lelo-hagbala.co.il  ללא הגבלה -אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות              חבר איגוד האינטרנט הישראלי ISOC-IL | רישיון אקו"ם | כניסת כתבים | חזרה לדף הבית
6
 
בארץ ובעולם   בריאות ונפש   בקהילה שלנו   חוק ומשפט   רפואה משלימה   תזונה נכונה   ספורט בריאות       חיפוש באתר    
1

הרופא קבע: דלקת בדרכי השתן. למחרת התפוצץ התוספתן והפך צעירה לנכה

תביעה: הרופא אבחן דלקת בדרכי השתן. ביום המחרת התפוצץ התוספתן והפך אימא צעירה לנכה


מערכת, 24/07/2017, צילום: אופיר הייב
 


 
בתביעה שהגיש לאחרונה עוה"ד רן שפירא ממשרד אלמוג-שפירא נטען כי אם צעירה, בשנות ה-30 לחייה, הגיעה למוקד טר"ם בירושלים, כחודש לאחר שילדה תאומים, כשהיא מתלוננת על כאבי בטן והקאות.
לדבריה, המובאים בתביעה, הרופא כלל לא בדק את בטנה – וקבע נחרצות כי היא סובלת מדלקת בדרכי השתן – למרות שלא התלוננה כלל על צריבה במתן שתן המאפיינת דלקת זו. היא שוחררה לביתה עם המלצה לנטילת אנטיביוטיקה.
לא חלפה יממה, והאישה הובהלה לבית החולים רמב"ם כשהיא סובלת מכאבים עזים בבטן המלווים בבחילה והקאות. לאחר שנבדקה הוחלט בבית החולים לבצע בה ניתוח מיידי, במסגרתו התגלה תוספתן מנוקב ומוגלתי, עם סימנים להתפשטות זיהום בכל חלל הבטן.
הרופאים מיהרו לכרות את התוספתן, ולנקז את הזיהום שהתפשט בבטנה, והיא נאלצה להישאר באשפוז ובהשגחה בבית החולים עוד למעלה משבועיים.

לדברי עוה"ד שפירא, לאחר המקרה אושפזה האישה עוד פעמיים נוספות עקב כאבים עזים בבטנה, ומאז המקרה היא סובלת מכאבי בטן כרוניים הנובעים מהדבקות מעיים.
בשל האירועים, חל דרדור במצבה הבריאותי והנפשי, והיא איבדה את מקום עבודתה.
ד"ר מיכאל ביילין, מומחה במחלות פנימיות אשר בדק את המקרה במסגרת התביעה קבע, כי לא ברור כיצד הצוות הרפואי אבחן שהאישה סובלת מדלקת בדרכי השתן. לדבריו, דלקת שכזו כלל לא מסבירה את תלונותיה של האישה.
לטענת המומחה, הרופא  כלל לא ביצע באישה את הבדיקות הבסיסיות ביותר על מנת לערוך אבחנה מבדלת, ולשלול תרחישים אחרים מעבר לדלקת בדרכי השתן, וכי למעשה ניתן היה באותו שלב, בטיפול נכון, לכרות את התוספתן מבלי להסב נזק בריאותי כה קשה לאישה.
ד"ר ביילין העריך את שיעור נכותה של האישה על 50%.

