lelo-hagbala.co.il  ללא הגבלה -אתר החדשות המרכזי לנכויות ומוגבלויות              חבר איגוד האינטרנט הישראלי ISOC-IL | רישיון אקו"ם | כניסת כתבים | חזרה לדף הבית
6
 
בארץ ובעולם   בריאות ונפש   בקהילה שלנו   חוק ומשפט   רפואה משלימה   תזונה נכונה   ספורט בריאות       חיפוש באתר    
1

שחל טלרפואה: פיתוח כלי AI משותף של המרכז הרפואי הדסה - שחל - והאוניברסיטה העברית

חיזוי אירועי לב עתידיים מסכני חיים על בסיס מכשירי ECG מבית שחל, ובהם טכנולוגיית SmartHeartTM, המאפשרים ביצוע 12Lead - ECG מלא מרחוק, לכל אדם


מערכת, 05/11/2020, צילום: עזרא לויארז נחתומי, מנכ"ל שחל טלרפואה
 


שחל טלרפואה, מובילה עולמית בתחום ECG מלא נייד לשימוש אישי באיכות בית חולים (12 Lead) מאושר FDA והאוניברסיטה העברית בירושלים, באמצעות יישום החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית בירושלים בע"מ, והמרכז הרפואי הדסה, באמצעות הדסית שירותי מחקר רפואי ופיתוח בע"מ, הודיעו היום על הסכם לפיתוח כלי Artificial Intelligence – AI לניבוי וחיזוי אירועי לב מסכני חיים על בסיס מעקב ECG12 Lead.
 
על פי ההסכם הצדדים ישתפו פעולה בפיתוח כלי ה-AI עם חוקרים ראשיים מהמערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי הדסה וד"ר יובל בנימיני מהמחלקה לסטטיסטיקה ומדע הנתונים מהאוניברסיטה העברית בירושלים.
 
בין צוות החוקרים מהמחלקה הקרדיולוגית במרכז הרפואי הדסה עין כרם ד"ר יצחק ביטון, פרופ' דוד לוריא וד"ר אור תומר יחד עם ד"ר יובל בנימיני מהמחלקה לסטטיסטיקה ומדע הנתונים באוניברסיטה העברית עושים שימוש בטכנולוגיה עלית, הכוללת בינה מלאכותית (רשתות נוירונים) על מנת ליצור כלי חיזוי של אירועי לב מסכני חיים על בסיס ECG Lead12. המערכת תשתמש ב BIG DATA אשר נאסף על ידי הטכנולוגיה הייחודית של שחל והיא צפויה לאתר סמנים הנסתרים מן העין האנושית תוך אלפית השניה. השימוש ביישום יאפשר ריבוד סיכונים וזיהוי חולים אשר נמצאים בסכנה באופן יעיל ומהיר על מנת לאפשר טיפול מציל חיים.
 
ד"ר יצחק ביטון, קרדיולוג בכיר בהדסה: "מדובר בכלי AI שיעזור ויאפשר זיהוי מוקדם ומהיר עבור אנשים הזקוקים לטיפול מידי בשל בעיות חירום לבביות. בכל מקום שהמטופל יעבור בדיקת ECG המערכת תדע לזהות מצב מסכן חיים ותתריע על כך. שימוש במערכת חיזוי תאפשר להעניק טיפול מוקדם מציל חיים במהירות."
 
"עולם הרפואה נע לשימוש בבינה מלאכותית - AI לחיזוי סיכונים עתידים ורפואה מונעת בתחומי הבריאות," אמר ארז נחתומי, מנכ"ל שחל טלרפואה. "לשחל טכנולוגיית SmartHeart ייחודית, מאושרת FDA ומוגנת פטנט, לביצוע ECG מלא, 12 Lead, מכל מקום ובכל עת, שבה ניתן לשלב כלי AI כמו זה שיפותח במסגרת שיתף הפעולה עם המרכז הרפואי הדסה והאוניברסיטה העברית בירושלים. לצד הפעילות בישראל, אנו מאיצים בימים אלה הרחבה משמעותית של השימוש בטכנולוגיה שלנו על רקע צורך מהותי בעקבות הקורונה וכן רגולציה משתנה ותומכת בגרמניה ובארה"ב למעבר של שירותים פיזיים לשירותים המבוצעים מרחוק, והגדרתם כ-Standard of Care. מכאן, ההזדמנויות בגרמניה ובארה"ב מאוד משמעותיות עבורנו."

