תחזית יומית:  יום שלישי 27 אוקטובר 2020:  בהיר עד מעונן חלקית.  הטמפרטורות יוסיפו להיות גבוהות מהרגיל לעונה.  בשעות הבוקר ינשבו רוחות מזרחיות ערות בהרי הצפון. 
    ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות  
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |   ספורט נכים-פאראלימפי   |    רפואה משלימה    |   תזונה נכונה    |   חיפוש
1

גידול שפיר שהפך לסרטן אגרסיבי

תביעה: הרופאות טענו שוב ושוב שהגידול שפיר, וסירבו לכרות אותו. התוצאה: האישה לקתה בסרטן אגרסיבי שקיצר את תוחלת חייה


מערכת, 17/02/2019, צילום: אופיר הייב Max Pixel
 


 
לאורך שנים מתרים בנו למהר ולהיבדק בכל פעם שעולה חשד קל שבקלים, רק כדי להקדים ולאבחן, ובכך למנוע את התפתחות סרטן השד השכיח והקטלני. אך מה קורה כאשר אישה מגלה אחריות, מגיעה לאבחון מוקדם – אך שם מוסרים לה תוצאות שגויות?
תביעה שהוגשה בימים אלה ע"י עוה"ד רן שפירא ממשרד עורכי הדין אלמוג-שפירא - מגוללת את סיפורה המקומםשל אישה (49) אשר גילתה לפני כחמש שנים גוש חשוד בשד.

למרות שהדבר קרה בשבת, ובשל הלחץ הגדול בו הייתה נתונה, היא מיהרה בו ביום להיבדק ב'אולטרה מדיקל לבריאות השד'  - מכון לאבחון סרטן השד – עליו מצאה חומר באינטרנט.
על פי התביעה, 'אולטרה מדיקל' הוא מכון פרטי העורך אבחוני שד בטכנולוגיית אולטרה סאונד תלת-ממדית - ומתגאה בפרסומיו באחוזי אבחון פנומנליים - 100% הצלחה באיתור סרטן השד.
על פי התביעה, האישה, שעברה בעברה ניתוחי אסתטיקה בחזה, והושתלו בו שתלי סיליקון - נבדקה במכון ע"י שתי רופאות, אחת מתחום הכירורגיה והשניה מתחום הרדיולוגיה האבחנתית.

במכון התגלה גוש בשד, בוצעה לאישה ביופסיה, אשר הועברה לאנליזה במעבדה לגילוי מוקדם אל.אי.אם. שם אובחנה כתקינה.בשל כך זומנה האישה להמשך ביקורת אולטרסאונד בכל שלושה חודשים.
לדברי עוה"ד שפירא, כבר במעמד הביופסיה ביקשה האישה שיסירו לה את הגוש – אך בקשתה סורבה. לאחר שהתקבלו התוצאות כי מדובר בגוש שאיננו ממאיר, ביקשה המטופלת שוב כי הגוש יוסר, אך לדבריה, הרופאה גערה בה, ואמרהלה כי "אסור לבצע סתם ניתוחים", וכי "לעשרות נשים יש גידולים שפירים".
האישה הגיעה לביקורת נוספת במכון, וגם הפעם צוין בתיקה כי מדובר בגידול שפיר.

רק כעבור 6 חודשים מגילוי הגוש, פנתה התובעת על דעת עצמה לבית החולים איכילוב, לביצוע בדיקת סקר למניעת סרטן. היא נבדקה על ידי כירורגית שד ומנהלת מרכז מירב-אבחון ומחלות שד בבית החולים תל  השומר.
הכירורגית המומחית התייחסה בחומרה רבה לגוש, ואמרה לאישהשקיימת סבירות גדולה כי מדובר דווקא בגידול ממאיר. למרות עמדתה, במכון 'אולטרה מדיקל' ובמעבדת אל.אי.אם. המשיכו להתעקש כי מדובר בגידול שפיר.
חרף כך, התקשרה המומחית הכירורגית אל האישה והמליצה לה לעבור ביופסיה, או לחלופין לעבור ניתוח אסתטי להחלפת שתלים, שבמהלכם ייבדק הגוש שדבק בהם.

