8
1
 
1
1
בארץ ובעולם  |  בריאות ונפש  |  התנדבות וקהילה  |   חוק ומשפט  |  ספורט נכים  |  רפואה משלימה   |  תזונה נכונה  |   כניסת כתבים   |  פייסבוק חיפוש
1

גידול שפיר שהפך לסרטן אגרסיבי

תביעה: הרופאות טענו שוב ושוב שהגידול שפיר, וסירבו לכרות אותו. התוצאה: האישה לקתה בסרטן אגרסיבי שקיצר את תוחלת חייה


מערכת, 17/02/2019, צילום: אופיר הייב Max Pixel
 


 
לאורך שנים מתרים בנו למהר ולהיבדק בכל פעם שעולה חשד קל שבקלים, רק כדי להקדים ולאבחן, ובכך למנוע את התפתחות סרטן השד השכיח והקטלני. אך מה קורה כאשר אישה מגלה אחריות, מגיעה לאבחון מוקדם – אך שם מוסרים לה תוצאות שגויות?
תביעה שהוגשה בימים אלה ע"י עוה"ד רן שפירא ממשרד עורכי הדין אלמוג-שפירא - מגוללת את סיפורה המקומםשל אישה (49) אשר גילתה לפני כחמש שנים גוש חשוד בשד.

למרות שהדבר קרה בשבת, ובשל הלחץ הגדול בו הייתה נתונה, היא מיהרה בו ביום להיבדק ב'אולטרה מדיקל לבריאות השד'  - מכון לאבחון סרטן השד – עליו מצאה חומר באינטרנט.
על פי התביעה, 'אולטרה מדיקל' הוא מכון פרטי העורך אבחוני שד בטכנולוגיית אולטרה סאונד תלת-ממדית - ומתגאה בפרסומיו באחוזי אבחון פנומנליים - 100% הצלחה באיתור סרטן השד.
על פי התביעה, האישה, שעברה בעברה ניתוחי אסתטיקה בחזה, והושתלו בו שתלי סיליקון - נבדקה במכון ע"י שתי רופאות, אחת מתחום הכירורגיה והשניה מתחום הרדיולוגיה האבחנתית.

במכון התגלה גוש בשד, בוצעה לאישה ביופסיה, אשר הועברה לאנליזה במעבדה לגילוי מוקדם אל.אי.אם. שם אובחנה כתקינה.בשל כך זומנה האישה להמשך ביקורת אולטרסאונד בכל שלושה חודשים.
לדברי עוה"ד שפירא, כבר במעמד הביופסיה ביקשה האישה שיסירו לה את הגוש – אך בקשתה סורבה. לאחר שהתקבלו התוצאות כי מדובר בגוש שאיננו ממאיר, ביקשה המטופלת שוב כי הגוש יוסר, אך לדבריה, הרופאה גערה בה, ואמרהלה כי "אסור לבצע סתם ניתוחים", וכי "לעשרות נשים יש גידולים שפירים".
האישה הגיעה לביקורת נוספת במכון, וגם הפעם צוין בתיקה כי מדובר בגידול שפיר.

רק כעבור 6 חודשים מגילוי הגוש, פנתה התובעת על דעת עצמה לבית החולים איכילוב, לביצוע בדיקת סקר למניעת סרטן. היא נבדקה על ידי כירורגית שד ומנהלת מרכז מירב-אבחון ומחלות שד בבית החולים תל  השומר.
הכירורגית המומחית התייחסה בחומרה רבה לגוש, ואמרה לאישהשקיימת סבירות גדולה כי מדובר דווקא בגידול ממאיר. למרות עמדתה, במכון 'אולטרה מדיקל' ובמעבדת אל.אי.אם. המשיכו להתעקש כי מדובר בגידול שפיר.
חרף כך, התקשרה המומחית הכירורגית אל האישה והמליצה לה לעבור ביופסיה, או לחלופין לעבור ניתוח אסתטי להחלפת שתלים, שבמהלכם ייבדק הגוש שדבק בהם.