אודות שחל
 
שחל היא חברה ישראלית בעלת פעילות בינלאומית, המובילה את תחום הרפואה מרחוק בעולם ומספקת מענה איכותי ולמנוייה ולקוחותיה בזמן אמת, באמצעות שילוב ייחודי בין שירות אנושי על ידי צוות מוקד רפואי מקצועי ומיומן, עם טכנולוגיות הניטור הרפואי המתקדמות בשוק. החברה מתמחה באבחון ומעקב אחר מדדים רפואיים המועברים מבית המנוי ישירות לצוות הרפואי במוקד שחל, ותגובה מהירה במידה וקיים חשש או זוהה אירוע חריג. כחלוצת שירותי הרפואה מרחוק, שחל משקיעה משאבים ניכרים בפעילות מחקר ופיתוח על מנת לספק ללקוחותיה את הפתרונות הטכנולוגיים החדשניים ביותר.
 
ניטור פעימות הלב של מנויי שחל מתבצע על ידי מכשירים מתקדמים ופורצי-דרך שפיתחה החברה וקיבלו אישורי CE ו-FDA. המכשירים נחשבים למתקדמים מסוגם בעולם, והם היחידים שמאפשרים גם לאדם ללא רקע רפואי לבצע א.ק.ג מלא כמו בבית חולים. בין הטכנולוגיות החדשניות ביותר שמציעה שחל למנוייה, גם מכשיר ה-Smartheart, פיתוח הדגל של החברה, מבוסס ענן, המשתמש בטלפון החכם של המנוי כדי לשדר נתוני א.ק.ג. מלא (12 Lead) מכל מקום אל מוקד שחל. המכשיר כבר נמצא בשימוש על ידי מאות רופאים ואחיות במדינות שונות בארה"ב.
 
קופות חולים מובילות בגרמניה ובישראל עושות שימוש בעשר השנים האחרונות בשירותים ובטכנולוגיות שונות מבית שחל לצורך ניהול וייצוב חולים כרוניים עם מחלות ריאות, אי ספיקת לב, לחץ דם ועוד, כאשר טכנולוגיות אלו מתריעות אוטומטית בזמן אמת על חריגה של מדדים רפואיים. שחל מציעה ללקוחותיה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות כגון Virtual Visits, משלבת ומיישמת טכנולוגיות AI ו-Big Data.
 
שחל נוסדה בשנת 1987. משרדי ההנהלה ומוקדי הטלרפואה של החברה נמצאים בתל-אביב ובמינכן שבגרמניה. https://www.shahal.co.il

אודות יישום

יישום הינה חברת מסחור הטכנולוגיות של האוניברסיטה העברית בירושלים. יישום, שהוקמה ב-1964, היא חברת מסחור הטכנולוגיה השלישית שהוקמה בעולם ומגשרת בין מחקר פורץ דרך לבין יזמים, משקיעים ותעשייה. החזון של יישום הוא להיטיב עם החברה על ידי הפיכת חידושים וטכנולוגיות יוצאי דופן לפתרונות מסחריים לבעיות הגלובליות הבוערות ביותר. יישום רשמה למעלה מ-10,750 פטנטים על 3,000 המצאות שונות. חתמה הסכמי רישוי עבור למעלה מ-1,050 טכנולוגיות, והקימה למעלה מ-150 חברות פורטפוליו. ליישום הסכמי שיתופי פעולה עם חברות בינלאומיות מובילות. לפרטים נוספים www.yissum.co.il
 