כעבור חודשיים בהם חסכה כסף, הגיעה האישה למומחה לפלסטיקה, אשר החליף את השתלים, הסיר את הגוש ושלח אותו לביופסיה.
לתדהמתה, התגלה לאישה שלא רק שהיא לוקה בסרטן שד ממאיר, אלא שהסרטן כבר שלח גרורות לבלוטות הלימפה. בעקבות כך היא הובהלה לטיפול כימותרפי אגרסיבי, ועברהכריתה של בלוטות הלימפה.
ד"ר לאונור טרחו, מומחית לפתולוגיה שחוות דעתה צורפה לתביעה, מציינת כי בביופסיה שנלקחה מהאישה נמצאו תאים העלולים להיחשד כסרטניים, ובמקרה שכזה חלה חובה על הרופאים לבצע ביופסיה נוספת. לדבריה, רופאי 'אולטרה מדיקל'ואנשי המעבדה אל.אי.אם. פעלו בנקודה זו בניגוד חמור לפרקטיקה הרפואית.
פרופ' רחמים בן-יוסף, מומחה לאונקולוגיה שחוות דעתו צורפה לתביעה קובעכי אם הסרטן היה מתגלה ביום שבו הגיעה האישה לראשונה למכון - סביר מאד להניח שהשלב הראשוני שלו לא היה מצריך טיפולים אגרסיביים, אותם נאלצה לבסוף לעבור האישה – וגם סיכויי חזרת מחלתה היו נמוכים בהרבה.

לדברי פרופ' בן-יוסף, האיחור ב-8 חודשים באבחון הוריד את תוחלת חייה של האישה באופן ניכר, והסבירות שהיא תחלים לחלוטין ממחלתה ירדה מ-93-100 אחוז - לכ-74אחוזים בלבד.
בימים אלה הגיש עוה"ד שפירא תביעה לפיצויים נגד מכון 'אולטרה מדיקל' והמעבדה אל.אי.אם. – בסכום המקסימלי הקבוע בחוק (2.5 מיליון שקלים). התביעה הוגשה לבית משפט השלום בתל אביב.
 
לאחר שנבדקה בבדיקות סקר, עברה כאמור התובעת את הניתוח להחלפת שתלי סיליקון, שבוצע על ידי פרופ' דניאל האובן, מומחה לכירורגיה פלסטית. במהלך הניתוח, הוסר הגוש בשד ימין בקוטר של 1.8 ס"מ – ונשלח לבדיקה פתולוגית.
על פי התביעה, פרופ' האובן הגדיל לעשות, ויזם שיחה עם  הרופא שפענח את הבדיקה במעבדה לגילוי מוקדם של סרטן השד אל.אי.אם. פרופ' האובן מחה על סילוף פענוח הבדיקה, לפיה כביכול "הטעות" באיתור ובאבחון הגוש הסרטני, מקורה בכך שהשתל הסתיר אותו. הרשומה תוקנה בהתאם, וכך צוין בסוף כי "לאחר שיחה עם פרופ' האובן, מתברר שהגוש לא היה מוסתר על ידי השתל".

"מיותר לציין את סערת הרגשות בה היה מצוי פרופ' האובן, שגילה בדיעבד כי הטעו אותו, והלכה למעשה הוא ביצע ניתוח פלסטי בפציינטית חולת סרטן, שכן ניתוח כזה אמור לתבצע אך ורק על ידי אונקולוג בכיר", אומר עו"ד רן שפירא, ממשרד עוה"ד אלמוג שפירא.
פרופ' האובן הביע את חששו בפני התובעת, כי בשל מחדלי המרכז לבריאות השד אולטראמדיקל והמעבדה לגילוי מוקדם אל.אי.אם, רישיונו בסכנה.
התובעת, שנלחצה ממצאי בדיקת הביופסיה, ניגשה באופן פרטי לבית חולים אסותא, כדי לעבור בדיקת PET CT, בעלות של אלפי שקלים. היא עברה את הבדיקה כשהיא חבולה מהניתוח הקוסמטי.
תוצאות הבדיקה העלו כי הסרטן פגע גם בשד ימין בבלוטות הלימפה ובבית השחי. על פי התביעה, האישה חזרה למרכז אולטראמדיקל וסיפרה לרופאה שטיפלה בה את שעברה. הרופאה, לדברי האישה, היכתה על חטא ואמרה: "אני לא יודעת איך ככה טעינו איתך".
בעקבות התוצאות, הוחלט שהאישה תתחיל בקבלת טיפולים כימותרפייםהמלווים בטיפול תרופתי באסותא.

"הנתבעות פעלו בניגוד גמור לפרקטיקה הרפואית"