כעבור חודשיים בהם חסכה כסף, הגיעה האישה למומחה לפלסטיקה, אשר החליף את השתלים, הסיר את הגוש ושלח אותו לביופסיה.
לתדהמתה, התגלה לאישה שלא רק שהיא לוקה בסרטן שד ממאיר, אלא שהסרטן כבר שלח גרורות לבלוטות הלימפה. בעקבות כך היא הובהלה לטיפול כימותרפי אגרסיבי, ועברהכריתה של בלוטות הלימפה.
ד"ר לאונור טרחו, מומחית לפתולוגיה שחוות דעתה צורפה לתביעה, מציינת כי בביופסיה שנלקחה מהאישה נמצאו תאים העלולים להיחשד כסרטניים, ובמקרה שכזה חלה חובה על הרופאים לבצע ביופסיה נוספת. לדבריה, רופאי 'אולטרה מדיקל'ואנשי המעבדה אל.אי.אם. פעלו בנקודה זו בניגוד חמור לפרקטיקה הרפואית.
פרופ' רחמים בן-יוסף, מומחה לאונקולוגיה שחוות דעתו צורפה לתביעה קובעכי אם הסרטן היה מתגלה ביום שבו הגיעה האישה לראשונה למכון - סביר מאד להניח שהשלב הראשוני שלו לא היה מצריך טיפולים אגרסיביים, אותם נאלצה לבסוף לעבור האישה – וגם סיכויי חזרת מחלתה היו נמוכים בהרבה.

לדברי פרופ' בן-יוסף, האיחור ב-8 חודשים באבחון הוריד את תוחלת חייה של האישה באופן ניכר, והסבירות שהיא תחלים לחלוטין ממחלתה ירדה מ-93-100 אחוז - לכ-74אחוזים בלבד.
בימים אלה הגיש עוה"ד שפירא תביעה לפיצויים נגד מכון 'אולטרה מדיקל' והמעבדה אל.אי.אם. – בסכום המקסימלי הקבוע בחוק (2.5 מיליון שקלים). התביעה הוגשה לבית משפט השלום בתל אביב.
 
לאחר שנבדקה בבדיקות סקר, עברה כאמור התובעת את הניתוח להחלפת שתלי סיליקון, שבוצע על ידי פרופ' דניאל האובן, מומחה לכירורגיה פלסטית. במהלך הניתוח, הוסר הגוש בשד ימין בקוטר של 1.8 ס"מ – ונשלח לבדיקה פתולוגית.
על פי התביעה, פרופ' האובן הגדיל לעשות, ויזם שיחה עם  הרופא שפענח את הבדיקה במעבדה לגילוי מוקדם של סרטן השד אל.אי.אם. פרופ' האובן מחה על סילוף פענוח הבדיקה, לפיה כביכול "הטעות" באיתור ובאבחון הגוש הסרטני, מקורה בכך שהשתל הסתיר אותו. הרשומה תוקנה בהתאם, וכך צוין בסוף כי "לאחר שיחה עם פרופ' האובן, מתברר שהגוש לא היה מוסתר על ידי השתל".

"מיותר לציין את סערת הרגשות בה היה מצוי פרופ' האובן, שגילה בדיעבד כי הטעו אותו, והלכה למעשה הוא ביצע ניתוח פלסטי בפציינטית חולת סרטן, שכן ניתוח כזה אמור לתבצע אך ורק על ידי אונקולוג בכיר", אומר עו"ד רן שפירא, ממשרד עוה"ד אלמוג שפירא.
פרופ' האובן הביע את חששו בפני התובעת, כי בשל מחדלי המרכז לבריאות השד אולטראמדיקל והמעבדה לגילוי מוקדם אל.אי.אם, רישיונו בסכנה.
התובעת, שנלחצה ממצאי בדיקת הביופסיה, ניגשה באופן פרטי לבית חולים אסותא, כדי לעבור בדיקת PET CT, בעלות של אלפי שקלים. היא עברה את הבדיקה כשהיא חבולה מהניתוח הקוסמטי.
תוצאות הבדיקה העלו כי הסרטן פגע גם בשד ימין בבלוטות הלימפה ובבית השחי. על פי התביעה, האישה חזרה למרכז אולטראמדיקל וסיפרה לרופאה שטיפלה בה את שעברה. הרופאה, לדברי האישה, היכתה על חטא ואמרה: "אני לא יודעת איך ככה טעינו איתך".
בעקבות התוצאות, הוחלט שהאישה תתחיל בקבלת טיפולים כימותרפייםהמלווים בטיפול תרופתי באסותא.

