ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות - רן שפירא 30-01-2017
1
ללא הגבלה
1

אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות
דוא"ל:    hermon.tikshoret@gmail.com
 
1
    כניסת כתבים  |   רישום לאינדקס   |   צור קשר   |   אודות
11
 
     
1
אוכל ותזונה   |   בריאות ונפש     בארץ   |   התנדבות וקהילה     חוק ומשפט    |   ספורט   |   רפואה משלימה     האינדקס המרכזי  מכון פויירשטיין   |  הספריה לעיוורים 
1
 עמותות וארגונים  מחלקות רווחה  |  טפסים - המוסד לביטוח לאומי  |  מדריכים - המוסד לביטוח לאומי  |  סיכוי שווה  |  עת לעשות  |  עלה נגב - נחלת ערן  |   המייל האדום

סדנאות ואירועים  
1
1

1
כנס העשרה בתחום לקויות הלמידה
 
1
סדנא בנושא: ניידות והושבה
 
1
חברת גשר - טיולי נכים
 
1
הרצאה: המסע של חיי - משבר כמנוע צמיחה
1

נותר ללא השגחה וצנח מגובה 5 מטרים

תביעת מיליונים: צוות מד"א הותיר מטופל ללא השגחה - והוא צנח לפיר מדרגות שגובהו 5 מטרים


מערכת, 30/01/2017, צילום: אפרת ספקטור
 


 
גבר כבן 46 שהתלונן על כאבי ראש עזים, פונה ע"י צוות מד"א לביה"ח שיבא 'תל-השומר', והושאר ברחבת המיון ללא השגחה. מסיבות שטרם הובררו עד היום, נפל הגבר מעבר למעקה אל פיר המדרגות בעומק של כ-5 מטרים, ונפצע קשה בגפיו, ובעמוד שדרתו. כתוצאה מהתאונה, ולאחר שיקום ממושך - נותר האיש נכה ומוגבל, והוכר ע"י המוסד לביטוח לאומי כנכה בשיעור 100%.
עו"ד רן שפירא ממשרד אלמוג-שפירא הגיש בימים אלה, בשמו של הגבר - תביעה נגד מד"א ובית החולים שיבא תל השומר.
בתביעה נטען שצוות מד"א חרג מכל פרקטיקה מקובלת בכך שהותיר את התובע - שסבל מכאבי ראש עזים ומחוסר התמצאות בסובב אותו – ללא השגחה.
בנוסף, הובאה בתביעה חוות דעת של אילן לביא, מומחה לבטיחות – אשר טען כי גובה המעקה במקום (הנמוך מ-1.05 מ') אינו עומד בסטנדרט המקובל למעקות בטיחות – ועל כן גם בית החולים נושא במידה רבה באחריות לתאונה הקשה.
עו"ד שפירא, הגיש בימים אלה תביעה לפיצויי התובע בסך של 2.5 מיליון שקלים. התביעה הוגשה נגד מד"א וביה"ח שיבא תל-השומר – ותידון בקרוב בביהמ"ש השלום בתל אביב. טרם הוגש כתב הגנה.
גבר כבן 46 שהתלונן על הרגשה רעה וכאב ראש עז - התקשר אל חברו, אשר הזמן לביתו אמבולנס מד"א.
על פי רישומי צוות מד"א - המתלונן נמצא כשהוא ישוב על המדרכה ליד ביתו, כשהוא מתלונן על כאבי ראש. האיש טען כי נפגע מתאונת דרכים, אך לאחר מכן שינה את גירסתו המבולבלת - וטען שנחבל בראשו מדלת או מקיר. ואכן
הצוות זיהה שריטה המעטרת את ראשו  - שמקורה, כך על פי רישומי הצוות - אינו ברור.
במד"א החליטו להעביר את האיש לבית החולים 'שיבא תל-השומר', אך על פי התביעה אותה הגיש עו"ד שפירא, משהגיע האמבולנס אל בית החולים,  הותיר הצוות את התובע ישוב על כיסא ברחבת ההמתנה לחדר המיון – ללא כל השגחה, בסמוך לפיר המדרגות של בית החולים.
גם כשנותר לבדו, המשיך הגבר להתלונן על כאבים עזים בראשו, ומכר אשר ראה אותו פנה אליו, אך לדברי אותו מכר, התובע לא זיהה אותו. בשלב מסוים, ומסיבה שאינה ברורה, נפל התובע אל תוך פיר המדרגות וצנח כחמישה מטרים, בסיומם הוטח בעוצמה רבה אל רצפת בית החולים, תוך שהוא נפגע קשות בכל חלקי גופו.
הוא הועבר מיידית לטיפול כשהוא מורדם ומונשם. בירור שנעשה העלה כי הוא סובל משבר בעצם הירך השמאלית, משברים בצלעות, משברים בעמוד השדרה המותני ועוד. בדיקת CT ראש אבחנה בין היתר אזורי דימום.
עקב מצבו הועבר הגבר לחדר ניתוח, לשאיבת הדימום. הוחדר לו קטטר למדידת הלחץ התוך גולגולתי שהחל לעלות. הוא אושפז במחלקה לטיפול נמרץ, והונשם עם הזנה דרך זונדה לקיבה.
ממחלקת טיפול נמרץ הועבר התובע למחלקת הטראומה – שם עבר ניתוח שבר בירך השמאלית. לאחר התאוששות הועבר התובע לשיקום בבית לווינשטיין, כאשר הוא במצב רוח ירוד, בוכה וסובל מחולשה בארבע הגפיים, מרעד ומנוקשות כללית של השרירים. מהרישום הרפואי עולה כי התובע לא נשם בשלב זה באופן עצמאי, התקשה לדבר ולבלוע, והתמצאותו בסיטואציה היתה חלקית ביותר.
בהמשך הועבר התובע למעקב מרפאתי, ולאחר מכן לשחרור להמשך שיקום ביתי. הוא נותר במעקב, ונוירולוג קופת החולים אבחן כי הוא סובל, בנוסף לבעיות הפיזיות, מתסמונת דחק. לדברי עו"ד שפירא, מאז המקרה התובע אינו עובד, והוכר כנכה בשיעור של 100% ע"י המוסד לביטוח לאומי.

