תחזית מזג האוויר 25-10-2020:  טבריה  33-19  ירושלים  28-19  ים המלח 33-25  מצפה רמון 27-18   צפת  27-19   חיפה  31-21   תל אביב  29-20  באר שבע  30-18   אילת  33-22 
    ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות  
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |   ספורט נכים-פאראלימפי   |    רפואה משלימה    |   תזונה נכונה    |   חיפוש
1

תביעה נגד "הלל יפה": טיפול  מרושל בחתך באצבע גרם לכריתתה


מערכת, 10/04/2018, צילום: אופיר הייב ו-flickr
 


 
איך חתך בזרת יכול להוביל לכריתתה? מדוע הרופאים בביה"ח 'הלל יפה' הסתפקו בתפירת החתך, במריחת פולידין ובשחרור אישה לביתה, מבלי לשלוח אותה לבדיקות נוספות, תוך שהם חורגים לכאורה מפרוטוקול הטיפול המקובל בפציעות שכאלה?
בשאלות הללו עוסקת תביעה שהוגשה לאחרונה ע"י עו"ד רן שפירא ממשרד עורכי הדין אלמוג-שפירא נגד ביה"ח הלל יפה ב'חדרה' ונגד משרד הבריאות המפעיל אותו – שעניינה פציעה פשוטה, שיכולה להיגרם לכל אחד מאתנו – ושהסתיימה, באופן מפתיע – בכריתת זרת ימין של אמנית ותכשיטנית מאזור הצפון.

ד"ר צבי גורן, מומחה בכירורגיה אורתופדית חיווה את דעתו על המקרה בטעם התביעה. לדבריו, ידוע שחתכים בכף היד מסתירים לעיתים קרובות פגיעה אנטומית נוספת, וזאת מאחר שחלק מהרקמות הרכות באזור החתך חוזרות למצבן הרגיל לאחר החתך.
האישה סבלה מפגיעה עצבית – שהובילה לכאבים עזים באצבעה, ולעיוות בתנוחתה. לבסוף, בשל הכאבים הבלתי פוסקים, והסיכויים הנמוכים לשיקום האצבע - נאלצו הרופאים לקטוע אותה.
לדברי ד"ר גורן, ניתן היה להציל את אצבעה של האמנית מקטיעה, והיא הייתה חוזרת לתפקוד מלא  - אך כל הפרוצדורות הרפואיות שננקטו בעניינה  - נעשו מאוחר מידי.

ד"ר רבקה כהן, מומחית בפסיכיאטריה שבדקה את התובעת, קבעה שהיא סובלת מהפרעת הסתגלות מאז קטיעת אצבעה, מלווה בחרדה ודיכאון.
לדברי ד"ר כהן, התובעת איבדה את שמחת החיים שהייתה לה, הפכה לחרדתית וביקורתית כלפי השגיאות והחולשות שלה, מוטרדת ממצב הכריתה ומהיד המעוותת ומסתובבת בתחושה קשה סביב שאלות כמו "למה זלזלו בי ככה?", בעוד שיכלו להציל את אצבעה. לאור זאת העריכה ד"ר כהן את נכותה הנפשית בשיעור של 20% לצמיתות.
"חייה של התובעת נפגעו באופן בלתי הפיך ויכולתה לעסוק במקצועה - עיצוב וצורפות תכשיטים, נפגעה אף היא", טוען עו"ד שפירא. לדבריו, חרף קטיעת אצבעה, היא סובלת גם כיום מכאבי פנטום ביד ימין, מיכולת אחיזה ולפיתה חלשה בידה הפגועה, וממצב נפשי ירוד נוכח הפגם האסתטי שנגרם לה.

בתביעה נטען ש"הצוות הרפואי ב'הלל יפה' לא עשה את כל שלאל ידו על מנת להציל את אצבעה של התובעת ולמנוע את כריתתה, ועל כן על בית החולים ומשרד הבריאות אשר מפעיל אותו - לפצותה על נזקיה. התביעה נדונה בימים אלה בביהמ"ש השלום בתל אביב.

