8
1
 
1
1
בארץ ובעולם   |   בריאות ונפש   |   חוק ומשפט   |   רפואה משלימה   |   תזונה נכונה   |  חוק ומשפט   |    כניסת כתבים    |   פייסבוק חיפוש
1
התנדבות-קהילה

בית קבע לשותף - מקום של שילוב וקבלה

 
מערכת, 12/09/2017, צילום: יצחק וולף
 


 

"שילוב, חדשנות והצלחה בעולם הצרכים המיוחדים? מסתבר שבירושלים זה פשוט לא מספיק," מסבירה אחת ממייסדות שותף, בת' שטיינברג. "אני ומרים אברהם יצרנו מודל שירות שמוערך ע"י גורמים ממשלתיים ועירוניים, ולמרות זאת  אנחנו עובדים באופן עצמאי מהם רק בגלל קריטריונים והגבלות ישנות שמונעות חדשנות ופיתוח בעולם של נותני השירות לאנשים עם צרכים מיוחדים."

שותף היא תכנית ירושלמית ייחודית – מקום של קבלה ושילוב עבור ילדים, בני נוער ובוגרים עם ובלי צרכים מיוחדים ומכל רקע דתי, תרבותי, חברתי וכלכלי. "שותף" מציעה תכניות חינוכיות בלתי פורמאליות עבור ילדים, בני נוער ובוגרים (גילאי 6-23) עם מגוון רחב של נכויות יחד עם משתתפים בלי צרכים מיוחדים. "אחרי 10 שנים של עבודה מוצלחת עיריית ירושלים עדיין מתעלמת מאיתנו ולאחרונה זרקה אותנו לרחוב" מסבירה אברהם בנחרצות.

משרד הרווחה מפרידה בין הנכויות (אוטיזם, מוגבלות שכלית התפתחותית ושיקום), מחלקת תקציבים לפי נכות ויוצרת ניתוק מוחלט ביניהן. אבל שותף מאז ומתמיד משלבת את כל הילדים יחד עם ילדים בלי צרכים מיוחדים. משרד הרווחה ובעקבותיו עיריית ירושלים דורשים מעמותת שותף לגשת למכרזים כשידוע מראש שלא תענה על הקריטריונים ולא תקבל את התקציב. אם שותף היתה מגבילה את השירות שלה רק לאנשים עם תסמונת דאון לדוגמא, היה לה יותר סיכוי לקבל תמיכה מהעירייה. נשמע אבסורד, לא?

עד כה, שותף קיבלה תמיכה מינימלית מהרשויות ואינה יכולה לקבל את המימון המשמעותי (דרך המכרזים) שהיא צריכה בשביל לפתח את התכניות שלה ולתת מענה אמיתי ליותר ויותר משפחות. אבל שותף עושה את זה בכוחות עצמה! שותף ממומנת בעיקר ע"י תורמים פרטיים, עסקים וקרנות בארץ ובחו"ל.

להוסיף חטא על פשע, שותף גורשה לאחרונה מהבית שלה. "כבר יותר מ8 שנים שאנחנו מעבירים פעילויות במוזיאון הטבע" אבל שותף נזרקה הצידה לטובת פרויקט של עיריית ירושלים בדמות מרכז פדגוגי למורים של מנח"י ירושלים. "אנחנו לחלוטין בעד שיפוץ והנגשת מוזיאון הטבע" מבהירה שטיינברג, "אבל למה לזרוק את שותף לרחוב?"

"בלי בית אנחנו לא יכולים להתקדם. בלי בית לא נוכל לעשות את מה שג'יי רודרמן, נשיא קרן משפחת רודרמן, שפורצת דרך ומובילה בתחום השילוב בארץ ובחו"ל, ייעץ לנו בתחילת הדרך,"  מוסיפה מרים אברהם "הוא אמר לנו שאנחנו צריכות להיות דוברות, מאין סנגור לאנשים עם צרכים מיוחדים. לעסוק בעבודה חינוכית הסברתית על מנת לקדם את הקהילה לקראת שילוב אמיתי. עם בית קבע משלנו, נוכל להגשים את החזון של קרן רודרמן, של עמותת שותף ושל הורים וילדים עם צרכים מיוחדים, ולהוביל לשינוי חברתי בתחום השילוב בארץ".

