נותרת באשפוז ומטופלת כפי הנדרש, מצבה הרפואי לא היה מתדרדר ומותה היה נמנע.
 
בימים אלה הגיש עו"ד רן שפירא תביעה נגד בית החולים אסף הרופא וקופ"ח כללית, בשם יורשי המנוחה. התביעה נדונה בבית משפט השלום בתל אביב.
 
האישה, ילידת 1960, יצאה לטיול באזור מערת אליהו בחיפה במסגרתו מעדה ונחבלה בקרסול כף רגלה הימנית. בתביעה נטען כי מכיוון שהיה זה יום שישי, חזרה האישה לביתה במחשבה כי הכאבים יחלפו. משהחמירו הכאבים, פנתה האישה בשעות הבוקר לרופאת המשפחה שלה בקופת חולים 'כללית', שאבחנה נקע בקרסול והפנתה אותה לצילום רנטגן בכף הרגל ולמיון.
האישה – בעלת רקע רפואי של השמנת יתר וסוכרת - היתה מטופלת באינסולין ובזריקות אבסטין. צילום הרנטגן אותו ביצעה לא הראה ממצא של שבר. ואולם, משמצבה החמיר, והיא החלה לסבול גם מנפיחות, אודם וחום, פנתה האישה למיון בביה"ח 'אסף הרופא'.
בבדיקה שבוצעה לה נרשם, בין היתר, כי לאישה 38 מעלות חום, סימני צלוליטיס בכף רגל ימין וסימני דלקת מוגברים. חרף כך, הוחלט לשחרר האישה עם טיפול אנטיביוטי בלבד, והומלץ לה על מנוחה, רגל מורמת ומעקב רפואי.
משלא חלפו הכאבים, פנתה האישה שוב לרופאת המשפחה, אשר על פי התביעה - כלל לא בדקה את הרגל ולא התייחסה למסמכים מהמיון. הרופאה רשמה לאישה אופטלגין, וכן תרופה נוספת – והעניקה לה אישור על מחלה.
כאשר בעלה של האישה, שאל את הרופאה האם אין צורך להפנות למיון, השיבה הרופאה בשלילה, אך לאור בקשתו הדפיסה הפניה למיון לשימוש בעת הצורך, כך לדברי הרופאה.

אנמיה, ועלייה נוספת בחום ובכדוריות הדם הלבנות
כעבור יומיים, בשעות הערב, פנתה האישה שוב למיון ב'אסף הרופא' בשל החמרת הכאב והנפיחות. הרופאים במיון אבחנו חום גבוה של 38.8 וכן אנמיה עם המוגלובין 9.8. כמו כן נמצאה עלייה נוספת על זו שנמצאה בבדיקה הקודמת בכדוריות הלבנות, ובצילום חזה נמצאו הצללות פסיות עם חשד לאובדן נפח הריאה. האישה נבדקה על ידי אורתופד, שהחליט לאשפזה במחלקה פנימית ב'.
בהמשך האשפוז החלה האישה לסבול מחום גבוה המלווה בקוצר נשימה חמור ביותר. היא הועברה לטיפול נמרץ, שם נדרשה להנשמה, סבלה מאי שקט ובלבול, מאי ספיקת כליות, מבצקת ריאות ומהפרעת קצב.
לאחר ניסיונות החייאה נקבע מותה של האישה, כשבועיים לאחר אשפוזה – והיא בת 52 בלבד.