ה' (55), אמנית ותכשיטנית מאזור הצפון, נחתכה ע"י סכין מטבח במסגרת עבודתה בסטודיו, וכתוצאה מכך נפער בזרת ימין שלה פצע בגודל שני ס"מ. היא אלתרה חוסם עורקים ופונתה עצמאית לחדר המיון של ביה"ח 'הלל יפה' בחדרה.
על פי הרשומות הרפואיות מעת קבלתה בבית החולים, החתך לא פגע ביכולת התנועה של הזרת, וגם לא בתחושתיות. הצוות הרפואי תפר את החתך, אצבעה נחבשה ונמשחה בפולידין, ניתן לה חיסון נגד טטנוס ומשככי כאבים, והיא שוחררה לביתה עם הוראות להמשך מעקב.

על פי התביעה, כעבור כ-10 ימים הגיעה ה' להסרת התפרים, במהלכה חשה כאבים עזים, שכתוצאה מהם התעוותה כף ידה.
כחודש ימים לאחר מכן, בבדיקת אורתופד מקופת חולים 'לאומית' התלוננה ה' על חוסר תחושה באצבעה, וכך גם במרפאת כף יד בביה"ח 'הלל יפה' שם נבדקה. הרופאים ב'הלל יפה' לא העלו בבדיקתם כל סימן קליני לפגיעה תחושתית או עדות לפגיעה גידית, והמליצו לה לעבור הליך של אקספלורציה ניתוחית-מיקרוכירורגית (הליך הדומה לניתוח לפרוסקופי – שמטרתו לחבר את העצב הדיגיטלי שנפגע).
אך גם ההליך המיקרוכירורגי באצבעה שבוצע בביה"ח תל השומר - לא שיפר את מצבה, ואף הרע אותו. היא החלה לסבול מכאבים עזים, ממגבלות תנועה, כאבים אשר לא אפשרו לה לתפקד, הדירו שינה מעיניה, תוך שהיא נופלת למעמסה על סביבתה.

בצר לה, פנתה האישה באופן פרטי לייעוץ מומחה כף היד ד"ר דן הוט, סגן מנהל המחלקה בביה"ח איכילוב. ד"ר הוט המליץ לה על התערבות ניתוחית נוספת, אך בשובה לביה"ח תל השומר, ציינו בפניה הרופאים באופן חד משמעי - שהנזק כבר נעשה ושהוא בלתי הפיך.
מכיוון שפיתחה נוקשות ניכרת בכיפוף של הזרת וסבלה מנזק עצבי, ומאחר וסיכויי ההצלחה של התערבות כירורגית נוספת הייתה נמוכה – היא אושפזה בביה"ח איכילוב  - ועברה קטיעה מלאה של זרת ימין.
על פי חוות הדעת של ד"ר צבי גורן, מומחה בכירורגיה אורתופדית, שחיווה את דעתו על המקרה  - הרופאים ב'הלל יפה' חרצו את גורלה של אצבעה של ה' בכך שחרגו מסטנדרט הרפואי במספר נקודות זמן קריטיות בטיפול: ראשית, הם תפרו את החתך מבלי לבצע ניתוח אקספלורציה מקומית, לא עשו שימוש בבדיקת עזר זמינה וזולה כגון אולטרסאונד, ולא זימנו את התובעת לביקורת במרפאת כף היד.

לדברי ד"ר גורן, ידוע שחתכים בכף היד מסתירים לעיתים קרובות פגיעה אנטומית נוספת, וזאת מאחר שחלק מהרקמות הרכות באזור החתך חוזרות למצבן הרגיל לאחר החתך.
לו היו מבצעים את האקספלורציה והבירור הדמייתי היו מאבחנים את הקרע של העצב הדיגיטלי כבר בימי הפציעה הראשונים - ואז היו אמורים להוביל אותה להתערבות ניתוחית מיקרוסקופית מיידית לתפירת העצב כמקובל בספרות הרפואית, ולאחר מכן, טיפול עם סד גבס וריפוי בעיסוק.
לדברי ד"ר גורן, ניתן היה להציל את האצבע מקטיעה, וה' הייתה חוזרת לתפקוד מלא - אך הכל נעשה בעניינה מאוחר מידי, ולכן נגרמה לה קונרקטורה בכיפוף הזרת. כלומר, הזרת הייתה דבוקה לכף היד בתנוחה מאד לא אופיינית של כמעט ב-90 מעלות לתוך כף היד.
לדבריו, הניתוח המתקן שנערך בניסיון להסיר את הצלקת העצבית (אשר ככל הנראה גרמה לכאבים ולחוסר התחושה  באצבע) – נכשל.