"הנתבעות פעלו בניגוד גמור לפרקטיקה הרפואית"

לתביעה אותה הגיש עו"ד שפירא נגד מרכז אולטראמדיקל והמעבדה לגילוי מוקדם אל.אי.אם צורפה חוות דעת של מומחית לפתולוגיה, ד"ר לאונור טרחו.
על פי חוות דעתה של ד"ר טרחו, רשלנות מרכז אולטראמדיקל והמעבדה אל.אי.אם, חרגה מכל פרקטיקה של טיפול רפואי סביר, וכתוצאה מכך נגרם איחור של כ-8 חודשים באבחנת מחלת הסרטן אצל התובעת.
לטענת ד"ר טרחו, האבחנה שניתנה לתובעת היתה שגויה, בשל ממצא שדרש ביופסיה חוזרת על פי הפרקטיקה הרפואית, אך במרכז לא ביצעו ביופסיה חוזרת. "התנהלות תקינה ואחראית מצד הצוות הרפואי היתה מביאה להתייחסות ולמתן הסבר ראוי לממצאים החשודים כתאים ממאירים, שהיוו נורות אזהרה וחייבו המשך בירור רפואי או לפחות ביופסיה חוזרת", קובעתד"ר טרחו. "זו עשויה היתה להביא לגילוי מוקדם של המחלה".
בנוסף, קובעת ד"ר טרחו, כי איחור באבחון מחלת התובעת הביא להתפשטות המחלה בגופה, כך שנאלצה לעבור טיפולי כימותרפיה והקרנות אגרסיביים מאד, בעלי השלכות קשות ביותר על מצבה הרפואי והתפקודי באותה תקופה.
ד"ר טרחו קובעת לבסוף כי האבחנה השגויה פגעה בסיכויי ההחלמה של התובעת, והיא נאלצה לעבור טיפולים קשים וכואבים מיד לאחר שעברה ניתוח להחלפת שתלים. "כאב וסבל אלה היה ניתן בקלות לחסוך ממנה, לו היתה מבוצעת אבחנה כפי שהתחייב בנסיבות", דברי ד"ר טרחו.

"תוחלת חייה של התובעת התקצרה"

אל התביעה צורפה גם חוות דעתו של המומחה לאונקולוגיה, פרופ' רחמים בן-יוסף.פרופ' בן-יוסף קובע כי התובעת אובחנה כחולת סרטן השד בשלב מתקדם "אם מחלתה היתה מאובחנת בפברואר 2013 ולא כפי שקרה בפועל, באוקטובר 2013, מחלתה יכולה היתה להיות בשלב 0 או 1, והפרוגנוזה היתה בין 92.7-100 אחוז".
בעניין הטיפול הכימותרפי הארוך והקשה שעברה התובעת, קובע פרופ' בן-יוסף כי בהנחה שמחלתה היתה מאובחנת בשלב לא חודרני, היא לא היתה נזקקת לטיפול כימותרפי כלל. מעבר לכך – תוספת הטיפול לשיעור היוותרותה בחיים היתה רק 2% במקרה כזה. שיעור קטן זה הוא סף להמלצה לטיפול אונקולוגי.
לדברי פרופ' בן-יוסף,נוכח השלב בו אובחן הגידול אצל התובעת, תוחלת החיים הצפויה שלה ל-15 השנים הבאות היא 74%. אם המחלה היתה מאובחנת בשלב מוקדם יותר, שיעור זה היה יכול להיות בין 91%-100%. בנוסף, עקב גילוי הגידול באיחור של 8 חודשים, קיים גם סיכוי גבוה להישנות המחלה.

בימים אלה הגיש עוה"ד שפירא תביעת נזיקין נגד מרכז אולטראמדיקל והמעבדה אל.אי.אם בטענה לרשלנות רפואית שגרמו לנזקי גוף קשים לתובעת. התביעה הוגשה בסכום המקסימלי הקבוע בחוק (2.5 מיליון שקלים), ונדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב.

עו"ד רן שפירא https://www.rlaw.co.il הנו שותףמייסד במשרד עורכי הדין אלמוג – שפירא, המתמחה בביטוח, נזיקין ורשלנות רפואית. 

 


 
1
חדשות היום I מערכת 077-330-8993
1
 
1
דוברות מד״א: בשעה 09:39 התקבל דיווח במוקד 101 של מד״א במרחב נגב על נער שהובא למרפאה מקומית בתל שבע לאחר שככה״נ נפגע מרכב. חובשים ופראמדיקים של מד״א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לביה״ח סורוקה נער בן 13 במצב בינוני עם חבלות בפלג גופו העליון. טימור


 
 
השכלה גבוהה - הכשרה אקדמית
 
אוניברסיטת אריאל (שומרון)
 
אוניברסיטת בן גוריון בנגב
 
אוניברסיטת בר-אילן (רמת גן)
 
האוניברסיטה הפתוחה
 
מכון ויצמן למדע (רחובות)
 
האוניברסיטת העברית (ירושלים)
 
