lelo-hagbala.co.il  ללא הגבלה -אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות              חבר איגוד האינטרנט הישראלי ISOC-IL | רישיון אקו"ם | כניסת כתבים | חזרה לדף הבית
6
 
בארץ ובעולם   בריאות ונפש   בקהילה שלנו   חוק ומשפט   רפואה משלימה   תזונה נכונה   ספורט בריאות       חיפוש באתר    
1

למה הילד צריך לסבול?

תביעה: "משרד הבריאות מסרב להקל על ילד חולה סרטן הסובל מכאבים עזים ונוטל קנאביס רפואי" ♦ פרקליטו: "הסירוב להכיר במגבלת הניידות של הקטין שגויה, אכזרית ומהווה פגיעה אנושה בזכויותיו!"


מערכת, 27/08/2017, צילום: אפרת ספקטור
 


 
ילד בן 12 לקה בלוקמיה, וחוליות גבו ומפרקיו החלו מתפוררים ונדחסים, כתוצאה מהטיפול האינטנסיבי בכימותרפיה.
בשל כאביו העזים נעזר הילד במשככי כאבים חזקים וביניהם קנאביס רפואי.
מומחים רפואיים המטפלים בו קבעו כי הוא איננו מסוגל להתנייד ללא סיוע, ועיקר האנרגיה שלו מתבזבזת לצורך התניידות והתמודדות עם כאב.
חרף כך, בועדה הרפואית של משרד הבריאות החליטו כי הוא סובל מקשיים בינוניים בהתניידות בלבד – וסירבו לבקשתו לזכאות לגמלת מוגבלות בניידות.
בימים אלה הגיש עוה"ד רפאל אלמוג, ממשרד עורכי הדין אלמוג-שפירא, המייצג את הילד ומשפחתו - ערר נגד החלטת הועדה הרפואית של משרד הבריאות, בו הוא דורש מועדת הערר להעריך את נכותו של הילד על 100% ולהכיר בזכאותו לגמלת מוגבלות בניידות.
דובר משרד הבריאות מסר בתגובה לפניות התקשורת: "תיקבע ועדת ערר בהקדם האפשרי".
 
הקטין, בן 12, אובחן ב-2014 כסובל מסרטן מסוג לוקמיה לימפובלסטית חריפה. "ביום בהיר אחד וללא כל התראה מראש, הפך מילד בריא ומלא שמחת חיים, לילד הסובל מכאבים כרוניים ומקבל טיפולים כימותרפיים אינטנסיביים, שבגינם הפך למעשה לסיעודי", טוען עו"ד רפאל אלמוג ממשרד עורכי הדין 'אלמוג שפירא'.
במהלך טיפולי הכימותרפיה אובחן הילד כסובל מאוסטאופניה קשה (צפיפות עצם נמוכה), שברי דחיסה בגב ופגיעה בשתי ברכיו על רקע שחיקת סחוס. הוא מרותק לכיסא גלגלים וזקוק לעזרת הזולת בביצוע פעולות יומיומיות פשוטות, לרבות ניידות. על רקע הכאבים הקשים שמהם הוא סובל, ניתן לו היתר לשימוש בקנאביס רפואי, למרות גילו הצעיר.
באוקטובר 2016 סיים הילד את הטיפולים האחזקתיים, אך למרבה הצער במרס 2017 חלה הישנות של המחלה, הפעם במערכת העצבים, והילד נאלץ לקבל שוב טיפולים כימותרפיים חזקים, על כל תופעות הלוואי הכרוכות בכך - לרבות חום גבוה, שברי דחיסה בעמוד השדרה, שחיקת סחוסים בברכיים, כאבים עזים בגב וברגליים וחוסר יכולת להתנייד. הוא נזקק לטיפול תרופתי נגד כאבים (חוץ מהקנאביס הרפואי) והוא מועמד כיום להשתלת מח עצם.
בשל מצבו התפקודי הקשה הנובע ממחלתו ומהטיפולים הקשים והאינטנסיביים, ובהתאם לקביעת הרופאים המטפלים בו, סובל הילד ממוגבלות בניידות, ונעזר בקביעות בכיסא גלגלים.
חרף מצבו הניכר לעין, קבעה הוועדה הרפואית של משרד הבריאות כי הילד לא זקוק לכיסא גלגלים ולא משתמש בו, והעמידה את נכותו על שיעור של 60% בלבד, "בעודה מתבססת" כך דברי עוה"ד אלמוג "על סעיף לקוי שכלל אינו תואם את מצבו התפקודי, הרפואי והסיעודי".
כך קבעה הוועדה כי הילד סובל "מהפרעה בינונית בהליכה". בעוד שלטענת עוה"ד אלמוג – הילד כלל איננו מסוגל ללכת, והתניידותו גורמת לו לסבל רב.