לא ראוי שעיריית ירושלים תעודד יזמות חברתית מוצלחת? לא הגיע הזמן לאפשר מקום ולעודד חדשנות בעולם הצרכים המיוחדים? להקשיב לקולות ולרעיונות חדשים? אם כ"כ הרבה בכירים ממשלתיים ועובדים בכירים בעירייה מעריכים, מבינים את החשיבות, ואפילו מעידים שיש מחשבה להקים תכניות כאלו מטעם הרשות, למה לא מקדמים את שותף? לא עדיף לתמוך בתכנית שכבר קיימת, פועלת והוכיחה שהיא עובדת? או לפחות לא לשים לה מקלות בגלגלים.

מאז 2007, עמותת "שותף" מציעה תכניות עבור ילדים, בני נוער ובוגרים עם צרכים מיוחדים בירושלים בגילאים 6-23. "שותף" מובילה מזה 10 שנים את הצלחת מודל השילוב ההפוך שבו הילדים עם מגוון רחב של צרכים מיוחדים מהווים את הרוב (75%), והמיעוט הם הילדים בלי צרכים מיוחדים (25%). יותר מ-500 משפחות נהנו מ-10 שנים של תכניות שותף, וכ-2,000 מקומות נפתחו עבור משתתפים מאושרים שמיהרו לתפוס ולשריין את מקומם בקייטנה. החזון של "שותף" הוא של שילוב וקבלה, שוויון והבנה.

התכניות של "שותף" כוללות פעילות "מנהיגות צעירה" לבני נוער ובוגרים בגילאים 14-23: תכנית מובילה בתחומה, המכינה בני נוער ובוגרים עם צרכים מיוחדים לעתיד עצמאי בקהילה- התכנית מציעה הכשרה תעסוקתית, כישורי חברה ופיתוח אישי. הקייטנות של "שותף": שבוע של קייטנת פסח, שלושה ימי כיף בחנוכה ושלושה שבועות רצופים של קייטנה בחופשת הקיץ (אוגוסט) עם מסלול לצעירים (גילאים 6-13) ומסלול לבוגרים (גילאים 14-23).  כמו כן "שותף" עוסקת בחינוך והסברה לשילוב, מעבירה סדנאות הדרכה על שילוב לתנועות נוער, לקבוצות מחו"ל, ולשליחי הסוכנות היהודית
.


 
 


 
1
חדשות היום I מערכת 077-330-8993
1
 
1
דוברות מד״א: בשעה 09:39 התקבל דיווח במוקד 101 של מד״א במרחב נגב על נער שהובא למרפאה מקומית בתל שבע לאחר שככה״נ נפגע מרכב. חובשים ופראמדיקים של מד״א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לביה״ח סורוקה נער בן 13 במצב בינוני עם חבלות בפלג גופו העליון. טימור


 
 
השכלה גבוהה - הכשרה אקדמית
 
אוניברסיטת אריאל (שומרון)
 
אוניברסיטת בן גוריון בנגב
 
אוניברסיטת בר-אילן (רמת גן)
 
האוניברסיטה הפתוחה
 
מכון ויצמן למדע (רחובות)
 
האוניברסיטת העברית (ירושלים)
 
אוניברסיטת חיפה
 
הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל (חיפה)
 
אוניברסיטת תל-אביב
 
אפקה - המכללה האקדמית להנדסה (תל אביב)
 
בצלאל - אקדמיה לאמנות ועיצוב (ירושלים)
 
המכללה האקדמית (גליל מערבי)
 
האקדמיה למוסיקה ולמחול (ירושלים)
 
המכללה האקדמית (אשקלון)
 
המכללה האקדמית הדסה (ירושלים)
 
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה (כרמיאל)
 
המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון (באר שבע)
 
המכללה האקדמית ספיר (שער הנגב)
 