אוניברסיטת חיפה
 
הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל (חיפה)
 
אוניברסיטת תל-אביב
 
אפקה - המכללה האקדמית להנדסה (תל אביב)
 
בצלאל - אקדמיה לאמנות ועיצוב (ירושלים)
 
המכללה האקדמית (גליל מערבי)
 
האקדמיה למוסיקה ולמחול (ירושלים)
 
המכללה האקדמית (אשקלון)
 
המכללה האקדמית הדסה (ירושלים)
 
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה (כרמיאל)
 
המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון (באר שבע)
 
המכללה האקדמית ספיר (שער הנגב)
 
המכללה האקדמית ע"ש מקס שטרן (עמק יזרעאל)
 
המכללה האקדמית תל אביב-יפו
 
המכללה האקדמית תל חי (אצבע הגליל)
 
המרכז האקדמי לב (ירושלים)
 
המרכז האקדמי רופין (עמק חפר)
 
HIT - מכון טכנולוגי (חולון)
 
שנקר - בית ספר גבוה להנדסה ועיצוב (רמת גן)
 
המכללה הקדמית כנרת (עמק הירדן)
 
המכללה האקדמית (צפת)
 
הקמפוס האקדמי אחווה (מ.א. באר טוביה-ערוגות)
 
המכללה האקדמית (נתניה)
 
המסלול האקדמי המכללה למנהל (ראשון לציון)
 
המרכז האקדמי למשפט ועסקים (רמת גן)
 
המרכז האקדמי פרס (רחובות)
 
המרכז הבינתחומי (הרצליה)
 
הקריה האקדמית (קרית אונו)
 
מכון שכטר למדעי היהדות (ירושלים)
 
המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט (הוד השרון)
 
אורנים - המכללה האקדמית לחינוך (אורנים-קרית טבעון)
 
אלקאסמי - מכללה אקדמית לחינוך (באקה אל-גרבייה)
 
מכללת אוהלו לחינוך ולספורט (קצרין)
 
המכללה האקדמית בית ברל (כפר סבא)
 
המכללה האקדמית הערבית לחינוך בישראל (חיפה)
 
תלפיות - המכללה האקדמית לחינוך (תל אביב)
 
גבעת וושינגטון - מכללה אקדמית לחינוך (מ.א. חבל יבנה)
 
קיי - מכללה אקדמית לחינוך (באר-שבע)
 
המכללה האקדמית לחינוך גופני-ספורט ע"ש זינמן (נתניה)
 
גורדון - מכללה אקדמית לחינוך (חיפה)
 
דוד ילין - מכללה לחינוך (ירושלים)
 
חמדת הדרום - מכללה אקדמית לחינוך יהדות ומדעים (שדות נגב)
 
אורות ישראל - מכללה אקדמית דתית להכשרת מורות (אלקנה)
 
המרכז האקדמי ויצו חיפה ליצוב וחינוך (חיפה)
 
מכללה ירושלים חינוך תורני אקדמי (ירושלים)
 
מכללת לוינסקי לחינוך (תל אביב)
 
מכללת סכנין - הכשרה להוראה
 
סמינר הקיבוצים (תל אביב)
 
שאנן - המכללה האקדמית דתית לחינוך (חיפה)
 
המכללה האקדמית לישראל חינוך - בריאות (רמת גן)
 
המרכז הקדמי שלם (ירושלים)
 
אורט הרמלין - מכללה אקדמית להנדסה וטכנולוגיה (נתניה)
 
הנרייטה סאלד - בית הספר האקדמי לסיעוד (הדסה - ירושלים)
 
שמיר - בית הספר הקדמי לסיעוד (צריפין)
 
קפלן - בית ספר אקדמי לסיעוד (בי"ח קפלן - רחובות)
 
דינה - בית ספר אקדמי לסיעוד (בי"ח בלינסון - פתח תקווה)
 
וולפסון - בית ספר אקדמי לסיעוד (בי"ח וולפסון - חולון)
 
זיוה טל - בית ספר אקדמי לסיעוד (בי"ח שיבא - תל השומר) (רמת גן)
 
פט מתיוס - בית ספר אקדמי לסיעוד (בי"ח הלל יפה - חדרה)
 
רקנאטי - בית הספר למקצועות הבריאות (אונ' בן גוריון בנגב)
 
 
 
 
 
 

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
    fax-to-mail: 153-54-7126459   דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com   כתובת: בן חור אליהו 14 באר שבע       מערכת החדשות: 077-330-899-3

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN
לייבסיטי - בניית אתרים