בשל כך הגיש עוה"ד אלמוג ערר על החלטת הוועדה, לוועדה לעררים של משרד הבריאות – היחידה לגמלת ניידות במרכז הרפואי שיבא תל השומר. לערר צורף מכתב מד"ר שלומית ברזילי, מומחית להמטו-אונקולוגיה ילדים שבדקה את הילד, לפיו הוא סובל ממוגבלות משמעותית בתפקודו המוטורי, צמוד לכיסא גלגלים ומקבל עירוי אחת לחודש. כמו כן קבעה הרופאה, כי הילד סובל מכאבי רגליים עזים ומחולשה, אינו מסוגל ללכת, ולכן תלוי לחלוטין בכיסא גלגלים.
עוד צורף מכתב מד"ר גיל גלעד, רופא מטפל ממרכז שניידר, לפיו הילד "סובל כיום ממוגבלות מוטורית. לאור שיפור בכאבי הגב הוא כבר לא זקוק למחוך, אך עדיין נעזר בכיסא גלגלים, גורר רגל ימין ולא עולה במדרגות".
בנוסף, צורף פרוטוקול המוסד לביטוח לאומי - ענף נכות, לפיו הילד "סובל ממוגבלות מוטורית, נעזר בכיסא גלגלים וזקוק לעזרה בחלק מפעולות היומיום". וועדת המל"ל קבעה כי הילד זכאי לגמלת ילד נכה בשיעור של 100%, בתוספת קח"ן (קצבה חודשית נוספת) בשיעור של 17%.
עוד צורף פרוטוקול המוסד לביטוח לאומי ענף נכות לפיו הילד "סובל כעת מ-AVN (שחיקת סחוס) בשתי הברכיים ותמט חוליות גביות משני לטיפול (כלומר: החלקה של החוליות זו על זו ודחיסתן) ולכן מוגבל בהתנהלות היומיום". בהמשך צוין כי הוא "מתקשה להתהלך ללא עזרת מבוגר".