אודות הדסית

הדסית היא חברת מסחור הטכנולוגיות של המרכז הרפואי הדסה בירושלים. הייעוד שלנו הוא לתרגם את המחקר החדשני ביותר שנוצר במרכז הרפואי לטכנולוגיות רפואיות שיגיעו לשוק. אנו הופכים רעיונות פורצי דרך למוצרים ושירותים בני קיימא שיכולים לשנות את העולם ולהיטיב עם האנושות. הדסית מקימה חברות, מעבירה ברישיון טכנולוגיות ומשתפת פעולה עם חברות בינלאומיות מובילות ועם מוסדות מחקר. הפורטפוליו שלנו כולל יותר מ-250 משפחות של פטנטים פעילים אשר הניבו פריצות דרך רפואיות ומסחריות רבות. בין היתר, נכללת ברשימה תרופת הדוקסיל אשר הומצאה יחד עם האוניברסיטה העברית, פותחה בשיתוף פעולה עם ג'ונסון & ג'ונסון, ומשמשת כחלק מטיפול כימותרפי עבור סרטן השחלות וסרטן השד. לפרטים נוספים: www.hadasit.org.il
. 
 


 
1
מבזקי חדשות   הרשמה לאינדקס
1
1
דוברות מד״א: זכי הלר : בשעה 08:01 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב אשר, על מטוס קל עם טייס ונוסע שהתרסק במטע זיתים בין כבר יאסיף לכפר מכר. חובשים ופראמדיקים של מד"א קובעים את מותו של גבר כבן 70 ומעניקים טיפול רפואי ומפנים למרכז הרפואי לגליל בנהריה, גבר כבן 74 במצב בינוני , בהכרה מלאה, עם חבלות. חובש על אופנוע מד"א דור וקנין ופאראמדיק מד"א פיראס רייס, סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו את המטוס הקל שהתרסק, בתוך המטוס נלכד גבר בשנות השבעים, הוא היה מחוסר הכרה וסבל מחבלה רב מערכתית, ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו. בסמוך למטוס ראינו גבר כבן 74 בהכרה מלאה, לאחר שחילץ את עצמו, הענקנו לו טיפול רפואי, הוא סבל מחבלות בגופו ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו בינוני ויציב.


 
 
      אולפן החדשות: 08-973-4-006
1
      מערכת החדשות: 08-9282508
 
האינדקס המרכזי
18,937 בעלי עסקים ונותני שירות
8
הרשמה לאינדקס המרכזי 
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח לאומי
     


עורכי דין
דיני נזיקין
 

עורכי דין
רשלנות רפואית
     


פודיאטרים
 

פיזיותרפיה
     


פיזיותרפיה התפתחותית
 

פילאטיס
     


פלדנקרייז
 

פסיכוגריאטריה
     


פסיכולוגיה התפתחותית
 

פסיכולוגיה שיקומית
     


פסיכותרפיה
 

פרחי באך
     


ציוד ואביזרים
 

קינסיולוגיה
     


קלינאי תקשורת
 

רולפינג
     


רכב חשמלי
 

רכיבה טיפולית
     


רפואה סינית
 

רפלקסולוגיה
     


שיאצו
 

שיטת אלבאום
     


שיטת אלכסנדר
 

שיטת פאולה
     


שיקום
נכים
 

שירותי
סיעוד
     


תזונה ודיאטות טבעיות
 

תרפיה במוסיקה

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח לאומי
עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה פיזיותרפיה התפתחותית
פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית פסיכולוגיה שיקומית
פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה קלינאי תקשורת
רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית רפלקסולוגיה
שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה שיקום נכים ונפגעים
שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה    
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

   
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
 fax-to-mail: 153-54-7126459             דוא"ל: lelo.hagbala@gmail.com מערכת החדשות: בן חור אליהו 14-3 באר שבע 08-9282508 אולפן החדשות: העצמאות 57 באר שבע 08-9734006

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלים מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, עדי גולן נדרשת לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 

כל הזכויות שמורות ל: עדי גולן ADI GOLAN

 
לייבסיטי - בניית אתרים