תחזית מזג האויר 25-10-2020:  טבריה  33-19  ירושלים  28-19  ים המלח 33-25  מצפה רמון  27-18   צפת  27-19   חיפה  31-21   תל אביב  29-20  באר שבע  30-18   אילת  33-22 
    ללא הגבלה - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות  
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש    |    התנדבות-קהילה   |    חוק ומשפט     |   ספורט נכים-פאראלימפי   |    רפואה משלימה    |   תזונה נכונה    |   חיפוש
1

אם חד הורית שהפכה למשותקת מתאונת דרכים לפניו יותר מ-7 שנים - טרם פוצתה

פרקליטה: "ביורוקרטיה מתישה ומיותרת כשהמצב בפועל חד משמעי"


מערכת, 28/04/2019, צילום: אפרת ספקטור ו-Public Domain Photos
 


 
אם חד הורית שנפגעה בתאונת דרכים, החלה לסבול מכאבים בלתי פוסקים ברגלה, מגמגום, מנדודי שינה ומנסיגה במצבה הנפשי.
לאחר שעברה שורה של בדיקות, טיפולים והתייעצויות עם מספר רב של מומחים, הומלץ לה לעבור ניתוח ארטרוסקופיה. הניתוח הסבוך התבצע בביה"ח אסף הרופא, וכתוצאה ממנו נותרה האישה משותקת ברגלה הימנית.
האישה הגישה תביעה לביהמ"ש המחוזי באמצעות עוה"ד רפאל אלמוג ממשרד אלמוג-שפירא – נגד חברת הביטוח 'הכשרת הישוב' שביטחה את רכבה בביטוח חובה.

רופא מומחה מתחום הנוירולוגיה שמינה בית המשפט קבע שהשיתוק ממנו סובלת האישה נובע מבסיס נפשי ולא מבסיס עצבי – ועל מנת לאמוד את נזקיה – יש למנות מומחה רפואי שיקומי.
אך, החל משלב זה החלה סחבת מתישה ומיותרת – המומחה מתחום הפסיכיאטריה קבע כי הנכות אינה על רקע נפשי, והמליץ אף הוא על מינוי מומחה בתחום השיקום. לאור המלצות המומחים, הנוירולוג והפסיכיאטר, אכן מונה מומחה בתחום השיקום, ואולם זה האחרון מבקש כעת, שמונה שנים לאחר התאונה, להפנות את התובעת האומללה להליך שיקומי שצפוי להימשך כחודש ימים.

לדברי עוה"ד אלמוג, ספק רב איזה "שיקום" ניתן לבצע בחלוף שמונה שנים ממועד התאונה, אך דבר אחד בטוח, התיק יימשך עוד זמן רב, ולנפגעת ייגרם סבל ועוגמת נפש רבים.
לדברי עוה"ד אלמוג, חברת 'הכשרת הישוב' מנצלת מצב זה, ועושה ככל אשר בידה על מנת לחמוק מפיצוי האישה במיליוני שקלים. לדבריו, בשל כך מנהלת חברת הביטוח קרב משפטי קשה ומתמשך – שבמרכזו הטענה כי המקור לנזקיה של האישה אינו ידוע, ועל כן אין היא אחראית לנזקים אלה.

לדברי עוה"ד אלמוג, כתוצאה ממאבק בלתי מוצדק זה של חברת הביטוח -  האישה טרם זכתה לפיצוי – למרות שאין עוררין על כך שהיא הפכה למשותקת בעקבות הטיפולים אותם עברה עקב מעורבותה בתאונת הדרכים.
לדברי עוה"ד אלמוג, החוק לנפגעי תאונות דרכים נחקק על מנת להעניק לנפגעים מסלול מהיר לפיצוי על נזקיהם הגופניים והתפקודיים – אך חרף כך, אותה אישה מוצאת עצמה מנהלת הליך משפטי ארוך, אשר חוטא למטרת החוק.
בשל מצבה הרפואי והנפשי של האישה – אמה ואחיה עברו  להתגורר אצלה – והם מטפלים בה ובבתה.
במהלך השנים הכירו המוסד לביטוח לאומי ומשרד הבריאות באישה כנכה תפקודית בשיעור גבוה והעניקו לה גמלה, פטורים והקלות רבות.