סיכום ביקור במרפאה אונקולוגית ילדים מיום 09/01/2017 קבע, כי נראה שחלק ניכר מהעייפות אחרי מאמץ של הילד קשור לפגיעה בעצבים ההיקפיים של הרגליים. עוד צורף אישור משרד הבריאות, לפיו הילד מוגבל בניידות, וזקוק לרכב כאמצעי תנועה בגלל רגליו הנכות.
"מעיון בתיעוד הרפואי ניתן לראות, כי נכותו של הילד נקבעה בשרירותיות על ידי ההועדה הרפואית של משרד הבריאות, והוא אינו סובל מהליקוי בו בחרה הוועדה, ליקוי שנבחר על ידה באופן תמוה ומנותק ממצבו הרפואי", דברי עו"ד אלמוג.
לטענתו, כפי שקבעה ד"ר ברזילי, סעיף הליקוי התואם את מצבו של הילד הוא סעיף אחר, הקובע "חוסר מלא של כושר תנועה בשתי הגפיים התחתונות, כתוצאה מליקויים במערכת העצבים המרכזית, בלווי אטכסיה או תנועות בלתי רצוניות". לפיכך, לדבריו, יש לקבוע את נכותו של הילד על 100%.
"שגתה הוועדה הרפואית, שעה שלא התייחסה למלוא החומר הרפואי שעמד בפניה", טוען עו"ד אלמוג בערר אותו הגיש. לדברי אביו של הילד שנכח בועדה הרפואית, בוועדה נכחו אורתופד ונוירולוג, אך הילד נבדק על ידי האורתופד בלבד, "שכן כל אותה העת הנוירולוג היה שקוע בסלולרי שלו" – דברי האב.
עוד נטען, כי הבדיקה היתה קצרה ביותר, במהלכה נתבקש הילד לקום מכיסא הגלגלים. בשל מצבו הקשה הוא אינו יכול לקום בכוחות עצמו, ולכן אביו שנכח סייע לו לקום ולהתיישב על מיטת הטיפולים, ובחזרה לכיסא הגלגלים לאחר הבדיקה.
"כיסא הגלגלים היה צמוד למיטת הטיפולים, והילד לא הדגים בשום שלב בבדיקה הליכה עצמאית", טוען עו"ד אלמוג. למרות זאת, "ובאופן מקומם ומנותק מהמציאות", כדבריו, ציינה הוועדה הרפואית בפרוטוקול הבדיקה כי "הילד מסוגל לקום מכיסא הגלגלים באופן עצמאי ולעבור למיטה".

לאור כל זאת, מבקש עוה"ד אלמוג בערר אותו הגיש, כי הוועדה הרפואית תזמן את הילד לבדיקה חוזרת, לצורך דיון מחדש בזכאותו לגמלת מוגבלות בניידות.
דובר משרד הבריאות מסר בתגובה לפניות התקשורת: "תיקבע ועדת ערר בהקדם האפשרי"


עו"ד רפאל אלמוג https://www.rlaw.co.il  הנו שותף מייסד במשרד עורכי הדין אלמוגשפירא, המתמחה בביטוח, נזיקין ורשלנות רפואית. 


 
1
מבזקי חדשות   הרשמה לאינדקס
1
1
דוברות מד״א: בשעה 08:34 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על תאונת דרכים בין רוכב אופנוע לרכב פרטי ברחוב המאבק בגבעתיים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח שיבא בתל השומר נער בן 17 במצב בינוני עם חבלה בגפיים תחתונות


 
 
      אולפן החדשות: 08-973-4-006
1
      מערכת החדשות: 08-9282508
 
האינדקס המרכזי
18,937 בעלי עסקים ונותני שירות
8
הרשמה לאינדקס המרכזי 
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח לאומי
     


עורכי דין
דיני נזיקין
 

עורכי דין
רשלנות רפואית
     


פודיאטרים
 

פיזיותרפיה
     


פיזיותרפיה התפתחותית
 

פילאטיס
     


פלדנקרייז
 

פסיכוגריאטריה
     


פסיכולוגיה התפתחותית
 

פסיכולוגיה שיקומית
     


פסיכותרפיה
 

פרחי באך
     


ציוד ואביזרים
 

קינסיולוגיה
     


קלינאי תקשורת
 

רולפינג
     


רכב חשמלי
 

רכיבה טיפולית
     


רפואה סינית
 

רפלקסולוגיה
     


שיאצו
 

שיטת אלבאום
     


שיטת אלכסנדר
 

שיטת פאולה
     


שיקום
נכים
 

שירותי
סיעוד
     


תזונה ודיאטות טבעיות
 

תרפיה במוסיקה

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח לאומי
עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה פיזיותרפיה התפתחותית
פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית פסיכולוגיה שיקומית
פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה קלינאי תקשורת
רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית רפלקסולוגיה
שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה שיקום נכים ונפגעים
שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה    
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
 fax-to-mail: 153-54-7126459             דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com מערכת החדשות: בן חור אליהו 14-3 באר שבע 08-9282508 אולפן החדשות: העצמאות 57 באר שבע 08-9734006

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, עדי גולן נדרשת לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 

כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN

 
לייבסיטי - בניית אתרים