מומחה בנוירולוגיה: מד"א ושיבא התרשלו בטיפול
ד"ר יעקב וידנפלד, מומחה בנוירולוגיה, אשר בדק את התובע מטעם התביעה, קבע בחוות דעתו כי מד"א ובית החולים 'שיבא תל-השומר' התרשלו בטיפול בו. ד"ר וידנפלד מציין בחוות דעתו, כי מנסיבות המקרה עולה תמונה של אדם במצב אקוטי של בלבול וסערת רוחות. לדבריו הסיבה לא היתה ידועה ולא ידועה עד היום, אך כל האפשרויות שעמדו בפני צוות מד"א חייבו להותיר את הגבר בהשגחה.
"לו סבר צוות מד"א כי התובע סובל מחבלת ראש, ודאי שאין להשאירו לבד במצב זה ללא כל השגחה", קבע ד"ר וידנפלד. "כאשר אדם מבולבל ואין לדעת את מעשיו, לרבות חומרת החבלה וקיומו של נזק מוחי, יש חובה רפואית להשגיח עליו עד שיעבור לצוות מיומן בחדר המיון. הותרת התובע לבד במצב זה הינה לא תקינה ובהחלט רשלנית".
ד"ר וידנפלד קובע בחוות דעתו כי כתוצאה מהאירוע, נותר התובע עם נכות צמיתה בשיעור של 25% עקב פגיעה קוגניטיבית, ועם נכות צמיתה בשיעור של 40% עקב תסמונת דחק.
ד"ר וידנפלד מציין בחוות דעתו כי במסמכים הרפואיים היה ניסיון להציג את התובע כמי שהיה במצב נפשי לא טוב. "נרמז כי התובע הפיל עצמו בכוונה, אך מעבר לכך שאין לרמיזה זו שום תמיכה ממשית, הרי שאם צוות מד"א סבר שזה המצב, בכל מקרה היה עליו לדאוג להכניסו לחדר המיון ולא להשאירו לבדו – פעולה רשלנית כשלעצמה", קבע ד"ר וידנפלד.
ד"ר אהוד אטון, מומחה בכירורגיה אורתופדית, שבדק גם הוא את התובע במסגרת התביעה, העריך את נכותו הצמיתה בשיעור של כ-30% עקב הנזק במפרק הירך השמאלי, וכן בשיעור של כ- 20% עקב הנזק בעמוד השדרה המותני.
אילן לביא, מומחה בטיחות, בחן את המעקה ממנו נפל התובע. לביא קבע כי גובה המעקה במקום התאונה נמוך ב-20% מהגובה הנדרש (105 ס"מ), וצורתו אינה תואמת להנחיית התקן הישראלי הדן במעקים ובמסעדים.
מר לביא הוסיף וקבע כי בית החולים לא פעל על פי הנחיות התקן, וכי המעקה בנוי באופן הניתן לטיפוס והינו מסוכן. עוד קבע המומחה, כי ליקויים אלה כשלעצמם יכלו להביא לנפילת התובע ולנזקיו, קל וחומר לאור הפקרת התובע על ידי צוות מד"א.
בעקבות התאונה הקשה, הגיש עו"ד שפירא תביעה נגד מד"א ובית החולים 'שיבא תל השומר'. לדבריו עקב האירועים הפך התובע לשבר כלי, ומצבו הרפואי והנפשי פגעו קשות ביכולת השתכרותו.
התביעה, שהועמדה על סך של עד 2.5 מיליון שקלים - נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב. טרם הוגש כתב הגנה
.