המומחה קבע: ביה"ח חרג מכל פרקטיקה של טיפול רפואי סביר
לכתב התביעה צורפה חוות דעת רפואית של פרופ' יאיר יודפת, מומחה ברפואת משפחה ופרופ' מן המניין ברפואת משפחה וברפואה פנימית באוניברסיטה העברית ובביה"ח 'הדסה' בירושלים. בחוות דעתו קבע המומחה, כי מותה של המנוחה נבע חד משמעית מפעולת בית החולים, אשר לדבריו חרגה מכל פרקטיקה של טיפול רפואי סביר.
"אודם ונפיחות בכף הרגל המלווים בכאב בחולה סוכרת, הם תסמינים המעידים על סכנה רצינית לזיהום ולסיבוכיו", כתב פרופ' יודפת. "משכך, במקרה שבו התסמינים מלווים בחום ובעלייה במספר הכדוריות הלבנות, חובה לאשפז את המטופל ולטפל בו מיידית באנטיביוטיקה דרך הווריד, ולאזן את הסוכרת".
עוד כתב המומחה: "לא ניתן להבין כיצד העזו רופאי המיון לשחרר את המנוחה לביתה עם תכשיר אנטיביוטי אחד, במקום לאשפז אותה תוך טיפול מיידי בדלקת וביתר ההפרעות בדם".
לדבריו, האיחור בארבעה ימים בקבלתה לאשפוז, הוא שגזר את גורלה של האישה. "לו היתה המנוחה מאושפזת ומטופלת בפנייתה הראשונה, הרי שסבירות גבוהה ביותר שמתן טיפול רפואי וכירורגי – לרבות שקילת כריתה מיידית של הרגל – היו יכולים למנוע את הסיבוכים, וכמובן שאת פטירת המנוחה", פירט המומחה.
גם בכל הנוגע לרופאת המשפחה טען המומחה כי נהגה שלא על פי הפרקטיקה הרפואית המקובלת, כאשר חרגה מחובתה ולא התייחסה לממצאי האשפוז, וכן - לא בדקה כלל את רגלה של המנוחה. "סביר להניח כי לו היתה נבדקת הרגל, היתה הרופאה רואה את ההחמרה ומפנה את המנוחה מיידית לבית החולים, באופן שהיה יכול להביא למניעת ההחמרה וההתדרדרות עד כדי פטירה".
"טרם פטירתה היתה המנוחה אישה צעירה יחסית, אשת משפחה, שתפקדה באופן מלא וללא מגבלות משמעותיות", טוען עו"ד שפירא. "לאור האירועים איבדה המנוחה את חייה בטרם עת, והותירה משפחה המומה".
על הנזקים המפורטים בתביעה נמנים, בין היתר, הפסדי השתכרות לעבר ולעתיד, אובדן תמיכה ושירותי אם ורעיה, וכן פגיעה באוטונומיה, כאב, סבל וקיצור תוחלת החיים. התביעה נגד מדינת ישראל (מפעילת בית החולים 'אסף הרופא') וקופת חולים כללית, הוגשה לבית משפט השלום בתל אביב עד לגבול סמכותו הקבוע בחוק (עד 2.5 מיליון שקלים).

עו"ד רן שפירא https://www.rlaw.co.il/ הנו שותף מייסד במשרד עורכי הדין אלמוג – שפירא, המתמחה בביטוח, נזיקין ורשלנות רפואית.


 

 


 
 
1
    בהרצה גרסת beta מס' גולשים 0001  
 
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
גלידות נסטלה מבקשת לעדכן את הציבור כי בעקבות תלונות צרכנים נמצא כי בשלגון גומיגם, המסומן כעשוי להכיל חלב, נמצאו בפועל מוצקי חלב בכמות מועטה. מדובר בשלגון גומיגם, גלידות נסטלה, 90 גרם, מאצווה מספר Lo0259 (מהשעה 18:00), Lo260, Lo266,Lo266A בעלת תאריכי תפוגה 15/03/22, 16/03/22, 22/03/22 "

התקבלה הודעה תן חיובי לכלבת שנתפס בקיבוץ שדה נחמיה, בגליל העליון. לא ידוע על בני אדם שנחשפו לו. אנו מבקשים מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, בין התאריכים 7.10.2020 עד 21.10.2020 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת, טלפון 04-6994257, 04-6994200, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע להם.

דוברות מד"א : בשעה 09:02 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על רוכב אופנוע שנפצע במהלך רכיבה בשטח סמוך לצומת מבוא מודיעים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק גבר כבן 35 במצב בינוני עם חבלות בגפיים. נדב

 
 
 
     כניסה לאינדקס המרכזי      
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
  פרסום באינדקס ובאתר החדשות  
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת נח ו' מרחשון התשפ"א
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: h.news.ltd@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-באתר "חדשות הבריאות" (באמצעות "חדשות הבריאות בע"מ") נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: חדשות הבריאות בע"מ 
לייבסיטי - בניית אתרים