לדברי עוה"ד אלמוג, מן הראוי במצב דברים זה, לכפות על חברת הביטוח לפצות את האישה על נזקיה, ולאחר מכן לאפשר לחברת הביטוח לנהל תביעה להחזר כספי מול הגופים שבהם היא תולה את האחריות למצבה של התובעת (תביעת שיבוב). לדבריו, אפשרות זו תעניק לאישה פיצוי ראוי ולאלתר, ואפשרות להמשיך בחייה חרף מגבלותיה הקשות.
"לא יתכן שכיום, כ-8 שנים לאחר קרות המקרה, ולאחר שאם חד-הורית צעירה הפכה מאדם מתפקד ומלא שמחת חיים לשבר כלי – עדיין לא נפסק לה פיצוי שאמור להקל, ולו במקצת, על שגרת יומה עקב מצבה הטרגי" טוען עוה"ד אלמוג.
התובעת, אם חד הורית כבת 36, נפצעה בתאונה חזיתית בין רכבה לרכב אחר - לפני כ-8 שנים. האישה הובהלה לבית חולים 'אסף הרופא' שם אובחנה כסובלת מחבלות בראשה, משברים ומחבלות ברגלה הימנית.

על פי התביעה, כתוצאה מהתאונה החלה האישה לסבול מגמגום קשה, ומכאבים בלתי פוסקים, ובעקבותיהם עברה בדיקות וטיפולים רבים – בין השאר אצל רופאים נוירולוגים, אורתופדים, מומחי דיבור ופסיכיאטרים.
לדברי עוה"ד אלמוג, שהתה האישה לאורך חודשים ארוכים בחופשות מחלה, ובסופו של דבר הומלץ לה לעבור ניתוח ארטקוסקופיה במפרק הירך.
על פי התביעה, חרף העובדה שבביה"ח תל השומר קיים ציוד איכותי יותר לביצוע הניתוח הסבוך – קופת החולים של התובעת לא אישרה לה את מימון הניתוח בבית חולים זה – אלא רק  בבית החולים 'אסף הרופא'.
אך הניתוח הסבוך לא הוכתר בהצלחה - והותיר את האישה משותקת ברגלה הימנית. כיום מתניידת האישה בכיסא גלגלים, איננה מסוגלת לעבוד, סובלת מכאבים וממצב נפשי קשה, ומטופלת תרופתית. לדברי עוה"ד אלמוג, למעשה הפכה האישה לחולה סיעודית לכל דבר ועניין.

"מאז התאונה ועד היום נמצאת התובעת באובדן כושר עבודה מלא, מצבה ממשיך להתדרדר, היא סיעודית ונזקקת לעזרה מלאה בביצוע הפעולות היומיומיות על ידי בני משפחה וחברים קרובים", טוען עו"ד אלמוג. לדבריו, אמה ואחיה נאלצו לעבור לגור איתה ועם בתה הקטנה.

"מינוי שורה של מומחים – מבלי לקבל הכרעה"

ב-31/10/2013 מינה בית המשפט המחוזי בתל אביב את ד"ר קולין קליין כמומחה מטעמו בתחום הנוירולוגיה. המומחה בדק את התובעת והעמיד את נכותה הזמנית על 60% למשך שנתיים.  
לאחר שנתיים פנתה התביעה בשאלות הבהרה למומחה, לצורך קביעת נכותה הצמיתה. במכתבו השיב המומחה כי להערכתו "השיתוק והיעדר התחושה ברגל ימין אינם על רקע פגיעה נוירולוגית, והם חלק מה-PTSD (תסמונת חרדה פוסט טראומטית)".