עו"ד רן שפירא https://www.rlaw.co.il/ הנו שותף מייסד במשרד עורכי הדין אלמוג – שפירא, המתמחה בביטוח, נזיקין ורשלנות רפואית.


 

 


 
 
 
האינדקס המרכזי
בעלי עסקים ונותני שירות

אבחון וטיפול אלטרנטיבי 970
אביזרי חבישה 12
אביזרי שיקום 34
אוסטיאופתיה 33
אופטומטריסטים 604
אופטיקאים 574
אחיות פרטיות 143
אירידיולוגיה 20
אמבולנס פרטי 144
ארומתרפיה 24
ביופידבק 17
בית לחיים 4
בית אבות, דיור מוגן 511
בתי הבראה והחלמה 13
בתי חולים 81
בתי חולים לבריאות הנפש 21
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
בתי טבע 160
בתי מרקחת 835
גוף ונפש 426
דיאטנים 553
הומאופתיה 280
הידרותרפיה 51
הילינג 147
היפנוזה 18
הסעות נכים 27
השמת עובדים זרים 66
ויטמינים 10
חיתולים למבוגרים 65
טווינא 23
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
טיפול באמצעות בע"ח 43
טיפול ע"י יצירה והבעה 383
טיפול בהפרעות זיכרון 9
טיפול בהפרעות שינה 16
טיפול ע"י ציורי ילדים 1
יועצי תזונה 71
כירופרקטיקה 108
כירורגיה של היד 122
מגנטותרפיה 7
מדיטציות 48
מוצרים אורטופדיים 398
מוקדי עזרה ראשונה 103
מכונים רפואיים 536
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
מנגנוני נכים לרכב 16
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
נטורופתיה 236
נעליים אורטופדיות 84
עורכי-דין - ביטוח 1041
עורכי-דין - ביטוח לאומי 1203
עורכי-דין - דיני נזיקין 3877
עורכי-דין - רשלנות רפואית 480
פודיאטרים 27
פיזיותרפיה 381
פיזיותרפיה התפתחותית 16
פילאטיס 168
פלדנקרייז 139
פסיכוגריאטריה 2
פסיכולוגיה התפתחותית 31
פסיכולוגיה שיקומית 39
פסיכותרפיה 633
פרחי באך 40
ציוד ואביזרים לנכים 47
קינסיולוגיה 25
קלינאי תקשורת 251
רולפינג 8
רכב חשמלי 46
רכיבה טיפולית 38
רפואה סינית 402
רפלקסולוגיה 432
שיאצו 182
שיטת אלבאום 17
שיטת אלכסנדר 78
שיטת פאולה 30
שיקום נכים ונפגעים 166
שירותי סיעוד 578
תזונה ודיאטות טבעיות 98
תרפיה במוסיקה 29
   
 
 חזרה לדף הבית      -    תנאי שימוש     -     מדיניות פרטיות     -     חוק הספאם     -     אתיקה     -     חוק זכויות יוצרים    
 
 

כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

 
  פקס:
153-53-79-88-99-6
דוא"ל:
hermon.tikshoret@gmail.com
  כתובת:
אליהו בן חור 14, ב"ש


© כל הזכויות שמורות: "ספקטרום תקשורת".