ד"ר רבקה כהן, מומחית בפסיכיאטריה קבעה שהתובעת סובלת מהפרעת הסתגלות מאז קטיעת אצבעה, מלווה בחרדה ודיכאון. לדברי ד"ר כהן, התובעת איבדה את שמחת החיים שהייתה לה, הפכה לחרדתית וביקורתית כלפי השגיאות והחולשות שלה, מוטרדת ממצב הכריתה ומהיד המעוותת ומסתובבת בתחושה קשה סביב שאלות כמו "למה זלזלו בי ככה?", בעוד שיכלו להציל את אצבעות ידה. לאור זאת העריכה ד"ר כהן את נכותה הנפשית בשיעור של 20% לצמיתות.
"חייה של התובעת נפגעו באופן בלתי הפיך ויכולתה לעסוק במקצועה - עיצוב וצורפות תכשיטים, נפגעה אף היא", טוען עו"ד רן שפירא ממשרד עוה"ד אלמוג – שפירא, המייצג את התובעת. לדבריו, חרף קטיעת אצבעה, היא סובלת מכאבי פנטום ביד ימין, מיכולת אחיזה ולפיתה חלשה וממצב נפשי ירוד נוכח הפגם האסתטי שנגרם לה.

בתביעה נטען ש"הצוות הרפואי ב'הלל יפה' לא עשה את כל שלאל ידו על מנת להציל את אצבעה של התובעת ולמנוע את כריתתה, ועל כן על בית החולים ומשרד הבריאות אשר מפעיל אותו - לפצותה על נזקיה.
התביעה הועמדה על גבול סמכותו של בית משפט השלום בתביעות נזיקין (2.5 מיליון שקלים), ונדונה בימים אלה בביהמ"ש השלום בתל אביב.

עו"ד רן שפירא https://www.rlaw.co.il הנו שותף מייסד במשרד עורכי הדין אלמוג-שפירא, המתמחה בביטוח, נזיקין ורשלנות רפואית
. 

 


 
1
    גולשים באתר 135,335    
 
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
גלידות נסטלה מבקשת לעדכן את הציבור כי בעקבות תלונות צרכנים נמצא כי בשלגון גומיגם, המסומן כעשוי להכיל חלב, נמצאו בפועל מוצקי חלב בכמות מועטה. מדובר בשלגון גומיגם, גלידות נסטלה, 90 גרם, מאצווה מספר Lo0259 (מהשעה 18:00), Lo260, Lo266,Lo266A בעלת תאריכי תפוגה 15/03/22, 16/03/22, 22/03/22 "

התקבלה הודעה תן חיובי לכלבת שנתפס בקיבוץ שדה נחמיה, בגליל העליון. לא ידוע על בני אדם שנחשפו לו. אנו מבקשים מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, בין התאריכים 7.10.2020 עד 21.10.2020 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת, טלפון 04-6994257, 04-6994200, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע להם.

דוברות מד"א : בשעה 09:02 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על רוכב אופנוע שנפצע במהלך רכיבה בשטח סמוך לצומת מבוא מודיעים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק גבר כבן 35 במצב בינוני עם חבלות בגפיים. נדב

 
 
 
     כניסה לאינדקס המרכזי      
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
  פרסום באינדקס ובאתר החדשות  
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת נח ו' מרחשון התשפ"א
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-באתר "ללא הגבלה" - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות" נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: חדשות הבריאות
לייבסיטי - בניית אתרים