שוב הופנו למומחה שאלות הבהרה, והוא השיב כי לגבי פוטנציאל השיקום – יש להפנות את השאלה למומחה מטעם ביהמ"ש בתחום השיקום. לאור זאת הגיש עו"ד אלמוג בקשה למינוי מומחה ברפואה פיזיקלית ושיקום.
במסגרת החלטתו מיום 11/04/2016 קבע בית המשפט, כי התביעה תפנה למומחה בתחום הפסיכיאטריה, ד"ר משה ברוך, כדי שיתייחס בין היתר לשאלת צרכיה השיקומיים והסיעודיים של התובעת. וככל שאין באפשרותו לעשות כן – לשאלת הצורך במינוי מומחה לשיקום.

אלא שבתאריך 17/09/2017 הגיש המומחה בתחום הפסיכיאטריה מענה לשאלות ההבהרה, והבהיר כי הנכות הנפשית שקבע לתובעת של 50% אינה כוללת את השיתוק בגפה הימנית ואת ההפרעה בתחושה,  משום שאלה לשיטתו שייכים להפרעה גופנית נוירולוגית. נוכח זאת, המליץ המומחה בפסיכיאטריה שהערכת שיעור נכותה של התובעת בנושא הגפה הימנית תוערך על ידי מומחה בתחום השיקום. לאור זאת, שוב הוגשה בקשה על ידי עו"ד אלמוג למינוי מומחה בתחום השיקום.
בית המשפט עצמו קבע, ב-14/11/2017 כי "אין חולק עוד כי קיים בפועל חוסר תפקוד של הרגל הימנית, גם אם מקורו אינו ידוע". בהתאם, הורה בית המשפט על מינויו של פרופ' אבי עורי, כמומחה רפואי מטעמו בתחום השיקום, לצורך הערכת הנכות על פי מצבה התפקודי של התובעת.
אך חוות דעתו של מומחה זה לא תאמה, לדברי עוה"ד אלמוג  - את השאלות אותן נשאל על ידי בית המשפט – והוא נמנע מלקבוע את נכותה התפקודית. כתוצאה מכך, הגיש עוה"ד אלמוג בקשה לפסול את חוות דעת זו ולמנות מומחה אחר תחתיו.

לדברי עוה"ד אלמוג, למרות שחלפו עברו להן 8שנים מעת התאונה, ולמרות שבית המשפט עצמו קבע כי אין עוררין כי האישה סובלת מנכות קשה – עדיין, נמנע בית המשפט מלהכריע בעניינה – וסחבת זו גורמת לאישה ולסביבתה סבל בל יתואר – כאשר מצבה הכלכלי לא מאפשר לה להתמודד עם האתגרים העצומים העומדים בפניה בשל מצבה הנפשי והגופני הקשה.

עו"ד רפאל אלמוג https://www.rlaw.co.il הנו שותף מייסד במשרד עורכי הדין אלמוגשפירא, המתמחה בביטוח, נזיקין ורשלנות רפואית
. 

 


 
1
    גולשים באתר 135,335    
 
   חדשות ועדכונים 24/7  
1
 
1
גלידות נסטלה מבקשת לעדכן את הציבור כי בעקבות תלונות צרכנים נמצא כי בשלגון גומיגם, המסומן כעשוי להכיל חלב, נמצאו בפועל מוצקי חלב בכמות מועטה. מדובר בשלגון גומיגם, גלידות נסטלה, 90 גרם, מאצווה מספר Lo0259 (מהשעה 18:00), Lo260, Lo266,Lo266A בעלת תאריכי תפוגה 15/03/22, 16/03/22, 22/03/22 "

התקבלה הודעה תן חיובי לכלבת שנתפס בקיבוץ שדה נחמיה, בגליל העליון. לא ידוע על בני אדם שנחשפו לו. אנו מבקשים מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, בין התאריכים 7.10.2020 עד 21.10.2020 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת, טלפון 04-6994257, 04-6994200, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע להם.