לתביעה אותה הגיש עו"ד שפירא נגד מרכז אולטראמדיקל והמעבדה לגילוי מוקדם אל.אי.אם צורפה חוות דעת של מומחית לפתולוגיה, ד"ר לאונור טרחו.
על פי חוות דעתה של ד"ר טרחו, רשלנות מרכז אולטראמדיקל והמעבדה אל.אי.אם, חרגה מכל פרקטיקה של טיפול רפואי סביר, וכתוצאה מכך נגרם איחור של כ-8 חודשים באבחנת מחלת הסרטן אצל התובעת.
לטענת ד"ר טרחו, האבחנה שניתנה לתובעת היתה שגויה, בשל ממצא שדרש ביופסיה חוזרת על פי הפרקטיקה הרפואית, אך במרכז לא ביצעו ביופסיה חוזרת. "התנהלות תקינה ואחראית מצד הצוות הרפואי היתה מביאה להתייחסות ולמתן הסבר ראוי לממצאים החשודים כתאים ממאירים, שהיוו נורות אזהרה וחייבו המשך בירור רפואי או לפחות ביופסיה חוזרת", קובעתד"ר טרחו. "זו עשויה היתה להביא לגילוי מוקדם של המחלה".
בנוסף, קובעת ד"ר טרחו, כי איחור באבחון מחלת התובעת הביא להתפשטות המחלה בגופה, כך שנאלצה לעבור טיפולי כימותרפיה והקרנות אגרסיביים מאד, בעלי השלכות קשות ביותר על מצבה הרפואי והתפקודי באותה תקופה.
ד"ר טרחו קובעת לבסוף כי האבחנה השגויה פגעה בסיכויי ההחלמה של התובעת, והיא נאלצה לעבור טיפולים קשים וכואבים מיד לאחר שעברה ניתוח להחלפת שתלים. "כאב וסבל אלה היה ניתן בקלות לחסוך ממנה, לו היתה מבוצעת אבחנה כפי שהתחייב בנסיבות", דברי ד"ר טרחו.

"תוחלת חייה של התובעת התקצרה"

אל התביעה צורפה גם חוות דעתו של המומחה לאונקולוגיה, פרופ' רחמים בן-יוסף.פרופ' בן-יוסף קובע כי התובעת אובחנה כחולת סרטן השד בשלב מתקדם "אם מחלתה היתה מאובחנת בפברואר 2013 ולא כפי שקרה בפועל, באוקטובר 2013, מחלתה יכולה היתה להיות בשלב 0 או 1, והפרוגנוזה היתה בין 92.7-100 אחוז".
בעניין הטיפול הכימותרפי הארוך והקשה שעברה התובעת, קובע פרופ' בן-יוסף כי בהנחה שמחלתה היתה מאובחנת בשלב לא חודרני, היא לא היתה נזקקת לטיפול כימותרפי כלל. מעבר לכך – תוספת הטיפול לשיעור היוותרותה בחיים היתה רק 2% במקרה כזה. שיעור קטן זה הוא סף להמלצה לטיפול אונקולוגי.
לדברי פרופ' בן-יוסף,נוכח השלב בו אובחן הגידול אצל התובעת, תוחלת החיים הצפויה שלה ל-15 השנים הבאות היא 74%. אם המחלה היתה מאובחנת בשלב מוקדם יותר, שיעור זה היה יכול להיות בין 91%-100%. בנוסף, עקב גילוי הגידול באיחור של 8 חודשים, קיים גם סיכוי גבוה להישנות המחלה.

בימים אלה הגיש עוה"ד שפירא תביעת נזיקין נגד מרכז אולטראמדיקל והמעבדה אל.אי.אם בטענה לרשלנות רפואית שגרמו לנזקי גוף קשים לתובעת. התביעה הוגשה בסכום המקסימלי הקבוע בחוק (2.5 מיליון שקלים), ונדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב.

עו"ד רן שפירא https://www.rlaw.co.il הנו שותףמייסד במשרד עורכי הדין אלמוג – שפירא, המתמחה בביטוח, נזיקין ורשלנות רפואית. 

 


 
1
    בהרצה גרסת beta מס' גולשים 0001  
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
גלידות נסטלה מבקשת לעדכן את הציבור כי בעקבות תלונות צרכנים נמצא כי בשלגון גומיגם, המסומן כעשוי להכיל חלב, נמצאו בפועל מוצקי חלב בכמות מועטה. מדובר בשלגון גומיגם, גלידות נסטלה, 90 גרם, מאצווה מספר Lo0259 (מהשעה 18:00), Lo260, Lo266,Lo266A בעלת תאריכי תפוגה 15/03/22, 16/03/22, 22/03/22 "

התקבלה הודעה תן חיובי לכלבת שנתפס בקיבוץ שדה נחמיה, בגליל העליון. לא ידוע על בני אדם שנחשפו לו. אנו מבקשים מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, בין התאריכים 7.10.2020 עד 21.10.2020 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת, טלפון 04-6994257, 04-6994200, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע להם.

דוברות מד"א : בשעה 09:02 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על רוכב אופנוע שנפצע במהלך רכיבה בשטח סמוך לצומת מבוא מודיעים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק גבר כבן 35 במצב בינוני עם חבלות בגפיים. נדב

 
 
 
     כניסה לאינדקס המרכזי      
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
  פרסום באינדקס ובאתר החדשות  
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת נח ו' מרחשון התשפ"א
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-באתר "חדשות הבריאות" נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: חדשות הבריאות
לייבסיטי - בניית אתרים