בימים אלה הגיש עו"ד שפירא תביעה לפיצויים, בשם האישה - נגד מרפאת טר"ם. התביעה נדונה בבית משפט השלום בתל אביב.
האישה, בת 34 כיום, הגיעה למוקד טר"ם בירושלים לפני כשלוש שנים, כחודש לאחר שילדה תאומים, והתלוננה על כאבי בטן והקאות. בבדיקה שבוצעה לה על ידי רופא המרפאה לא צוין כל ממצא חריג.
האישה אמרה כי היא לא סובלת מצריבה או תכיפות במתן שתן, ובגליון הבדיקה נרשם: "מצב כללי טוב, לא במצוקה כללית או נשימתית, הכרה מלאה ללא סימני התייבשות. בטן רכה, רגישות בבטן תחתונה ללא סימני גירוי".
חרף הרשום בדו"ח הבדיקה, האישה טוענת כי הרופא כלל לא בדק את בטנה. לדברי עוה"ד רן שפירא, המייצג את האישה, הרופא ביצע ככל הנראה בדיקת שתן בלבד, אך לא נעשתה בה ספירה של כדוריות לבנות ואדומות.
בעקבות הבדיקה, קבע הרופא כי האישה סובלת מדלקת בדרכי השתן, והורה על שחרורה לביתה, עם המלצה לטיפול באנטיביוטיקה לאחר מתן נוזלים.
אלא ש-24 שעות לאחר מכן הגיעה האישה לבית החולים רמב"ם עם החמרה ניכרת במצבה, שכללה כאבים בכל הבטן המלווים בבחילות והקאות. האישה נבדקה ונרשמו מדדים של חום ודופק. נרשמה רגישות דיפוזית וסימני גירוי מובהקים.
לאור זאת הוחלט בבית החולים על ניתוח מיידי, במסגרתו התגלה תוספתן מנוקב ומזוהם, עם סימנים של התפשטות הזיהום בכל חלל הבטן. הרופאים מיהרו לבצע כריתת תוספתן וניקוז הזיהום, ולאחר הניתוח הושארה האישה באשפוז לאורך למעלה משבועיים.

לאחר המקרה וניתוח החירום שבוצע בעקבותיו, החלה האישה סובלת מכאבי בטן כרוניים, שנמשכים כבר למעלה משנתיים, שסיבתם נעוצה בהדבקות המעיים. בשל האירועים, היא איבדה את מקום עבודתה, וחלה התדרדרות משמעותית במצבה הפיזי והנפשית.
לתביעת האישה צורפה חוות דעת של ד"ר ביילין מומחה במחלות פנימיות. לדבריו, אם טענת האישה נכונה, והיא כלל לא נבדקה בבטנה עת הגיעה למרפאת טר"ם, הרי שמדובר בהתנהלות חמורה ביותר. כמו כן, מצביע ד"ר ביילין על כך שהאישה ציינה במפורש שהיא לא סובלת מצריבה או תכיפות במתן שתן. "נתון זה מטיל ספק שמדובר בדלקת חריפה בדרכי השתן, במיוחד באישה צעירה אחרי לידה, אשר לרוב ביטויים של דלקת בשתן אצל נשים בנתונים הללו הינם מובהקים".

ד"ר ביילין ציין עוד בחוות דעתו, כי לא ניתן היה להגיע לאבחנה של דלקת בדרכי השתן כשלא נמדדו ניטריטים וכשלא נעשה מספור של כדוריות דם לבנות ואדומות. כמו כן ציין המומחה כי הרופא לא ביצע כל אבחנה מבדלת, כמו האפשרות של דלקת באגן או זיהום עקב שאריות חומר הריוני, שחייבו בדיקה גניקולוגית שיכולה הייתה לזהות רגישות וכאבים עקב מיקום לא טיפוסי של התוספתן.
עוד קבע ד"ר ביילין, כי דלקת בדרכי השתן לא מסבירה את ההקאות ואת כאב הבטן מהם סבלה האישה, מה שחייב כשלעצמו לחשוב על אפשרויות נוספות, לרבות הותרת האישה בהשגחה או הפנייתה לבדיקה גניקולוגית.
לדבריו, "היה מקום לביצוע CT ואולטראסאונד ולעשות כל שצוות רפואי מחוייב בו, בטרם משחררים חולה עם אבחנה שאינה חד משמעית, בוודאי כאשר הוא סובל כפי שסבלה התובעת".
כמו כן, קבע ד"ר ביילין כי אין ספק שבשעת הבדיקה במוקד טר"ם - התוספתן של האישה עוד לא התנקב, ולכן לו היתה מאובחנת דלקת התוספתן בטרם התנקבותו, ניתן היה לכרות את התוספתן המודלק, ללא התפתחות זיהום, על כל הסיבוכים שהתלוו אליו.