דוברות מד"א : בשעה 09:02 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על רוכב אופנוע שנפצע במהלך רכיבה בשטח סמוך לצומת מבוא מודיעים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק גבר כבן 35 במצב בינוני עם חבלות בגפיים. נדב

 
 
 
     כניסה לאינדקס המרכזי      
 
פייסבוק   צור קשר   אודות
 
  פרסום באינדקס ובאתר החדשות  
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת נח ו' מרחשון התשפ"א
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
 

האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות

1
 
אבחון וטיפול אלטרנטיבי 843
   
אביזרי חבישה 12
   
אביזרי שיקום 36
   
אוסטיאופתיה 33
   
אופטומטריסטים 634
   
אופטיקאים 529
   
אחיות פרטיות 145
   
אירידיולוגיה 20
   
אמבולנס פרטי 142
   
ארומתרפיה 24
   
ביופידבק 17
   
בית לחיים 4
   
בית אבות דיור מוגן 502
   
בתי הבראה והחלמה 13
   
בתי חולים 81
   
בתי חולים לבריאות הנפש 21
   
בי"ח סיעודיים וגריאטריים 99
   
בתי טבע 158
   
בתי מרקחת 819
   
גוף ונפש 423
   
דיאטנים 537
   
הומאופתיה 280
   
הידרותרפיה 51
   
הילינג 266
   
היפנוזה 18
   
הסעות נכים 27
   
השמת עובדים זרים 65
   
ויטמינים 10
   
חיתולים למבוגרים 66
   
טווינא 23
   
טיפול אלטרנטיבי בילדים 44
   
טיפול באמצעות בעלי חיים 43
   
טיפול בעזרת יצירה והבעה 384
   
טיפול בהפרעות זיכרון 7
   
טיפול בהפרעות שינה 17
   
טיפול באמצעות ציורי ילדים 2
   
יועצי תזונה 70
   
כירופרקטיקה 109
   
כירורגיה של היד 28
   
מגנטותרפיה 7
   
מדיטציות 48
   
מוצרים אורטופדיים 295
   
מוקדי עזרה ראשונה 103
   
מכונים רפואיים 526
   
מכשירי שמיעה ואביזרים 194
   
מנגנוני נכים לרכב 16
   
מרחצאות ומעיינות מרפא 6
   
נטורופתיה 235
   
נעליים אורטופדיות 84
   
עורכי דין ביטוח 1043
   
עורכי דין ביטוח לאומי 1218
   
עורכי דין דיני נזיקין 4182
   
עורכי דין רשלנות רפואית 462
   
פודיאטרים 33
   
פיזיותרפיה 381
   
פיזיותרפיה התפתחותית 16
   
פילאטיס 167
   
פלדנקרייז 139
   
פסיכוגריאטריה 2
   
פסיכולוגיה התפתחותית 31
   
פסיכולוגיה שיקומית 39
   
פסיכותרפיה 633
   
פרחי באך 42
   
ציוד ואביזרים לנכים 49
   
קינסיולוגיה 25
   
קלינאי תקשורת 260
   
רולפינג 8
   
רכב חשמלי וקלנועיות 46
   
רכיבה טיפולית 38
   
רפואה סינית 403
   
רפלקסולוגיה 434
   
שיאצו 180
   
שיטת אלבאום 17
   
שיטת אלכסנדר 79
   
שיטת פאולה 31
   
שיקום נכים ונפגעים 165
   
שירותי סיעוד 556
   
תזונה ודיאטות טבעיות 98
   
תרפיה במוסיקה 29
   

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                     
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים
                     
פקס: 153-54-7126459 דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע הצהרת נגישות

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-באתר "ללא הגבלה" - אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות" נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: חדשות הבריאות
לייבסיטי - בניית אתרים