המכללה האקדמית ע"ש מקס שטרן (עמק יזרעאל)
 
המכללה האקדמית תל אביב-יפו
 
המכללה האקדמית תל חי (אצבע הגליל)
 
המרכז האקדמי לב (ירושלים)
 
המרכז האקדמי רופין (עמק חפר)
 
HIT - מכון טכנולוגי (חולון)
 
שנקר - בית ספר גבוה להנדסה ועיצוב (רמת גן)
 
המכללה הקדמית כנרת (עמק הירדן)
 
המכללה האקדמית (צפת)
 
הקמפוס האקדמי אחווה (מ.א. באר טוביה-ערוגות)
 
המכללה האקדמית (נתניה)
 
המסלול האקדמי המכללה למנהל (ראשון לציון)
 
המרכז האקדמי למשפט ועסקים (רמת גן)
 
המרכז האקדמי פרס (רחובות)
 
המרכז הבינתחומי (הרצליה)
 
הקריה האקדמית (קרית אונו)
 
מכון שכטר למדעי היהדות (ירושלים)
 
המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט (הוד השרון)
 
אורנים - המכללה האקדמית לחינוך (אורנים-קרית טבעון)
 
אלקאסמי - מכללה אקדמית לחינוך (באקה אל-גרבייה)
 
מכללת אוהלו לחינוך ולספורט (קצרין)
 
המכללה האקדמית בית ברל (כפר סבא)
 
המכללה האקדמית הערבית לחינוך בישראל (חיפה)
 
תלפיות - המכללה האקדמית לחינוך (תל אביב)
 
גבעת וושינגטון - מכללה אקדמית לחינוך (מ.א. חבל יבנה)
 
קיי - מכללה אקדמית לחינוך (באר-שבע)
 
המכללה האקדמית לחינוך גופני-ספורט ע"ש זינמן (נתניה)
 
גורדון - מכללה אקדמית לחינוך (חיפה)
 
דוד ילין - מכללה לחינוך (ירושלים)
 
חמדת הדרום - מכללה אקדמית לחינוך יהדות ומדעים (שדות נגב)
 
אורות ישראל - מכללה אקדמית דתית להכשרת מורות (אלקנה)
 
המרכז האקדמי ויצו חיפה ליצוב וחינוך (חיפה)
 
מכללה ירושלים חינוך תורני אקדמי (ירושלים)
 
מכללת לוינסקי לחינוך (תל אביב)
 
מכללת סכנין - הכשרה להוראה
 
סמינר הקיבוצים (תל אביב)
 
שאנן - המכללה האקדמית דתית לחינוך (חיפה)
 
המכללה האקדמית לישראל חינוך - בריאות (רמת גן)
 
המרכז הקדמי שלם (ירושלים)
 
אורט הרמלין - מכללה אקדמית להנדסה וטכנולוגיה (נתניה)
 
הנרייטה סאלד - בית הספר האקדמי לסיעוד (הדסה - ירושלים)
 
שמיר - בית הספר הקדמי לסיעוד (צריפין)
 
קפלן - בית ספר אקדמי לסיעוד (בי"ח קפלן - רחובות)
 
דינה - בית ספר אקדמי לסיעוד (בי"ח בלינסון - פתח תקווה)
 
וולפסון - בית ספר אקדמי לסיעוד (בי"ח וולפסון - חולון)
 
זיוה טל - בית ספר אקדמי לסיעוד (בי"ח שיבא - תל השומר) (רמת גן)
 
פט מתיוס - בית ספר אקדמי לסיעוד (בי"ח הלל יפה - חדרה)
 
רקנאטי - בית הספר למקצועות הבריאות (אונ' בן גוריון בנגב)
 
 
 
 
 
 
    fax-to-mail: 153-54-7126459   דוא"ל: adashot.a@gmail.com   כתובת: בן חור אליהו 14 באר שבע       מערכת החדשות: 077-330-899-3

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב- אחדשות -אתר חדשות בתחומי ה-בריאות - מדע - מחקר - טכנולוגיה נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: אחדשות בע"מ
לייבסיטי - בניית אתרים