לדברי עו"ד שפירא, הטיפול הלקוי לו זכתה האישה במרפאת טר"ם גרם לנכותה הקשה. לדבריו, במקום לקבל טיפול ראוי שאורך בממוצע 2-3 ימים, נאלצה התובעת לבצע טיפולים כירורגיים מסובכים, שדרשו אשפוז של 16 ימים.
כחודש לאחר השחרור, התאשפזה שוב האישה ל-8 ימים בשל החמרה בכאבי הבטן. בהמשך נדרשה האישה לאשפוז נוסף ושלישי בשל כאבי בטן, וקיבלה טיפול נגד כאבים אך נותרה למעשה עם כאבים כרוניים לכל החיים.
עו"ד שפירא טוען כי בטרם האירועים היתה התובעת אישה עצמאית ודינמית, ללא כל מגבלה בתפקוד, אך בשל התנהלות הנתבעת לא על פי הפרקטיקות הרפואיות המקובלות, תסבול התובעת, לאורך כל חייה מסיבוכים קשים.
לדברי ד"ר ביילין, מכיוון שאין טיפול למניעת הדבקויות של המעי במקרה כגון זה, התובעת תזדקק לטיפול רפואי קבוע וכן לטיפולים אלטרנטיביים וטבעיים לאורך כל חייה.
לדברי עוה"ד שפירא עברה התובעת לידת תאומים בסמוך למקרה, ובעקבותיו נאלצה להפסיק ולהניקם. היא איבדה את מקום עבודתה כתוצאה ממצבה ונדרשה למצוא מקום עבודה חדש, דבר שאינו פשוט לאור מצבה הבריאותי החדש והחשש התמידי מפני כאבי בטן פתאומיים.
כמו כן, טוען עוה"ד שפירא, שהאישה סובלת מהשלכה קשה של מצבה הרפואי על מצבה הנפשי.

ד"ר ביילין העריך את נכותה הצמיתה של התובעת כתוצאה מהאירוע ב-50%: 40% מתוכם בגין הפרעות ניכרות בדרכי העיכול עם מצב כללי ירוד בעקבות הניתוח, ו-10% נוספים בגין הפרעה דכאונית מתמדת כתוצאה ממחלה חשוכת מרפא, הפרעה בתפקוד הנפשי או החברתי והגבלה של כושר העבודה.
בימים אלה הגיש עוה"ד שפירא תביעה לפיצויים נגד מרפאת טר"ם בסכום המקסימלי הקבוע בחוק בגין נזקי גוף עקב רשלנות רפואית. התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב.


עו"ד רן שפירא https://www.rlaw.co.il/ הנו שותף מייסד במשרד עורכי הדין אלמוג – שפירא, המתמחה בביטוח, נזיקין ורשלנות רפואית.


 

 


 
 
1
מבזקי חדשות   הרשמה לאינדקס
1
1
דוברות מד״א: זכי הלר : בשעה 07:46 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב, על טרקטורון שהתהפך באתר בנייה, ברחוב קורא מדברי, באילת. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח יוספטל, גבר כבן 30 במצב קשה, עם חבלה רב מערכתית


 
 
      אולפן החדשות: 08-973-4-006
1
      מערכת החדשות: 08-9282508
 
האינדקס המרכזי
18,937 בעלי עסקים ונותני שירות
8
הרשמה לאינדקס המרכזי 
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח לאומי
     


עורכי דין
דיני נזיקין
 

עורכי דין
רשלנות רפואית
     


פודיאטרים
 

פיזיותרפיה
     


פיזיותרפיה התפתחותית
 

פילאטיס
     


פלדנקרייז
 

פסיכוגריאטריה
     


פסיכולוגיה התפתחותית
 

פסיכולוגיה שיקומית
     


פסיכותרפיה
 

פרחי באך
     


ציוד ואביזרים
 

קינסיולוגיה
     


קלינאי תקשורת
 

רולפינג
     


רכב חשמלי
 

רכיבה טיפולית
     


רפואה סינית
 

רפלקסולוגיה
     


שיאצו
 

שיטת אלבאום
     


שיטת אלכסנדר
 

שיטת פאולה
     


שיקום
נכים
 

שירותי
סיעוד
     


תזונה ודיאטות טבעיות
 

תרפיה במוסיקה

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח לאומי
עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה פיזיותרפיה התפתחותית
פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית פסיכולוגיה שיקומית
פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה קלינאי תקשורת
רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית רפלקסולוגיה
שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה שיקום נכים ונפגעים
שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה    
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
 fax-to-mail: 153-54-7126459             דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com מערכת החדשות: בן חור אליהו 14-3 באר שבע 08-9282508 אולפן החדשות: העצמאות 57 באר שבע 08-9734006

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, עדי גולן נדרשת לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 

כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN

 
לייבסיטי - בניית אתרים